• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Szerintem rendben van. A főkő előtti köveket forgasd úgy és nyomd annyira a talajba, hogy úgy tűnjön, hogy a főkőtől váltak el. Azt a részt látom kicsit "műnek". Most olyan "köré rakott". Súgok, ha a kövek és a főkő közé aljzatot töltesz, máris úgy fog kinézni ;) :thumbup:
 
Szerintem nem rossz az elrendezés.
A főkőnek édes kutyapofája van! :)
Mekkora tér van elől, mert a fotón nem igazán látszik?
Csak egy ötlet lenne: Nekem bal oldalon kicsit sok a főkő tövében a sorba növekvő 4 kőből kivenném a harmadikat és a bal oldali egyensúly követ kicsit jobbra beljebb hoznám. Talán.
Persze innen az én fotelomból lehet egészen másképp látszik!
 
Köszi srácok!

Súgok, ha a kövek és a főkő közé aljzatot töltesz, máris úgy fog kinézni
Ez jó ötlet, a lábazaton még finomítok, ez még csak nagy vonalakban van összedobva.
Mekkora tér van elől, mert a fotón nem igazán látszik?
ha a kövek és a front üveg közötti térre gondolsz akkor eléggé változó, 3-4 cm ,7cm, 11cm; hulámzó
Csak egy ötlet lenne: Nekem bal oldalon kicsit sok a főkő tövében a sorba növekvő 4 kőből kivenném a harmadikat és a bal oldali egyensúly követ kicsit jobbra beljebb hoznám. Talán.
Ezt is megfontolom, hamarosan teszek újabb képet.

Jöhet még észrevétel! :thumbup:
 
Üdv!

Szerintem is jó az elrendezés. Talán a fő követ kicsit balra tolnám, hogy a hangsúly ne annyira középen, inkább az aranymetszésben legyen.
 
Szia!
Engedd meg hogy én is hozzászóljak!!! ;)
Nagyon jó helyen van a fő kő, viszont nem érzem a másodlagos és harmadlagos kővet, lehet hogy csak a képről nem lehet érzékelni!
Ez a három kő határozza meg az Iwagumi szabályait, a többi csak mellék kő!
Nézd át ezt és rájössz miről beszélek!!
http://translate.googleusercontent....gle.hu&usg=ALkJrhhtVUHVEe9-2tCWrcDp_neabQWmzA
Remélem segítettem, nagyon jó hogy így próblod ki a hardscapet akváriumon kívűl!! ;)
 
Köszi Nektek is!

Sajna minden szabályt nem tudok betartani, mert adottak a kövek, valszeg ha mindennek meg akarnék felelni 2-3xos kőmennyiségből kellene válogatni. Nem igazán szépek a törött részek ugyhogy csak mérsékelten alakíthatóak.
Úgy gondolom közeledek a végső verzióhoz (sokat nem változott).
hibák a linkelt layout-hoz képest, amikkel nagyon nem tudtam mit kezdeni:
A Fukuishi nálam 2 kisebb kő, és kicsit más a textúrája mint az Oyaishi-nek. Illetve a Soeishi nagyobb a kelleténél. Ezekkel együtt ha az ADAstílusait bemutató cikket nézzük is vannak kisebb eltérések az ADA akikon belül is;katt

Megnehezíti a dolgot az is, hogy el akarom szeparálni teljesen a dekorhomokot és az amazóniát is(egyenlőre csak képzeletben).

4749824930_3570750b8d.jpg
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a seiryu köveken maradt algát hogyan tudnám eltávolítani úgy, hogy kb 3 hónapja nem ért vizet? De ha bevizezem, akkor újra nyálkás lesz:S
 
Én vmi kifőzésre, vagy savas marásra gondoltam, mert a kefés megoldással nem jön le minden...kb beleépült a kövekbe az alga :?
 
Nekem máshol van ugyan ilyen problémám,de ezt háztartási sósavval megoldom.Algátlanít ez mindent, legfeljebb egy kis fogkefével rásegítek.
 
Ha valóban alga, akkor lehet a savnál egyszerűbb módszer is segít. Nem akarok hülyeséget írni nem tudom nem e tesz kárt a sziklában, de így elsőre azt mondanám nem tesz. Szóval klóros vízven áztasd a köveket 1-2 napig. Ahogy a difiről erről is leszedi az algát szerintem.
 
Én csak azért javaslom a savat mert az kevesebb utánkezeléssel semlegesíthető, vagy ha marad is egy kicsi az nem probléma, a klórtól meg félek.

Már előre izzadok mikor majd a purigent kell "rendbe hoznom".....
Látom mennyit szenvedtél vele, előre látom keserű sorsomat.
 
jojo said:
Már előre izzadok mikor majd a purigent kell "rendbe hoznom".....
Látom mennyit szenvedtél vele, előre látom keserű sorsomat.

Azért szívtam mert kemény ammónia szaga volt ;) Bárcsak klór lett volna azt vízkezelővel semlegesítettem volna. De a brunya szag csak nem múlt el :lol:
 
viktorlantos said:
jojo said:
Már előre izzadok mikor majd a purigent kell "rendbe hoznom".....
Látom mennyit szenvedtél vele, előre látom keserű sorsomat.

Azért szívtam mert kemény ammónia szaga volt ;) Bárcsak klór lett volna azt vízkezelővel semlegesítettem volna. De a brunya szag csak nem múlt el :lol:

Nálam a fürdőszobába ázik, mire rájött a férjem, hogy mi ez a szag. A hétvégén csinálnom kell valamit vele, mert kivág vele együtt :mrgreen:
 
kisszsu said:
Nálam a fürdőszobába ázik, mire rájött a férjem, hogy mi ez a szag. A hétvégén csinálnom kell valamit vele, mert kivág vele együtt

Tedd be a szűrőbe nálam ez volt a legjobb megoldás :lol:
Előszőr elvittem a lakás legtávolabbi pontjára a fürdőből. Közvetlen az ablak mellé. Nem segített. Friss vízzel 1 napig jó volt utána megint előjött. Meguntam bedobtam a szűrőbe. Szép lett a víz és szag sincs... Miután a Seachem górék azt mondták az Interzoon, hogy ez rendben van így inkább a szűrőben "tárolom". Csak regenerálni veszem ki.
 
Helló mindenki!

Én ezidáig aféle csendestársként vettem részt az oldalon,de most már el szeretném indítani a saját növényesemet most pl:a sziklákkal kapcsolatban kérnék segítséget.A savas teszten túl vagyok nem pezseg.
21092010210-1.jpg
 
Back
Oldal tetejére