• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Nigro

Alapító
Admin
Szerintem rendben van. A főkő előtti köveket forgasd úgy és nyomd annyira a talajba, hogy úgy tűnjön, hogy a főkőtől váltak el. Azt a részt látom kicsit "műnek". Most olyan "köré rakott". Súgok, ha a kövek és a főkő közé aljzatot töltesz, máris úgy fog kinézni ;) :thumbup:

patzu

Főkertész
Legjobb napló
Szerintem nem rossz az elrendezés.
A főkőnek édes kutyapofája van! :)
Mekkora tér van elől, mert a fotón nem igazán látszik?
Csak egy ötlet lenne: Nekem bal oldalon kicsit sok a főkő tövében a sorba növekvő 4 kőből kivenném a harmadikat és a bal oldali egyensúly követ kicsit jobbra beljebb hoznám. Talán.
Persze innen az én fotelomból lehet egészen másképp látszik!

Geris

Tapasztalt kertész
Köszi srácok!

Súgok, ha a kövek és a főkő közé aljzatot töltesz, máris úgy fog kinézni
Ez jó ötlet, a lábazaton még finomítok, ez még csak nagy vonalakban van összedobva.
Mekkora tér van elől, mert a fotón nem igazán látszik?
ha a kövek és a front üveg közötti térre gondolsz akkor eléggé változó, 3-4 cm ,7cm, 11cm; hulámzó
Csak egy ötlet lenne: Nekem bal oldalon kicsit sok a főkő tövében a sorba növekvő 4 kőből kivenném a harmadikat és a bal oldali egyensúly követ kicsit jobbra beljebb hoznám. Talán.
Ezt is megfontolom, hamarosan teszek újabb képet.

Jöhet még észrevétel! :thumbup:

zoi

Főkertész
Üdv!

Szerintem is jó az elrendezés. Talán a fő követ kicsit balra tolnám, hogy a hangsúly ne annyira középen, inkább az aranymetszésben legyen.

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Szia!
Engedd meg hogy én is hozzászóljak!!! ;)
Nagyon jó helyen van a fő kő, viszont nem érzem a másodlagos és harmadlagos kővet, lehet hogy csak a képről nem lehet érzékelni!
Ez a három kő határozza meg az Iwagumi szabályait, a többi csak mellék kő!
Nézd át ezt és rájössz miről beszélek!!
http://translate.googleusercontent....gle.hu&usg=ALkJrhhtVUHVEe9-2tCWrcDp_neabQWmzA
Remélem segítettem, nagyon jó hogy így próblod ki a hardscapet akváriumon kívűl!! ;)

Geris

Tapasztalt kertész
Köszi Nektek is!

Sajna minden szabályt nem tudok betartani, mert adottak a kövek, valszeg ha mindennek meg akarnék felelni 2-3xos kőmennyiségből kellene válogatni. Nem igazán szépek a törött részek ugyhogy csak mérsékelten alakíthatóak.
Úgy gondolom közeledek a végső verzióhoz (sokat nem változott).
hibák a linkelt layout-hoz képest, amikkel nagyon nem tudtam mit kezdeni:
A Fukuishi nálam 2 kisebb kő, és kicsit más a textúrája mint az Oyaishi-nek. Illetve a Soeishi nagyobb a kelleténél. Ezekkel együtt ha az ADAstílusait bemutató cikket nézzük is vannak kisebb eltérések az ADA akikon belül is;katt

Megnehezíti a dolgot az is, hogy el akarom szeparálni teljesen a dekorhomokot és az amazóniát is(egyenlőre csak képzeletben).

4749824930_3570750b8d.jpg

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a seiryu köveken maradt algát hogyan tudnám eltávolítani úgy, hogy kb 3 hónapja nem ért vizet? De ha bevizezem, akkor újra nyálkás lesz:S

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Én vmi kifőzésre, vagy savas marásra gondoltam, mert a kefés megoldással nem jön le minden...kb beleépült a kövekbe az alga :?

jojo

Kertész szaki
Nekem máshol van ugyan ilyen problémám,de ezt háztartási sósavval megoldom.Algátlanít ez mindent, legfeljebb egy kis fogkefével rásegítek.

viktorlantos

Alapító
Admin
Ha valóban alga, akkor lehet a savnál egyszerűbb módszer is segít. Nem akarok hülyeséget írni nem tudom nem e tesz kárt a sziklában, de így elsőre azt mondanám nem tesz. Szóval klóros vízven áztasd a köveket 1-2 napig. Ahogy a difiről erről is leszedi az algát szerintem.

jojo

Kertész szaki
Én csak azért javaslom a savat mert az kevesebb utánkezeléssel semlegesíthető, vagy ha marad is egy kicsi az nem probléma, a klórtól meg félek.

Már előre izzadok mikor majd a purigent kell "rendbe hoznom".....
Látom mennyit szenvedtél vele, előre látom keserű sorsomat.

viktorlantos

Alapító
Admin
jojo said:

Azért szívtam mert kemény ammónia szaga volt ;) Bárcsak klór lett volna azt vízkezelővel semlegesítettem volna. De a brunya szag csak nem múlt el :lol:

kisszsu

Kertész szaki
viktorlantos said:
jojo said:

Azért szívtam mert kemény ammónia szaga volt ;) Bárcsak klór lett volna azt vízkezelővel semlegesítettem volna. De a brunya szag csak nem múlt el :lol:

Nálam a fürdőszobába ázik, mire rájött a férjem, hogy mi ez a szag. A hétvégén csinálnom kell valamit vele, mert kivág vele együtt :mrgreen:

viktorlantos

Alapító
Admin
kisszsu said:
Nálam a fürdőszobába ázik, mire rájött a férjem, hogy mi ez a szag. A hétvégén csinálnom kell valamit vele, mert kivág vele együtt

Tedd be a szűrőbe nálam ez volt a legjobb megoldás :lol:
Előszőr elvittem a lakás legtávolabbi pontjára a fürdőből. Közvetlen az ablak mellé. Nem segített. Friss vízzel 1 napig jó volt utána megint előjött. Meguntam bedobtam a szűrőbe. Szép lett a víz és szag sincs... Miután a Seachem górék azt mondták az Interzoon, hogy ez rendben van így inkább a szűrőben "tárolom". Csak regenerálni veszem ki.

szallito

Új regisztrált
Helló mindenki!

Én ezidáig aféle csendestársként vettem részt az oldalon,de most már el szeretném indítani a saját növényesemet most pl:a sziklákkal kapcsolatban kérnék segítséget.A savas teszten túl vagyok nem pezseg.

Oldal tetejére