• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok.
Segitseget szeretnek kerni
Talaltam egy banyaban "nem volt nehez" egy szep mangan ercet. Ez mehet akvariumba?
View attachment 75877View attachment 75878

Ez az a kérdés, amire senki hozzáértő nem adhat hiteles választ. Tényleg nagyon szép kőzet! De, mint írod is: érc. Az ércek nem tiszta ásványok, sőt jellemzően összetettek, így fogalmunk sincs H milyen kísérő anyagok lehetnek benne - szélsőséges példa: réz-, ólomvegyületek. Ha azt ki tudjuk deríteni H pontosan milyen ásvány lehet, akkor utána lehetne nézni, aztán agyalni rajta. B-terv H teszteled pár hetet/hónapot csigakkal, garnélákkal.
 
Ez az a kérdés, amire senki hozzáértő nem adhat hiteles választ. Tényleg nagyon szép kőzet! De, mint írod is: érc. Az ércek nem tiszta ásványok, sőt jellemzően összetettek, így fogalmunk sincs H milyen kísérő anyagok lehetnek benne - szélsőséges példa: réz-, ólomvegyületek. Ha azt ki tudjuk deríteni H pontosan milyen ásvány lehet, akkor utána lehetne nézni, aztán agyalni rajta. B-terv H teszteled pár hetet/hónapot csigakkal, garnélákkal.
Ez felénk volt?
Koszonom szepen a valaszt. Vasat biztosan tartalmaz mert nagyon nehez.
Forgattunk 2 napot az urkuti manganbanyaban es ott talaltam.
Hat akkor tesztelem. Csiga, garnéla, es co2. Meglatjuk. Es koszi.
 
Koszonom szepen a valaszt. Vasat biztosan tartalmaz mert nagyon nehez.
Forgattunk 2 napot az urkuti manganbanyaban es ott talaltam.
Hat akkor tesztelem. Csiga, garnéla, es co2. Meglatjuk. Es koszi.

Bocsáss meg, hogy kijavítalak: a sűrűség nem feltétlenül jelent vasat. Lehetne benne színarany, vagy cinkérc is.

Úrkúti bánya... ez viszont árulkodó. Ott karbonátos és oxidos-hidroxidos formában van jelen (manganit, rodokrozit). Az ásványos környezete ha jól sejtem dolomitos, tehát a CO2-vel nem biztos, hogy jóban lesz, de ki tudja.
 
Rákerestem, mert hátha, és tessék: WIKI

Mindenképpen tesztelném, de 70%-ra mondom, hogy használható. Nagyon drága/érzékeny garnélákat azért nem tennék mellé azért :D A karbonátot jól tippeltem, CO2 mellett a Kh/pH-val gondok adódhatnak. Aztán ki tudja...
 
Rákerestem, mert hátha, és tessék: WIKI

Mindenképpen tesztelném, de 70%-ra mondom, hogy használható. Nagyon drága/érzékeny garnélákat azért nem tennék mellé azért :D A karbonátot jól tippeltem, CO2 mellett a Kh/pH-val gondok adódhatnak. Aztán ki tudja...
A kep nem adja vissza de nagyon fekete. A szentol is feketebb. Vasra azert tippeltem mert a banya tulajdonos emlitett valamit, hogy vaserces a terulet. Aranyerc is lehet benne?...
Osszetorom.
 
Sziasztok!
Zöld pala mehet akváriumba igaz? Az vulkáni eredetű. Ha igen, elég neki egy jó alapos mosás és már használható is gondolom.
 
Mi lehet ez a kékség? Kékalga kiszáradva? Akkor dobd bele fehérítőbe pl cloroxba egy órára. Ha szerves akkor leszedi nyomtalanul.
Vagy ez valami hobbi akril festék lenne?
Szia köszönöm lövésem sincs. Azt tudom hogy az unokatestvereimnek volt 20 évvel ezelőtt kicsi akvárium és annyira nyomatták bele a metilinkéket, hogy a kavics is olyan lett.
 
Seiryu kőből amúgy mi oldódik ki? Mit emel? Kalciumot? Magnéziumot?
Ha jól tudom a seiryu, (ami egyébként már évek óta nem exportálható Japánból, tehát amit veszünk az nem igazi seiryu), mésztartalmú üledékes kőzet. Mint ilyen, tartalmazhat CaCO3-t, kalcit, aragonit formájában. De tartalmazhat magnézium karbonátot, vas karbonátot stb...is.
Így gondolom Ca, Mg biztos oldódhat belőle.
 
Ha jól tudom a seiryu, (ami egyébként már évek óta nem exportálható Japánból, tehát amit veszünk az nem igazi seiryu), mésztartalmú üledékes kőzet. Mint ilyen, tartalmazhat CaCO3-t, kalcit, aragonit formájában. De tartalmazhat magnézium karbonátot, vas karbonátot stb...is.
Így gondolom Ca, Mg biztos oldódhat belőle.
A kérdés, hogy az arány ami kioldódik belőle, jó e. Sajna nekem ahogy egyre több seiryu kő lett az akváriumomban, egyre több foszfát marad bent a vízben, közben a vas és a nitrát jó, kálium szintén az egekbe..

Mondjuk már mindegy, mert hétvégén építem át az aksim, most fakövek lesznek benne..
 
Back
Oldal tetejére