• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

nagyjani said:
Hali
új vagyok a fórumon, de mint a nem normális olvasom a postokat. Nagyon megtetszett ez az egész és pár napja anélkül fogalmazódott emg bennem ez a "csináljunknemhalashanemnövényesakváriumot" dolog mielőtt tudtam volna hogy erre nemcsak hogy egy fórum de egy egész iparág épül. Nekem leginkább a sziklások tetszenek alacsony növényekkel.
A kérdésem erről az elfekvőben lévő kőről lenne, hogy alkalmas-e ilyen célra. (Megvizsgáltam ecettel, pezseg :ugeek: )
http://lh6.ggpht.com/_iAf0WU6p1b8/S7imk ... 202422.jpg
https://lh3.ggpht.com/_iAf0WU6p1b8/S7imj ... 202421.jpg
Ha pezseg, akkor semmi kép se használd! Ha nem akarsz beruházni a GA shopban kapható kövekre, akkor esetleg valami bazaltot nézz, de azokkal már nem lesz ugyanaz a látvány.
 
Bah...sejtettem. :roll:
Na majd szétnézek még a környéken, hátha van valami alkalmatos.
iwagumihoz pedig mindenképpen valami érdekes kő kellene.
 
A képeken édesvízi forrásmészkő látható. Akváriumban CO2 mellett gyorsan feloldódna és felkeményítené a vizet. Eredetileg is édesvízi források vizéből vált ki, mikor azokból, a felszínre törés alkalmával bekövetkező nyomáscsökkenés miatt, távozott a CO2 és az oldott karbonátok kicsapódtak. Gyakran láthatóak benne gázok által vályt csövecskék (mint a képen is) és még növényi vagy állati maradványok is. :oops: :ugeek: :ugeek:

Akváriumi használatra alkalmatlan szegény. :D
 
Üdv!
Az első képen lévő két szélső követ nem tudtam beazonosítani csinálj rajtuk sósav tesztet!
A második képen lévő sávos kőnek a fehér részei vagy kalcit vagy valamilyen karbonátkőzet lesz. Ez megintcsak nem lesz jó neked!
A harmadik köved tényleg nagyon mutatós, de nagyon erodált így nem tudom kép alapján beazonosítani. Neki is ajánlott a sósavteszt! Ha pezseg akkor sajnos felejtős!
 
Hali, tudom az ecet nem sósav, de mindet körbe csepegtettem. Nem, vagy csak nagyon nagyon minimálisat buborékolt még a sávos is, pont ezért raktam fel ezeket.
De ha azt mondjátok h sósav kell akkor holnap beugrom a háztartásiba. :)
 
Ha nincs más az ecet is megteszi, de a sósav mégis csak jobb, erősebb sav mint az ecet! Viszont ami az ecet hatására a legkisebb mértékben is pezseg azt felejtsd el, mert sósav hatására hamar szétmállana. Igaz az akváriumod vize nem lesz olyan savas mint a sósav vagy az ecet viszont abba a kevésbé savas oldatba nem csak pár percig esetleg 1-2 napig fogod áztatni a követ, hanem akár egy évig is és addig sokminden kioldódhat belőle ami jobb ha nem kerül az aki vizébe.

Ami a lényeg!: ha a kő pezseg ecet illetve sósav hatására, ne tedd be az aksiba!
 
Sziasztok gyerekek.

Ki tudja megmondani, hogy vajon milyen követ láthatunk az alábbi képen?
Aki megmondja az kap egy 5-öst :D

100_1582.png
 
Nekem valamilyen kovaüledéknek látszik, és ha az, akkor főként sziliciumból áll.
Melegszik? :?:
 
Nekem valamilyen kovaüledéknek látszik, és ha az, akkor főként sziliciumból áll.

Az a helyzet, hogy már én sem vagyok benne biztos, hogy micsudi :oops:
Nagyon hasonlít a szalagos riolitra, de akár lehet átkovásodott üledék is.

Azért nem vagyok benne biztos, mert a Zemplén déli részén találtam, és ha jól tudom akkor anno ez a rész vulkánokkal szegélyezett beltenger volt, tehát lehet ez is, az is.

Egy biztos az ipari sósav sem hatotta meg. Egy napot ált benne, és semmi.

Gondoltam csinálok belőle valamit, ez jött össze :

100_1602.png
 
Pont ma voltam egy geológiai előadássorozaton Telkibányán és egy kisebb túrán utána. Ott láttunk ilyen köveket és hoztam is haza pár maroknyi darabot. Fluidális riolit néven mutatták be nekünk. Vulkáni üveg a fő alkotóeleme. Leginkább szilikátokból áll, nem hinném, hogy bármit is változtatni fog a víz paraméterein. Közvetlen mellette látunk még horzsás riolitot és perlitet is. Volt olyan perlitösszeállás is ami már obszidiálódott.
Bocs ha túl informatív vagyok! Foglalkozási ártalom. :oops: :D
 
Eqinox said:
Közvetlen mellette látunk még horzsás riolitot és perlitet is. Volt olyan perlitösszeállás is ami már obszidiálódott.
Bocs ha túl informatív vagyok! Foglalkozási ártalom. :oops: :D

Ugyan! Semmi gáz... Az uccsó két mondat minden második szavát legugliztam. Abszolút képben vagyok! :cool:
Éljenek az obszidiálódott perlitösszeállások! :mrgreen:
 
Nigro said:
Ugyan! Semmi gáz... Az uccsó két mondat minden második szavát legugliztam. Abszolút képben vagyok! :cool:
Éljenek az obszidiálódott perlitösszeállások! :mrgreen:

:ugeek: :ugeek: :oops: :oops: :D :D :D
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, következő akimhoz; ami egy sanzon 2-es iwagumi lenne. Nemrég megjöttek a kövek. Mivel a homok part miatt nincs korrigálási lehetőségem a kövekkel, fa keretben kavicson próbálkozok. Mindenféle jó ötletet szívesen veszek.

4732925845_bac22b5c23.jpg

Elnézést a rossz minőségért. Kő még van de nagy így törni kell belőle.
 
Back
Oldal tetejére