• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

középre orientált fénycsövek

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Mivel már 4 napja nem érkezett válasz ebben a régebbi postban tett kérdésemre, úgy döntöttem nyitok
neki egy saját postot, hátha így jobban észreveszitek :) (gondolom azért nem jött semmi válasz mert nem olvastátok sokan) Ha lehet a régi postba válaszoljatok a rend kedvéért és akkor ez a post majd akár törölhető is lesz. Íme:

Még mindig lenne egy kérdésem az új 49 l akim világításával. Jelenleg 2 x 24W T5 6500K cső
(sylvania luxline plus 865 (1850lm) meg philips 865 (1650lm) világítja a 35x35x40 cm akit
nos nem túl esztétikusan mivel a 24W cső kb 50 centis és így kilóg az aki két szélén.
De ezt el tudnám fogadni. Itt van viszont egy kép ami illusztrálja az akit felülről:

kisakv_rajz.jpg


Nem keskeny a lámpa 35 cm-höz? Az armatúra adja a csövek egymástól való távolságát,
nem tudom széjjelebb húzni őket. Az ellipszisek a növények helyét mutatják. Vannak
bent Red Moor fák amik árnyékolnak is helyenként.

A kérdésem az, hogy így, középre orientált fénnyel hosszútávon sikeres lehet ez az aki?
Elég fény jut majd a szélekre? Vagy esetleg szerezzek majd be power compactokat... vagy
reflektorokat?

Egyébként kb 1 hónapja megy az aki. Nőnek a növények de nem durván (pedig ugye egy w/l van)
el-el szórnak néha egy-egy bubit is. Van erős szűrés és magasnyomású CO2.
 
schruz said:
Mivel már 4 napja nem érkezett válasz ebben a régebbi postban tett kérdésemre, úgy döntöttem nyitok
neki egy saját postot, hátha így jobban észreveszitek :) (gondolom azért nem jött semmi válasz mert nem olvastátok sokan) Ha lehet a régi postba válaszoljatok a rend kedvéért és akkor ez a post majd akár törölhető is lesz. Íme:

Még mindig lenne egy kérdésem az új 49 l akim világításával. Jelenleg 2 x 24W T5 6500K cső
(sylvania luxline plus 865 (1850lm) meg philips 865 (1650lm) világítja a 35x35x40 cm akit
nos nem túl esztétikusan mivel a 24W cső kb 50 centis és így kilóg az aki két szélén.
De ezt el tudnám fogadni. Itt van viszont egy kép ami illusztrálja az akit felülről:

kisakv_rajz.jpg


Nem keskeny a lámpa 35 cm-höz? Az armatúra adja a csövek egymástól való távolságát,
nem tudom széjjelebb húzni őket. Az ellipszisek a növények helyét mutatják. Vannak
bent Red Moor fák amik árnyékolnak is helyenként.

A kérdésem az, hogy így, középre orientált fénnyel hosszútávon sikeres lehet ez az aki?
Elég fény jut majd a szélekre? Vagy esetleg szerezzek majd be power compactokat... vagy
reflektorokat?

Egyébként kb 1 hónapja megy az aki. Nőnek a növények de nem durván (pedig ugye egy w/l van)
el-el szórnak néha egy-egy bubit is. Van erős szűrés és magasnyomású CO2.

Szia!

Hát két gond is akad a rendszeredben, illetve nem írtad le az aki és a fénycsövek egymáshoz való távolságát!. A 48W nem 100%-ban orientálódik az akira mivel túllóg így az 1W/L már nem igaz. A másik a középre fókuszált fény. az akid "kocka jellege" miatt, :!: inkább két rövidebb compactal világítanék Pld: 2x24w compact az eggyiket hátfaltól 10cm-re a másikat az előlaptól ugyanígy helyezném el és fényterelő refikkel növelnéém a hatásfokot.
Szerintem sokkal jobb eredményt érhetnél el vele!
 
Nos rendben köszi, akkor lámpacsere lesz. Nézegettem a Blau mini PL lámpákat amik GA shopba érkeztek tud ezekről mondani valaki valamit? Fénycső kelvin lumens?
ebből két 18 wattos és egy 13 wattos lenne.

Másik kiszemeltem Aquatic Nature Solar Duo-Boy 26 W x 2, sajnos az nem GA-n keresztül lenne de erről egyenlőre többet tudok.

Nos tud valaki többet a fenti lámpákról?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére