• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Ugye... Igazam van, vagy nem tévedek? :D Amúgy csatlakozom Máriához, egy ilyen speckó titulus járna Neked ;)
 
Azért geológus nem vagyok (csak geográfus leszek) és a diplomámmal nem is mehetek majd annak, mert nem megfelelő hozzá. :( Ez van. Csak egy félévig tanultam ásvány- és kőzettant. :oops:

De ne offoljunk!

Várom a szarvaskői kövek képét! :ugeek:
 
ko1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ko2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A tavasz örömére leporoltam a kőgyűjteményemet. Ezeket az üvegdarabokat egy bezárt üveggyár mellett gyűjtöttem, szabályos üveghegy volt belőlük. Nagyon megfogták a fantáziámat, bár még fogalmam sincs, mihez kezdek velük. Most egy brakkvizes akvárium van betervezve lávakő talajjal, de oda nem találtam olyan növényt, ami passzolna egy köves elképzeléshez.
Az üveg kémiailag teljesen semleges, biztonságos kő, érdekes fényhatásokat lehet kihozni vele. A látványvilága kissé extrém, nem nagyon passzol a nature stílushoz, de valami földöntúli hangulathoz lehet hogy jó lesz.

Lenne egy kérdésem is:
ko_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez vajon mi? Mondtak rá már mindent, gránitot, márványt és diabázt. Ecetben nem pezseg.
 
Esetleg, ha kiveszel 1-et, 2-őt és szárazon, sok fénnyel lehetőleg makro módban tűéles képet csinálsz róla, akkor tudok biztosabbat mondani.

Az üvegről meg csak annyit, hogy az éles részei sebesülést okozhatnak a halaknak. Egyébként nagyon érdekes ötlet és izgalmas kompozíció!
 
Eqinox said:
Esetleg, ha kiveszel 1-et, 2-őt és szárazon, sok fénnyel lehetőleg makro módban tűéles képet csinálsz róla, akkor tudok biztosabbat mondani.

Az üvegről meg csak annyit, hogy az éles részei sebesülést okozhatnak a halaknak. Egyébként nagyon érdekes ötlet és izgalmas kompozíció!
Nincs makroobjektívem, majd próbálok egyet kölcsönkérni. Az üveg mellé nem akarok halakat rakni, csak Artemiákat vagy valami sósvízi garnélát. Azoknak szerintem nem ártana, csak óvatosan kell mellette nyúlkálni.
 
Nekem sincs olyan gépem ami kitűnő makro képet tudna csinálni. Egy szimpla kis kompakt samsung gépem van. Annak a makro módját használom. Azzal is lehet egész türhető képeket csinálni.Csak vigyázni kell a megfelelő fénymennyiségre és a fókusztávra. Nem nehéz, csak gyakorolni kell. ;) ;)
 
Moszat said:
ko1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ko2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A tavasz örömére leporoltam a kőgyűjteményemet. Ezeket az üvegdarabokat egy bezárt üveggyár mellett gyűjtöttem, szabályos üveghegy volt belőlük. Nagyon megfogták a fantáziámat, bár még fogalmam sincs, mihez kezdek velük. Most egy brakkvizes akvárium van betervezve lávakő talajjal, de oda nem találtam olyan növényt, ami passzolna egy köves elképzeléshez.
Az üveg kémiailag teljesen semleges, biztonságos kő, érdekes fényhatásokat lehet kihozni vele. A látványvilága kissé extrém, nem nagyon passzol a nature stílushoz, de valami földöntúli hangulathoz lehet hogy jó lesz.

Lenne egy kérdésem is:
ko_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez vajon mi? Mondtak rá már mindent, gránitot, márványt és diabázt. Ecetben nem pezseg.

Üveghegyek -- egyedi lesz az már biztos, kíváncsi leszek milyen lesz belakva. Szeretem ezeket a nagy üvegtömböket.
 
