• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

36 literes nano kb. hány kg. Seiryu-val tartható 150 tds körül, hightech-ben, heti 50%-os, full RO-s vízcserével? Nem szándékozom erős scape-et építeni, növényeken lesz a hangsúly. Tudom, hogy nem lehet kiszáomlni de aki sokat használt már ilyet, nagyjából biztos meg tudja saccolni.
Köszi előre is!
Ez több mindenen is múlik, főleg a CO2 adagoláson. Csináltam anno erről egy TESZT-et.
Másik fontos dolog, hogy a víz kellően magas oldott anyag tartalma nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden - érzékenyebb állatok számára - elengedhetetlen anyag megtalálható a vízben és teljesen el lehet hagyni a porozást, erre azért majd figyelj.
 
Próbálok magas falat építeni seiryból a teraszon, de valahogy nem olyan lesz mint ezen a képen.

Mindig olyan lesz mint Nogro 360L-esébe, gyakorlatilag lépcsős piramis. Ez mitől ilyen meredek? Össze vannak ragasztva?

393da3a90c5a9f412196db1059b96e0c-jpg[1].jpg
45259757012_99c74cd0d6_b[1].jpg
 
Sziasztok! Egy észrevételemet, tapasztalatomat szerettem volna meg osztani veletek. Két fajta kő tìpust helyeztem az akváriumba. Gomera Rock és Canyon Rock. A Gomera a sav tesztet jól teljesítette, tehát nem habzott. Ellenben a Canyon rock nagyon habzott ! Sötét színe ellenére igen magas mész tartalmú. Nem ajánlott növènyes akváriumba!
 
Sziasztok! Egy észrevételemet, tapasztalatomat szerettem volna meg osztani veletek. Két fajta kő tìpust helyeztem az akváriumba. Gomera Rock és Canyon Rock. A Gomera a sav tesztet jól teljesítette, tehát nem habzott. Ellenben a Canyon rock nagyon habzott ! Sötét színe ellenére igen magas mész tartalmú. Nem ajánlott növènyes akváriumba!
Az hogy valami habzik, nem azt jelenti, hogy nem való akvába. Ha nem habzik akkor bátran beleteheted.

Nem tudom érzed-e a kettő közötti különbséget.

Ha meg habzik, meg kell tudni mitől. Seiryu, Manten kő nagyon habzik és közkedvelt dekor kő. Tudni kell mitől habzik, és hogy teszel ellene. RO víz használata mellett bátran használhatod ezeket. Csapvíz mellett ha még a kő is emeli a keménységet a garnélák nem nőnek nagyra nem tudják feltörni a kemény páncéljukat, növények kisebb leveleket hoznak stb.
 
Sziasztok.
Lávakő vagy dragon kő piszkálja a vízkeménységet?

Szűrőben van lávakő, akiban dragon és napi 10ppm mászik felfelé a keménység. Talaj manaball az nem piszkálja. Egyéb kő nincs vízben.
 
Sziasztok.
Lávakő vagy dragon kő piszkálja a vízkeménységet?

Szűrőben van lávakő, akiban dragon és napi 10ppm mászik felfelé a keménység. Talaj manaball az nem piszkálja. Egyéb kő nincs vízben.

Egyik sem. A 10ppm nem sok, ennyit a tápozás is emelhet.
 
Tápozás után mértem akkor volt 141ppm. Két napra rá lett már 160ppm. 54l aki. 30l beállt aki víz + 24l 11ppm ro vízzel indítottam.
 
Most állsz át RO-ra fokozatosan? Az elején nálam is jobban visszakeményedett vízcsere után, de egy idő után lelassul. Gondolom oldja le a hónapok alatt lerakódott vízkövet és persze párolog is.
 
Egyben válaszolok[emoji2]
Igen most állok át ro vízre. Crs/cbs tartás lesz a cél benne.
Nincsen táptalaj. PH egyenlőre nem tudok mérni.
 
Sziasztok.
Lávakő vagy dragon kő piszkálja a vízkeménységet?

Szűrőben van lávakő, akiban dragon és napi 10ppm mászik felfelé a keménység. Talaj manaball az nem piszkálja. Egyéb kő nincs vízben.

A "ppm" nem keménység, sőt igazából semmit nem jelent, és nem bizonyít. A "ppm mérés" valójában vezetőképesség mérés, ami a vízben oldott anyagok miatt változik. Ha etetsz, vagy növénytápot locsolsz az akváriumba, vagy csak szellőzteted az akváriumot levegőpumpával, már attól is változik a vezetőképesség, és így az ebből számolt "ppm" érték is.

Javaslom, hogy szerezz be cseppteszteket: pH, Gh, Kh, és ezekkel állítsd be az akváriumvizet pontos értékre. Amikor a víz már jó, akkor mérhetsz vezetőképességet, így lesz egy referenciaértéked, hogy nálad, a Te műszereddel a JÓ VÍZnél mit mutat. Ez a "ppm érték" épp ezért megtévesztő, mivel a műszertől függ. Később, a vízcserék során már elég lesz a műszerrel mérni, mivel korábban már kitapasztaltad, hogy a megfelelő Gh/Kh értéknél mit mutat a műszered.

Amúgy a manaball, a dragonkő, de még a Red moor is befolyásolja a vezetőképességet - persze nem jelentős mértékben. A 10 ppm/nap változás egyébként szerintem sok, de ezt valószínűleg a talajod csinálja.
 
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni, vajon miféle kővel van dolgom. Zöldes színű valami kalcitos réteggel. Ecetre igazából nem reagál, a kis pezsgés inkább csak amiatt hallom mert a pórusokba szivárog befelé.
https://kepkuldes.com/image/66QhwH
https://kepkuldes.com/image/66QZHi
Képen annyira nem látszik jól, de a kőturkálóban fut egy olyan néven hasonló kő, hogy "Artic green", megnézed, hogy lehet-e az? Ezt írják róla: kövünk Norvégiából származik, és igazán exkluzívnak számít. Gyönyörűen csillogó zöld-fehér színe van. Beltéren, kültéren egyaránt használható díszítésre. Nincs mésztartalma, így bármely akváriumba betehető.
 
Back
Oldal tetejére