• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech köves kilencvenes

D

Deleted member 4326

Vendég
üdv, bemutatom a legújabb akváriumomat.

Adatok:
91 liter
2 x 24w ody
90% RO (ami keményedni fog a talaj miatt)
profito + DIY makró a terv
táptalaj nincs, többféle szemcseméretű kavics keveréke a talaj

A kő dragon.

Növények:
Pogostemon stellatus 'octopus', Pogostemon helferi, Hemianthus micranthemoides, Microsorum pteropus 'petite', Alternathera reinecki 'mini', kevés szingapúri moha.




Száraz.



DSC08624.jpg




Nedves :)

DSC08627.jpg
 
Kíváncsi vagyok, hogy fog menni. Mondjuk 3 hónap múlva hogyan néz ki. NE szedd szét fél évig legalább :)

Carbo nem lesz?
Vízcsere milyen sűrűn?

Tápgolyó nem ér :).
 
Kíváncsi vagyok, hogy fog menni. Mondjuk 3 hónap múlva hogyan néz ki. NE szedd szét fél évig legalább :)

Carbo nem lesz?
Vízcsere milyen sűrűn?

Tápgolyó nem ér :).


Nem terveztem idő előtt szétszedni :) Igazából a tápozási tudásomat akarom tesztelni, ezért nem raktam táptalajt, és nem fogok tápgolyót sem. Nincsenek extra igényes növények, de nem is lenne jó, hisz ez még bőven lowtech kategória.

Carbo szerintem lesz, a seachem-é, de van itthon pl liqui carbom is. Valamelyik a kettő közül.

Vízcsere kb. heti 1-et tervezek, 20%-ot.
 
Nem terveztem idő előtt szétszedni :) Igazából a tápozási tudásomat akarom tesztelni, ezért nem raktam táptalajt, és nem fogok tápgolyót sem. Nincsenek extra igényes növények, de nem is lenne jó, hisz ez még bőven lowtech kategória.

Carbo szerintem lesz, a seachem-é, de van itthon pl liqui carbom is. Valamelyik a kettő közül.

Vízcsere kb. heti 1-et tervezek, 20%-ot.

Carbo talán segíteni fog, hogy ne algásodjon. Carbo nélkül nem adnák neki sok esélyt.
 
Na, akkor tudod mit, nem rakok 1-2 hónapig :)

Helyes. Látom szereted a kihívásokat. Bár 1-2 hónap nem sok idő.
Esetleg még egy: vízcsere szigorúan pár napig tárolt, "pihentetett" vízzel. (+ RO is lehet) Nehogy véletlenül innen is túl sok CO2-t kapjon az akvárium.
 
Helyes. Látom szereted a kihívásokat. Bár 1-2 hónap nem sok idő.
Esetleg még egy: vízcsere szigorúan pár napig tárolt, "pihentetett" vízzel. (+ RO is lehet) Nehogy véletlenül innen is túl sok CO2-t kapjon az akvárium.

Az a hirtelen co2 úgy sem sokat segítene, mire észbekap a növényzet, már el is illant.
 
Az a hirtelen co2 úgy sem sokat segítene, mire észbekap a növényzet, már el is illant.

Még egy: nem ér az akváriumba folyton más akváriumból növényeket tenni. Szóval a scape-et ne turbózd fel friss, egészséges növényekkel, lássuk hogyan fejlődik így, ahogy van.

Viszont egy könnyítés... ha nem megy, kérhetsz segítséget low-tech szakiktól.

@ClassicLook @Rebal @Bandesz @Beni ...
 
Még egy: nem ér az akváriumba folyton más akváriumból növényeket tenni. Szóval a scape-et ne turbózd fel friss, egészséges növényekkel, lássuk hogyan fejlődik így, ahogy van.

Rendben, maradnak ezek a növények(igazából nem is terveztem mást tenni már, ezeket szaporítom)


Viszont egy könnyítés... ha nem megy, kérhetsz segítséget low-tech szakiktól.

Szerintem menni fog. :)
 
Még annyi, most mértem TDS mérővel a vizet, 65-66 ppm-et mutat. neptun teszttel 3 a KH és 3 a GH, ami annyit tesz, ha jó a mérés, hogy a talajból főleg a karbonátok oldódtak be. Ha ez így marad, akkor nem árthat egy kevés GH-t emelnem manuálisan, hogy klorid és szulfát is kerüljön a vízbe elegendő.

Nem bánnám, ha a KH még lejjebb menne, hogy szabad co2 aránya megnövekedjen a vízben.
 
