• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

A kérdés, hogy az arány ami kioldódik belőle, jó e. Sajna nekem ahogy egyre több seiryu kő lett az akváriumomban, egyre több foszfát marad bent a vízben, közben a vas és a nitrát jó, kálium szintén az egekbe..

Mondjuk már mindegy, mert hétvégén építem át az aksim, most fakövek lesznek benne..
Szerintem nincs olyan, hogy jó arány, a kioldódásra vonatkoztatva, bár nem tudom mit értesz ez alatt.
Emeli a KH-t, pH-t, szerintem a GH-t is.
Azt nem olvastam, hogy foszfátot, vagy K-t adna-e le, ettől még lehet.
Nálam van 20 kg 72 literes akvában, magasabb a pH-m és a keménység is, de stabil marad a heti vízcserékkel, ozmóvízzel.
 
Szerintem nincs olyan, hogy jó arány, a kioldódásra vonatkoztatva, bár nem tudom mit értesz ez alatt.
Emeli a KH-t, pH-t, szerintem a GH-t is.
Azt nem olvastam, hogy foszfátot, vagy K-t adna-e le, ettől még lehet.
Nálam van 20 kg 72 literes akvában, magasabb a pH-m és a keménység is, de stabil marad a heti vízcserékkel, ozmóvízzel.
Nem arra gondolok, hogy foszfátot ad le, szerintem tuti nem. Az akvárium stabilan GH8 KH6, visszasózok, csak egyre kevesebb kellett, majd kb semmi, ha 100% RO vizet adok vízcserekor, akkor is GH8 volt az akvárium.. Szerintem számít az egyes elemek aránya. Pl a kalcium elég sok elemnek antagonista párja, a magnézium meg segíti a foszfát felvételt. Szerintem ha pl a kalcium-magnézium arány nem jó, okozhat galibát. Aztán ha már sok a foszfát, akadozhat a vas felvétel, meg a kálium is..
 
Nem arra gondolok, hogy foszfátot ad le, szerintem tuti nem. Az akvárium stabilan GH8 KH6, visszasózok, csak egyre kevesebb kellett, majd kb semmi, ha 100% RO vizet adok vízcserekor, akkor is GH8 volt az akvárium.. Szerintem számít az egyes elemek aránya. Pl a kalcium elég sok elemnek antagonista párja, a magnézium meg segíti a foszfát felvételt. Szerintem ha pl a kalcium-magnézium arány nem jó, okozhat galibát. Aztán ha már sok a foszfát, akadozhat a vas felvétel, meg a kálium is..
Ha a körülmények változatlanok, értem ez alatt pl. CO2 beoldás, gondolom megközelítőleg ugyanannyi Ca és Mg fig belőle kioldódni, mint korábban.
Feltételezve, hogy foszfátot és K-t nem ad le.
Leget, hogy más tényezők befolyásolták a foszfát és K mennyiségét az akvádban.
 
Ha a körülmények változatlanok, értem ez alatt pl. CO2 beoldás, gondolom megközelítőleg ugyanannyi Ca és Mg fig belőle kioldódni, mint korábban.
Feltételezve, hogy foszfátot és K-t nem ad le.
Leget, hogy más tényezők befolyásolták a foszfát és K mennyiségét az akvádban.

A kő mennyisége változott.. Azt írtam, hogy ahogy egyre több került be, annál feljebb mászott a foszfát és a kálium.. Persze aztán beállt, de így nem annyira jó.. 10-es nitrát mellett a 3-4-es foszfát "kicsit" sok...
 
A kő mennyisége változott.. Azt írtam, hogy ahogy egyre több került be, annál feljebb mászott a foszfát és a kálium.. Persze aztán beállt, de így nem annyira jó.. 10-es nitrát mellett a 3-4-es foszfát "kicsit" sok...
Az valóban sok.
De, ahogy írtam, az alapján az infó alapján, amit én olvastam nem derült ki, hogy foszfát és K kioldódna belőle.
Én ennyit találtam. Ettől még lehet, hogy távozik belőle.
Mit jelent az egyre több került bele...?
5 helyett mondjuk 10 kg? Vagy sokkal többet tettél bele fokozatosan?
 
