• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

A nagyobb baj az ilyen kövekkel inkább a fehér felület. Nehéz tisztán tartani hosszabb távon.
Viszont nagyon sok esetben kimondottan jól néz ki, ha nem patika tiszta a kő. Egy pici barnás-zöldes biofilm réteg tökéletesen beilleszti a köveket szinte minden akváriumba, míg a "vakító" fehér csíkok, kövek kevésbé hatnak természetesen. Anno megkövesedett fa köveim voltak, és tisztán már-már bántó volt a mintázata, amikor itt-ott kapott egy kis carbós kezelést. Szóval Nálam a tisztán tartás kimondottan nem szempont...
 
Agyagpala mehet az akváriumba?

Így néz ki:

agyagpala.jpg

Garnélák is vannak, nem lenne jó, ha nehézfémmérgezésben hullanának...
 
Mivel az elmúlt időszakban vannak új fajtájú aquascaping kövek (ld frodó), tudna nekem valaki egy kis listát rittyenteni, hogy mely kövek nem emelik egyáltalán a KH-t? Taiwanok miatt kérdezem. Megkövesedett fa nem játszik sajna, mert abból nem tudok fejben semmit kihozni most. :)
Fuji nem tetszik, előre mondom. :D
 
Mivel az elmúlt időszakban vannak új fajtájú aquascaping kövek (ld frodó), tudna nekem valaki egy kis listát rittyenteni, hogy mely kövek nem emelik egyáltalán a KH-t? Taiwanok miatt kérdezem. Megkövesedett fa nem játszik sajna, mert abból nem tudok fejben semmit kihozni most. :)
Fuji nem tetszik, előre mondom. :D

Szerintem a bazalt a legtisztább megoldás. Tűzépen fillérekért kapsz, van benne kicsi nagy, lapos, hegyes, stbstb. Megsikálod kefével, lesavazod, kifőzöd, és műteni lehet vele olyan tiszta lesz :D Nem mellékesen a kedvenc köveim, bár még nem építettem semmi értékelhető vele.
 
Kövezzetek meg :) nyugodtan, de nekem a bazalt nem jön be. :( Legalábbis nem tudnék belőle semmi értelmeset építeni. :(

Nem kövezünk meg, mindössze azt kell eldöntened, hogy a saját (önző :D ) érdekeidet tartod szem előtt, vagy a garnélákét :)
 
Mivel az elmúlt időszakban vannak új fajtájú aquascaping kövek (ld frodó), tudna nekem valaki egy kis listát rittyenteni, hogy mely kövek nem emelik egyáltalán a KH-t? Taiwanok miatt kérdezem. Megkövesedett fa nem játszik sajna, mert abból nem tudok fejben semmit kihozni most. :)
Fuji nem tetszik, előre mondom. :D
Lávakő?
 
Értem én, a bazalt a taiwanbiztos megoldás. Csak olyan fekete és unalmas... Abból építeni egy 300 literes iwagumit, na ahhoz én még nem vagyok elég ügyes.

Egyébként mintha @danyi03 mintha taiwanozna frodo kövekkel, de nem tudom mennyit szenved a Kh meg a Ph lent tartásával...
 
Értem én, a bazalt a taiwanbiztos megoldás. Csak olyan fekete és unalmas... Abból építeni egy 300 literes iwagumit, na ahhoz én még nem vagyok elég ügyes.

Egyébként mintha @danyi03 mintha taiwanozna frodo kövekkel, de nem tudom mennyit szenved a Kh meg a Ph lent tartásával...
Szokásomhoz híven nem szenvedek, mert nem is mérem. Taiwanok köszönik, jól vannak, petésednek non-stop. Indítás után 4-5 hétig emelkedett a TDS 100 körülről 200 körülre hétközben, amíg a CO2 oldotta egy-két helyen a köveket. Mióta a kifehéredések véglegesedtek, a TDS kb 120-ról 150-re emelkedik a hét folyamán, ez valószínűleg a tápozástól van. Megjegyzem, a taiwanok már akkor bekerültek, amikor még bőven oldódtak a kövek és összesen kettő elhullásom volt, az egyik beszoktatás után pár nappal a másik pedig a skimmerben.
 
Szokásomhoz híven nem szenvedek, mert nem is mérem. Taiwanok köszönik, jól vannak, petésednek non-stop. Indítás után 4-5 hétig emelkedett a TDS 100 körülről 200 körülre hétközben, amíg a CO2 oldotta egy-két helyen a köveket. Mióta a kifehéredések véglegesedtek, a TDS kb 120-ról 150-re emelkedik a hét folyamán, ez valószínűleg a tápozástól van. Megjegyzem, a taiwanok már akkor bekerültek, amikor még bőven oldódtak a kövek és összesen kettő elhullásom volt, az egyik beszoktatás után pár nappal a másik pedig a skimmerben.

Érdekes mert én meg az 51 literesben a seiryu miatt megszenvedtem a pH alacsonyan tartásával, ki is kellett vennem pedig nem volt ipari mennyiség benne... Frodo gondolom akkor jóval kevésbé keményíthet.
 
Back
Oldal tetejére