Még egy: nem ér az akváriumba folyton más akváriumból növényeket tenni. Szóval a scape-et ne turbózd fel friss, egészséges növényekkel, lássuk hogyan fejlődik így, ahogy van.

Viszont egy könnyítés... ha nem megy, kérhetsz segítséget low-tech szakiktól.

@ClassicLook @Rebal @Bandesz @Beni ...
Egyet tudok, nálam kvarchomokban táptalaj/gyökértáp nélkül nem nagyon ment semmi(n) Figyelem, hogy mit hozol ki a folyékony tápokkal. Ehhez érdemes olyan növényekkel dolgozni, ami szükségletének legalább egy részét a vízből fedezi. Reinickii-re nagyon kíváncsi leszek!:)
 
Egyet tudok, nálam kvarchomokban táptalaj/gyökértáp nélkül nem nagyon ment semmi(n) Figyelem, hogy mit hozol ki a folyékony tápokkal. Ehhez érdemes olyan növényekkel dolgozni, ami szükségletének legalább egy részét a vízből fedezi. Reinickii-re nagyon kíváncsi leszek!:)


Évek óta követem a low-tech ágazatot, hisz én alapítottam meg hazánk egyedüli low-tech szakfórumát 3 éve facebookon. Azóta át lett nevezve, bővült a profil( most is létezik a fórum, a korábbi admintársam vezeti, Bíró József ( youtubeon B.Joci). Szóval rengeteg akváriumot láttam még kemény vízben is, akár carbo nélkül, kavicsban, néha aquabasis táptalajon( ami valljuk be, nem túl sokat oszt-szoroz), és segítettem is jópár tápozását, világítását, stb belőni, és teszem ezt nap, mint nap, szóval nem tartom reménytelennek a dolgot.
 
Hoztam pár ősrégi akvárium fotót:


bazalt, táptalaj és carbo nincs, profito + GA makró, lowtech
10014874_721333937926590_5131397097880838880_o.jpg



9 liter, mondhatni tápozás is alig volt, profito 1-2 hetente, manado, táptalaj, carbo nincs. garnélás

10608531_779959452064038_1761530099741935926_o.jpg



A jobb azonos a legfelső akváriummal, csak kicsit később.
A jobb mohás, értelemszerűen megint nem táptalajos.
A középső el natural( B virágföld)

10928878_879674748759174_7000694563061228216_o.jpg


A többi akváriumomban már használtam tóföldet, vagy virágföldet.
 
Mindig irigykedve nézem a hightech akvák szépségét, de megnyugtat a tudat, hogy a technikám nincs meg hozzá, aztán jöttök ezekkel a csodás el-natural és lownál is lowtechebb akvákkal....én meg ezreket költök tápokra, táptalajra, tesztekre. Ilyenkor szívesen sírnék egy sarokban. :D
 
Mindig irigykedve nézem a hightech akvák szépségét, de megnyugtat a tudat, hogy a technikám nincs meg hozzá, aztán jöttök ezekkel a csodás el-natural és lownál is lowtechebb akvákkal....én meg ezreket költök tápokra, táptalajra, tesztekre. Ilyenkor szívesen sírnék egy sarokban. :D


A tudásanyag már megvan mind natural, mind low-tech vonalon, csak értelmezni és használni kell :) Ez a fórum a japán akvakertészetre fókuszál, a low-tech módszerek és praktikák elsajátítására valószínűleg nem ez a legjobb hely. :) (Az óccsón és egyszerűen, de szépet szemléletre gondolok)

(bocs, ha valakit zavar a véleményem, szóljon és törlöm/töröltetem ezt a hsz-t :) )
 
Utoljára módosított moderátor által:
A tudásanyag már megvan mind natural, mind low-tech vonalon, csak értelmezni és használni kell :) Ez a fórum a japán akvakertészetre fókuszál, a low-tech módszerek és praktikák elsajátítására valószínűleg nem ez a legjobb hely. :) (Az óccsón és egyszerűen, de szépet szemléletre gondolok)
Azt hiszem ideje lenne leülni és elolvasni azt a Walstad könyvet végre. :rolleyes:
 
Azt hiszem ideje lenne leülni és elolvasni azt a Walstad könyvet végre. :rolleyes:

Igen, például az is tökéletes. De én kötelező olvasmánynak írnám elő minden növényes akvaristának :) Nem csak az el naturalról, ír, hanem alapvető biokémiai és kémiai, biológiai folyamatokról, tudományos igényességgel.
 
Back
Oldal tetejére