Utoljára módosított:
A kő mennyisége változott.. Azt írtam, hogy ahogy egyre több került be, annál feljebb mászott a foszfát és a kálium.. Persze aztán beállt, de így nem annyira jó.. 10-es nitrát mellett a 3-4-es foszfát "kicsit" sok...
Nem tartom kizártnak, hogy a kioldódó anyagok befolyásolják a növények tápanyagfelvételét, így amit nem vettek fel, az a vízben maradt és csak arra várd, hogy megmérjed a szintjüket.
De ez csak ez kósza gondolat részemről.
 
Az valóban sok.
De, ahogy írtam, az alapján az infó alapján, amit én olvastam nem derült ki, hogy foszfát és K kioldódna belőle.
Én ennyit találtam. Ettől még lehet, hogy távozik belőle.
Mit jelent az egyre több került bele...?
5 helyett mondjuk 10 kg? Vagy sokkal többet tettél bele fokozatosan?
5-10-15-20-20+
Mindig benőtték a növények, így mindig egyre nagyobbat vettem. Aztán végül így sem látszott semmi belőlük :D Egyáltalán nem lehet így kivenni, hogy mennyi van benne valójában..(Illetve volt, mert ma bontottam..)
20191125_DSC05784HDf.png
 
Szép!
Ezt eddig hol rejtegetted?🙂
Van naplója?
Szia
Leesett mire gondolsz, nincs naplója. Igazából engem csak annyira érdekel az akvarizálás, hogy a nappaliban legyen egy vállalható akvárium amire azért jó ránézni. De ez a szint nekem elég, sima szűrőhomok van benne, csak folyékony tápot kap.
 
Sziasztok,

Duna parti szürke követ használt valaki akváriumban?
Esetleg tapasztalatok? Tetszik, és elgondolkodtam, mi lenne,ha...
 
Sziasztok. Segítségeteket kérném az alábbi kövekkel kapcsolatban. Mátrából származik egy régi háznál lepakolt kőrakásból válogattam őket. Valószínűleg építőanyag volt anno. Amikor elkezdtem átsúrolni őket vöröses-barnás színű lett tőlük a víz. Pár kisebb darabot próbáltam kifőzni, 30-40 percig forraltam, ott nem tapasztaltam szineződést. 20%-os ecetre némelyik darab szörcsögött egy kis ideig, pezsgést, habzást nem tapasztaltam. Azt hittem andezit, de a netet bújva most inkább ezekre tippelnék: agyagpala, metaandezit, riolit, riolittufa, andezittufa. Felismeri valaki, hogy mi lehet, illetve bele merjem-e tenni az akváriumba?1fbe2cba94422dbb2ff4c087a144a04e.jpg
 
Sziasztok!

Nikecellhez (hungarocellhez) szeretnék köveket (Sodalite) ragasztatni, és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ti mit használnátok.
Kövek egymáshoz ragasztásához már vettem Impa Super Ancora ragasztót.
Előre is köszönöm a tanácsokat!
 
Sziasztok!

Nikecellhez (hungarocellhez) szeretnék köveket (Sodalite) ragasztatni, és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ti mit használnátok.
Kövek egymáshoz ragasztásához már vettem Impa Super Ancora ragasztót.
Előre is köszönöm a tanácsokat!
Szia! Fbs?
 
Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem. Bár a kövek eltakarják, de a fehéren világító nikecell még így is kitűnhet a kövek takarásából. Van esetleg vmi "festékanyag" amivel be tudom festeni, színezni? Szürkés, sötétkékes színre gondoltam. Lehetőleg a garnélák vizét se mérgezze.
 
Utánanéztem ennek az F.BS ragasztónak, és 80g-os kiszerelésben találtam. Egy elég nagy darab nikecellt tervezek körberagasztani kövekkel, szóval ez a 80g-os ragasztó igen csak soványka. Kellene belőle egy raklapnyi. Vajon Impa Super Ancora ragasztóval nem tudnám a köveket a nikecellhez ragasztani?
 
Back
Oldal tetejére