• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Közös rendelés!

boszeb

Kertész tanonc
Üdvözlök mindenkit!
Itt megbeszélhetnék a közösen leadott rendeléseket az egymáshoz közel lakó fórumtagok!
Szerintem!
Üdv Balázs!
 
Vagy esetleg közös túrát is tehetnénk a magyar galériába!! (pl. Keszthely, Zeg. Kanizsa és környékbeliek) vállalom a fuvart!!
 
Srácok nincs valami nagy érdeklődés. Senki nem akar rendelni, berendezni, átrendezni?? :(
 
Hali!
Ha valaki a Szeged-Kecskemét-Baja háromszögből menne a GA boltba a közeljövőben, -teszem azt egy héten belül- és hajlandó lenne pár növényt elhozni, kérem dobjon egy pü-t. Köszi előre is
 
Köszönöm!:)
Most igazából hirtelen semmire, csak jó lenne tudni, hogy van valaki, akinek szólhatok, vagy én is jelezhetném, hogy megyek, és hozok amit kell.
 
Sziasztok!

Rendelnék lávakő-zúzalékot magasítani a fekete-koi webáruházból. Korábban is rendeltem (csak elajándékoztam a felesleget:) szép terméket küldtek. (asszem ez nincs GA, remélem nem gond a poszt)

Ha esetleg valakinek kéne még, akkor rendelhetünk együtt osztva a postát. (Bp) Irj rám, ha érdekes, hét vége felé rendelnék.

Üdv,
István
 
Sziasztok!

Rendelnék lávakő-zúzalékot magasítani a fekete-koi webáruházból. Korábban is rendeltem (csak elajándékoztam a felesleget:) szép terméket küldtek. (asszem ez nincs GA, remélem nem gond a poszt)

Ha esetleg valakinek kéne még, akkor rendelhetünk együtt osztva a postát. (Bp) Irj rám, ha érdekes, hét vége felé rendelnék.

Üdv,
István
Megkérdezhetem, miért pont innen?
Ha csak az ára miatt, akkor tudom ajánlani a budakalászi kőturkálót (M0 végénél), az elvileg nincs is messze tőled. De számos más helyen is kapható még Budapesten hasonló áron láva zúzalék.
Illetve ha nagy mértékű/kiterjedésű magasítást szeretnél, akkor - bár a lávakő zúzaléknak van szűrő szerepe is - tudom még ajánlani a kisméretű téglát. Sokkal egyszerűbb vele bánni és könnyen beszerezhető is.
 
Megkérdezhetem, miért pont innen?
Ha csak az ára miatt, akkor tudom ajánlani a budakalászi kőturkálót (M0 végénél), az elvileg nincs is messze tőled. De számos más helyen is kapható még Budapesten hasonló áron láva zúzalék.
Illetve ha nagy mértékű/kiterjedésű magasítást szeretnél, akkor - bár a lávakő zúzaléknak van szűrő szerepe is - tudom még ajánlani a kisméretű téglát. Sokkal egyszerűbb vele bánni és könnyen beszerezhető is.

Nem találtam máshol. A budakalászit néztem, de ott olyan nedves és poros volt, hogy órákig kellett volna mosni.
Ha esetleg tudok javasolni olyan helyet, ahol jó minőségű "pormentes" kapható nagyon örülnék.

Egyébként magasítani kellene, de akkor ezzel a kérdéssel átmennék a megfelelő topic-ba, mert érdekelne ez a megoldás is.
 
Sajnos szerintem szinte mindegyik poros, ami alapos átmosást igényel. Talán kisebb kiszerelésekben kapható tisztított is több helyen, de ezek általában jóval drágábbak is.
A téglás emelésről meg nagyon nincs mit mondani :) Átmosod, beteszed, ráöntöd a talajt oszt' kész. Esetleg alá is tehetsz valamit vékonyan, hogy véletlenül se karcoljon.
 
Nem találtam máshol. A budakalászit néztem, de ott olyan nedves és poros volt, hogy órákig kellett volna mosni.
Ha esetleg tudok javasolni olyan helyet, ahol jó minőségű "pormentes" kapható nagyon örülnék.

Egyébként magasítani kellene, de akkor ezzel a kérdéssel átmennék a megfelelő topic-ba, mert érdekelne ez a megoldás is.

A por az lávakőpor, nem bánt. Sáros, retkes, de ártalmatlan. Csapvízzel 3-5x átmosod, ami benne marad, ártani nem fog. (Ha viszont szürke, UV-álló szúnyoghálót használnál, mint sokan a bezsákoláshoz, arról akkor lebeszéllek!)
 
A por az lávakőpor, nem bánt. Sáros, retkes, de ártalmatlan. Csapvízzel 3-5x átmosod, ami benne marad, ártani nem fog. (Ha viszont szürke, UV-álló szúnyoghálót használnál, mint sokan a bezsákoláshoz, arról akkor lebeszéllek!)

Családi házban nem is bánnám, de társasházban nem olyan vidám dolog ez :)
Főleg ha a csatornarendszerben lerakódik. Ettől nagyon aggódom (most megy a restart, az Amazónia is rettentően poros)

Egyébként nylon harisnyát használtam eddig. Az bevállt, ha kicsik voltak a csomagok.
 
Családi házban nem is bánnám, de társasházban nem olyan vidám dolog ez :)
Főleg ha a csatornarendszerben lerakódik. Ettől nagyon aggódom (most megy a restart, az Amazónia is rettentően poros)

Egyébként nylon harisnyát használtam eddig. Az bevállt, ha kicsik voltak a csomagok.
ha jössz a kölcsönakváriumért, idefele vegyél a kőturkálóban retkes követ, nálam kimoshatod azt tisztán viheted tovább az akváriummal együtt :D
 
gyeprácsot nem kell mosni és perfekt, nem porlad stb! 🤓

És arról mi a véleményed, hogy a legtöbb gyeprács ujrahasznosított csomagolóanyagból készül, amilyen pl. a tejfölös/joghurtos poharak vagy a tetrapak csomagolások? Azért látszanak benne a fényes pöttyök, mert a műanyagot és az alumíniumot nem lehet rendesen szétválasztani. Komoly a kérdés, nem találtam olyan gyeprácsot eddig, amiben ne lennének alumíniumrészecskék.
 
És arról mi a véleményed, hogy a legtöbb gyeprács ujrahasznosított csomagolóanyagból készül, amilyen pl. a tejfölös/joghurtos poharak vagy a tetrapak csomagolások? Azért látszanak benne a fényes pöttyök, mert a műanyagot és az alumíniumot nem lehet rendesen szétválasztani. Komoly a kérdés, nem találtam olyan gyeprácsot eddig, amiben ne lennének alumíniumrészecskék.
az alumínium is tilos az akváriumban?
pedig majdnem lecseréltem a rézalkatrészeket alumíniumra, de akkor nem strapálom magam :ROFLMAO:
 
És arról mi a véleményed, hogy a legtöbb gyeprács ujrahasznosított csomagolóanyagból készül, amilyen pl. a tejfölös/joghurtos poharak vagy a tetrapak csomagolások? Azért látszanak benne a fényes pöttyök, mert a műanyagot és az alumíniumot nem lehet rendesen szétválasztani. Komoly a kérdés, nem találtam olyan gyeprácsot eddig, amiben ne lennének alumíniumrészecskék.
az enyém jól bevan színezve de majd megsasolom! a lávában is ki tudja mi van már! ennyi erővel!nem?
 
Back
Oldal tetejére