• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Körülbelül mennyibe kerülhet összeállítani egy "kezdő" növényes akváriumot?

Gonoszak vagytok, pedig van ám erre normális válasz is :)
A kisebb akvárium vizének stabilitását nehezebb fenntartani. De vegyünk egy nem túl kicsi, kis akváriumot, mondjuk 30 literest. Technika minőségétől, felszereltségtől, beszerzési forrástól, dizájntól függően, ésszerű keretek között 0-300.000,- Ft közöttire tenném :)

Szerk: ja, és a kezdő miért van idézőjelben?
 
Gonoszak vagytok, pedig van ám erre normális válasz is :)
A kisebb akvárium vizének stabilitását nehezebb fenntartani. De vegyünk egy nem túl kicsi, kis akváriumot, mondjuk 30 literest. Technika minőségétől, felszereltségtől, beszerzési forrástól, dizájntól függően, ésszerű keretek között 0-300.000,- Ft közöttire tenném :)
Ez volt a normális válasz? :p
 
Köszönöm a válaszokat :D

Szóval akkor máshogy kérdezem, van rá esély, hogy 70-100e körül össze tudok rakni egy elfogadható minőségű kezdő akváriumot?

Hogy érdemes egyáltalán elkezdeni? Nagyon szimpatikusak például az Iwagumi akváriumok, de nem teljesen vagyok képben jelenleg, hogy mire is lenne szükség egy ilyen elkészítéséhez.
 
Igen, szerintem korrekt volt :) Nem volt benne semmi irónia, szarkazmus vagy a kérdező igényeinek és lehetőségeinek le-,/túlbecsülése. Illetve egyben bele is foglaltam, hogy miken múlik a dolog. ;)
Én sem ironikusan, szarkazmussal osztottam a képet. De jó lett volna valami méret, induló vagy támpontnak. Mivel azt írta hogy a lehető legkisebbet , ezért kérdeztem, hogy ilyenre gondol e. ;)
 
Köszönöm a válaszokat :D

Szóval akkor máshogy kérdezem, van rá esély, hogy 70-100e körül össze tudok rakni egy elfogadható minőségű kezdő akváriumot?

Hogy érdemes egyáltalán elkezdeni? Nagyon szimpatikusak például az Iwagumi akváriumok, de nem teljesen vagyok képben jelenleg, hogy mire is lenne szükség egy ilyen elkészítéséhez.

Igen, össze lehet rakni ennyi pénzből egy korrekt akváriumot. Az üveg mérete fogja meghatározni a világítást és szűrőt.
Itt a fórumon mindenbe bele fogsz futni amire szükséged lesz hozzá.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szóval akkor máshogy kérdezem, van rá esély, hogy 70-100e körül össze tudok rakni egy elfogadható minőségű kezdő akváriumot?
Induló keretnek bőven elég ez az összeg. De összesen? Hát....
Az első hozzászólásomban leírtam, hogy ez miken múlik. Autót is tudsz venni (szintén reális kereteken belül) 200.000 és 10.000.000,- forintért egyaránt. Tisztában kell lenni az igényeiddel és hogy ha továbbra is érdekelni fog a dolog, akkor egy folyamatos anyagi ráfordítást fog igényelni (minél szerényebb az indulás, akkor annál arányosan többet, ahogy az autóknál is), ami főleg fejlesztésekben fog kimerülni. A műanyag csöveket le akarod majd cserélni üvegre (+ min. 10k), nyáron kell majd hűtés, lesznek dolgok amik eltörnek/tönkremennek és pótolni kell. Van rengeteg - anyagilag nem számottevő - eszköz, amire ha induláskor nem is, de idővel szükséged lesz (csipesz, olló, halháló, víztesztek, vízkezelő szerek és megannyi szirszar), ezek együttes ára se kevés. És akkor még nem beszéltünk automatizálásról. A minimális technikával indított akvárium folyamatos figyelmet és gondozást igényel. Automatizálással sok terhet levehetsz a válladról, de ennek ára van. Tápadagoló, világítás automatizálása, vízcsere eszközei stb. Mondok egy durva - de releváns - példát:
CO2 nélkül is lehet akváriumot működtetni, de a lehetőségek korlátozottak. CO2-t lehet bele varázsolni különböző költséghatékony módszerekkel is, pl DIY rendszerek. Párezres tétel, de ezek odafigyelést, hozzáértést, időközönkénti babrálást igényelnek. Egy automatizált teljes, nagynyomású rendszer ára kb 100k, de használt és esztétikailag sem túl szép rendszer összeállítása is min. 30k. Ha csúnya, el is kellene rejteni egy a célra megfelelő bútorban, csakúgy mint a többi dolgot. Apropó bútor, ugye-ugye :)