Mi van az üveghegyen túl?
Az üvegvisszaváltó! :D
Szerintem nem igazán jó, ha olyan állatkákat akarsz beletenni, amelyek végigmásszák a köveket, talajt (algázók, garnélák).
Állatok nélküli holland akváriumba talán elmegy. Érdekes lehet olyat kipróbálni, hogy hátulról megvilágítani és a zöld fényben játszó "kövek" egy vöröses-sárgás növényekkel beültetett medencében hogy mutatnának.
 
Thaiteek said:
Mi van az üveghegyen túl?
Az üvegvisszaváltó! :D
Szerintem nem igazán jó, ha olyan állatkákat akarsz beletenni, amelyek végigmásszák a köveket, talajt (algázók, garnélák).
Állatok nélküli holland akváriumba talán elmegy. Érdekes lehet olyat kipróbálni, hogy hátulról megvilágítani és a zöld fényben játszó "kövek" egy vöröses-sárgás növényekkel beültetett medencében hogy mutatnának.

Hol lakik az alkoholista?
Az üveghegyen túl
:lol:
 
Nekem tetszik ez az üveges setup, elképzelhetőnek tartanám megfelelő talaj és növényválasztással, hogy egy érdekes akváriumot hozz létre. ;)
 
Andezittörmeléknek nézem és gondolom savra nem reagált semmit sem. Gránitnak túl homogén, bazaltnak meg pont hogy nem eléggé homogének az alkotó kristályszemcsék.
Még szóba jöhetnek a dioritok is, de azok egy kicsit mintha több világos alkotókristályt tartalmaznának.
 
Köszönöm az infót. Bazaltot kértem, amikor az eladó ezt nyomta a kezembe, érdemi infót nem tartalmazott a zacskó. Otthon meg kiderült, hogy az eredeti bazalt talajomhoz képest sokkal világosabb, kékes-zöldes beütése van, és mintha nagyon enyhén áttetsző is lenne a széleknél. Végül nem is használtam fel csak porosodik a polcon. Egy másik boltos ajánlott nekem ilyen követ diabáz néven, de boltosnak nem hiszek el semmit ellenőrzés nélkül (tisztelet a kivételnek) :) Ecettel leöntöttem, semmi reakció.
Eqinox said:
Andezittörmeléknek nézem és gondolom savra nem reagált semmit sem. Gránitnak túl homogén, bazaltnak meg pont hogy nem eléggé homogének az alkotó kristályszemcsék.
Még szóba jöhetnek a dioritok is, de azok egy kicsit mintha több világos alkotókristályt tartalmaznának.
 
Moszat said:
Köszönöm az infót. Bazaltot kértem, amikor az eladó ezt nyomta a kezembe, érdemi infót nem tartalmazott a zacskó. Otthon meg kiderült, hogy az eredeti bazalt talajomhoz képest sokkal világosabb, kékes-zöldes beütése van, és mintha nagyon enyhén áttetsző is lenne a széleknél. Végül nem is használtam fel csak porosodik a polcon. Egy másik boltos ajánlott nekem ilyen követ diabáz néven, de boltosnak nem hiszek el semmit ellenőrzés nélkül (tisztelet a kivételnek) :) Ecettel leöntöttem, semmi reakció.

1, A bazalt és a diabáz rokonkőzetek, majdnem ugyanaz a kettő! A bazalt szubvulkáni kőzet változata a diabáz.
2, Én csak olyan boltosnak hiszek akit ismerek régebbről, de minimum úgy megyek vásárolni, hogy előtte utánanézek a dolgoknak minél alaposabban!
3. Szívesen máskor is! Ha tudok, szívesen segítek!
 
Az első tippem talált és süllyedt! Ezek titánérces wherlitek. Ilyenek vannak a Denevértáróban is! Ha a savra nem reagáltak akkor minden rendben és mehetnek az akiba!
 
Próbálkozni szabad! :lol:
egyébként nincs benne olyan nagy mennyiségben, hogy gazdaságos legyen a kinyerése. Ezért is nem bányásszák. :ugeek:
 
Back
Oldal tetejére