• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech köves kilencvenes

2 hetesek lettünk. A HM-et kivettem, nem azért, mert "csaltam", hanem egyszerűen még sem azt akarok tartani. A helyére egy kis glosso ment, és nemsoká megérkezik a zselés staum, De az úgy már a végleges összetétel lesz.

A kezdeti 60-70-es TDS felugrott 100 körülire, mert emeltem a GH-n, és elég sok tápot be is raktam a húsvéti hosszú hétvége előtt(Ennek, és az új telepítésnek tulajdonítom a kezdeti fonalasodást, de sikerült kordában tartani.). Aztán a talaj tovább emelte egészen 130 ig. Ekkor csináltam egy cserét, lehúztam 100-ra a TDS-t, a terv 100 alatt tartani, ezt lehet, hogy csak nagyobb vízcserékkel fogom tudni.

A tápozás jelenleg 1-2 naponta 1 ml profito, és napi 1 x TF flakonos pumpa egy saját keverésű makróból, ami 500 ml-ben, 20 g KNO3, 2 g KH2PO4, és 5 g K2SO4-ből áll.

Carbót nem adok, a tápon felül néha megy 2 csepp TF color is.


DSC08694.jpg
 
Azok a kis fehér pontok nem planáriák, hanem a békalencsét mossa le a szűrő. :D
 
3 hetes lett. Bekerült jó sok garnéla, amit a rendszer így hirtelen nem tudott kezelni, ezért egy kicsit infuzóriás lett. De már tisztult sokat, nem volt vele dolgom.


DSC08713.jpg
 
Back
Oldal tetejére