Hogy érdemes egyáltalán elkezdeni? Nagyon szimpatikusak például az Iwagumi akváriumok, de nem teljesen vagyok képben jelenleg, hogy mire is lenne szükség egy ilyen elkészítéséhez.
Nézz szét a naplók között. Válassz egy neked tetsző szettet. Ne csak a berendezést nézd, hanem a megjelenést is (szűrőcsövek, bútor, vízbe helyezett technikai kellékek). A naplókban általában csinálunk egy összeírást a felhasznált eszközökről, egy bejegyzésbe foglalva (mint pl. ITT). Az ilyen listákból egyesével rá tudsz keresni mindenre, azok árára. Ha valamiről nem tudod hogy mi, akkor arra is. Ha sokallod valaminek az árát, akkor keress rá alternatívákra és látni fogod, hogy tudsz-e/érdemes-e mást választanod helyette. A fórumon minden, de minden ki van vesézve.
Ez egy ilyen hobbi, ha megvan az érdeklődés, akkor mindenről tudnod kell, hogy hogyan és miért működik, nagyon sok informálódást igényel. Mint pl a főzés, annak alapfogásainak ismereteivel, gyakorlat szerzésével. Azt is lehet egyszerűbben is, vagy másképp. Ha nem érdekel a dolog, akkor vajaskenyeret eszel, vagy étterembe mész minőségi étkezésért. Utóbbinak ára van. Vagy szétnézel a szingli szakács/akvarista lányok között :)

Itt sok kérdésedre választ és az én általam említett dolgokról részletes leírást találsz: https://www.greenaqua.hu/hu/karbantartas
 
Utoljára módosított:
...
Nézz szét a naplók között. Válassz egy neked tetsző szettet. Ne csak a berendezést nézd, hanem a megjelenést is (szűrőcsövek, bútor, vízbe helyezett technikai kellékek). A naplókban általában csinálunk egy összeírást a felhasznált eszközökről, egy bejegyzésbe foglalva (mint pl. ITT). Az ilyen listákból egyesével rá tudsz keresni mindenre, azok árára. Ha valamiről nem tudod hogy mi, akkor arra is. Ha sokallod valaminek az árát, akkor keress rá alternatívákra és látni fogod, hogy tudsz-e/érdemes-e mást választanod helyette. A fórumon minden, de minden ki van vesézve....

Ennyi, köszönjük, zárható a topik. :)

Ennél jobb választ nem kaphatsz itt.

Bele kell tenned a magad részéről is az utánaolvasást meg agyalást, főleg hogy csomó mindent csak te tudsz. :)
Aztán ha valamit nem találsz a fórumon (miután sokat olvastál!!!), lehet kédezni az adott téma topikjában.
 
Vagy nézz körbe NPT akvárium ügyben (főként @Pendulum és @Z1234 bejegyzéseit/naplóit keresd) , és rájössz, hogy a fentebb összehordott technika fele sem kell, elég egy üveg és egy világítás, persze ha az igényeidnek megfelel.

A lényeg, ha nincs pénzed, akkor se add fel, valamit kitalálunk!

Ha NPT-ben gondolkodsz, akkor a következő költségekkel érdemes számolnod:

Használt üveg olcsó lámpával: 5-20 KHUF, Ha kap napfényt és tényleg nincs keret, a lámpát ki lehet spórolni.
Könyv, használati útmutató (manual): Ecology of the Planted Aquarium (Walstad): komoly tétel, kb 40 EUR, 12 KHUF
Növények: Forum-ról szerintem ingyen összedobjuk, de ha venned kell, akkor kb 5-15 KHUF
Fűtés: ha a szoba 20- fokos, elég sokfajta hal (és garnéla) tartható

Ezzel kb ilyen szintű akváriumot tudsz csinálni:


Ha komolyabb aquascape-et szeretnél elég igényes növényekkel, akkor CO2 szettet nehéz megkerülni.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére