• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Luna

Főkertész
Az akvakertészet egy nagyon fontos elemét képviselik a kövek és a sziklák, nagy hangsúlyt kell fektetnünk kiválasztásukra és elrendezésükre is.
 
Nálam, a 7 literes akváriumban komoly problémát okozott a Seiryu kő szétbombázása. Lássuk, mivel is próbálkoztam.

Véső és kalapács: A kő apró darabokban pattan szét, egyáltalán nem találtam megfelelő módszernek, mivel nem seiryu aljzatot szerettem volna...
Dekopírfűrész: Életveszélyes kategória, bár mi nem próbáltuk. Valószínűleg villámgyorsan megcsúszna a kövön és az ujjainkat találnánk levágni...
Flex: Használható lehet, amennyiben van rá helyünk, és védőfelszerelésünk. De szintén nagyon veszélyes.
Fűrész: Egy élesebb fűrésszel szintén megoldható lehet a kövek feldarabolása, ám valószínűleg még nagymama/nagypapa korunkban is fűrészelgetnénk.
Csontvágó fűrész: Ez egy kicsit gyorsabb technika lenne, mint a normál fűrész, de valahol elveszett az éterben a fűrész éle...
Kalapács, és egy stabil felület: Na, nálam ez volt a nyerő. Seiryu megtámaszt, 10 kilós kalapáccsal odacsap.

A tanulság az, hogy a Seiryu soha az életben nem fog úgy eltörni, ahogyan azt elképzeltük...
 
Ezt én is tapasztaltam. A Seiryu nehezen pattinható és nem úgy viselkedik, ahogy terveztük. Szerencsére maga a kőtípus olyan, hogy viszonylag kisméretű darabokból áll, ezért viszonylag jól használható 10-20 literes akváriumokban is... Extrém kis akváriumokban - mint Lunáé viszont lehet küzdeni...
 
Azért a lehetőségekhez képest elégedett vagyok... De mivel a kő nem úgy tört el, ahogy terveztem, tegnap eléggé megviselt, hogy nem úgy néz ki az akvárium, ahogyan azt elképzeltem. Most már kezdem "megszokni", hogy nem a papírra skiccelt dolgot látom. Ezért is figyelmeztetnék mindenkit, hogy amíg szét nem töri a követ, ne agyaljon az elrendezésen, mert úgysem olyan lesz...
 
Nos talán a kövek szabdalását, ha mi nem boldogulunk hagyjuk szakemberre, mintsem flex, vagy bármi tanácsokat adunk, mert ezeket maximálisan veszélyesnek érzem.
A kő nem fém, vagy fa. Pattanhat és a felxről lerepülő 1cm-es éles élő kődarab csúnya sérüléseket okozhat.
Én annak idején mikor a lakásomat dekoráltam találtam pesten cégeket, akik kővágással foglalkoznak. Aztán máshogy oldottam meg végül, így nem kerültem közelebbi kapcsolatba velük, de léteznek.
 
Nem igazán értelek, főleg, ha az én hozzászólásomra írtál. Hangsúlyoztam, hogy minden formában VESZÉLYES!
 
Erről még a fiatal kori tanulmányaim jutnak eszembe amikor is műhelygyakorlaton minden gépnél ki volt írva mire figyelj. Az ordibáló tanár 2 percenként figyelmeztetett rá mindenkit, mert persze mindenki tett rá magasról. "A köszörűgépet védőszeműveg nélkül tilos használni"... nem kellett sok hozzá hogy osztálytársam aki szemüveges volt 5 perc alatt leamortizálta a szemüvegét mert úgy gondolta rajta már van egy. A forró fém forgácsok meg szépen beleégtek a lencsébe :p

Volt persze ennél durvább eset is amikor a tárcsás fűrészgépet nem az előírásoknak megfelelően használták, nem rögzítették eléggé a fűrésztárcsát ami szépen lerepült és azzal a lendülettel felvágta a gépet kezelő srác hasát a bordáival együtt....

Minden eszközzel vigyázni kell aki nem dolgozott ilyenekkel és egy szál naturban odaáll flexelni hát az meg is érdemli... bár egyenlőre nem engedhetünk meg magunknak egyetlen elvesztett tagot sem (alacsony a regisztráltak száma) úgyhogy vigyázni. :lol:
 
viktorlantos said:
bár egyenlőre nem engedhetünk meg magunknak egyetlen elvesztett tagot sem (alacsony a regisztráltak száma) úgyhogy vigyázni. :lol:

:lol: :lol: :lol:
 
Luna said:
Azért a lehetőségekhez képest elégedett vagyok... De mivel a kő nem úgy tört el, ahogy terveztem, tegnap eléggé megviselt, hogy nem úgy néz ki az akvárium, ahogyan azt elképzeltem. Most már kezdem "megszokni", hogy nem a papírra skiccelt dolgot látom. Ezért is figyelmeztetnék mindenkit, hogy amíg szét nem töri a követ, ne agyaljon az elrendezésen, mert úgysem olyan lesz...
Hát nálam 3 kalapácsütésre széttört pont olyan darabokra amilyeneket akartam. Ezek szerint szerencsés vagyok. :)
Mondjuk ez egy laposabb darab volt, lehet, hogy ezért sikerült ilyen könnyen.
 
Jó estét!

Az lenne a kérdésem, hogy a vulkanikus kőzet jó lehet-e az akiba? Jártam a Vezuvon és hát hoztam pár db követ (elég hülyének néztek az emberek) :)
Alapos tisztogatás ( főzés kell-e?) után belerakhatom, vagy inkább hagyjam ahogy van, milyen tisztítási módot ajánlotok?

Jumi
 
Snecis said:
Jó estét!

Az lenne a kérdésem, hogy a vulkanikus kőzet jó lehet-e az akiba? Jártam a Vezuvon és hát hoztam pár db követ (elég hülyének néztek az emberek) :)
Alapos tisztogatás ( főzés kell-e?) után belerakhatom, vagy inkább hagyjam ahogy van, milyen tisztítási módot ajánlotok?

Jumi

Be vele egy lavórba, aztán ess neki egy körömkefével. :)
 
Indiai megkövesedett fa

A napokban kezdtem el használni indiai megkövesedett fát.
Manado talajt átmostam, a vizet lecsorgattam, majd a következő napon beletettem az akváriumba. Erre rá az indiai megkövesedett fákat.
Egy napot vártam a növények érkezéséig, így volt szerencsém észrevenni, hogy a megkövesdett fák felszívták a vizet a talajból. A nagyobbik darabnak csupán egynegyede volt még száraz.
(A megkövesedett fákat már rég mostam, így azok száradt állapotban kerültek az akváriumba.)

Ez pedig azt jelenti, hogy a megkövesedett fa lényegében olyan, mint a biológiai szűrőkben a porózus anyag. Gondolom baktériumtelepek alakulnak így ki benne és növeli a biológiai szűrőfelületet.
 
Ha ezt növényes akváriumra érted, akkor minden mészkő kilőve. Savat rácsepegtetve tudsz meggyőződni róla, hogy mészkő-e. A többi mehet.
 
Keményíti a vizet. De durván, mivel a szénsav oldja a meszet. Magyarul a co2 adagolás hatására a köved szép lassan beoldódik az akiba :) Na jó ez most túlzás kicsit de tény hogy nagyon tudja keményíteni a vizet sajnos.
 
Back
Oldal tetejére