• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Victor

VIP kertész
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az akváriumomban a víz olyan mintha enyhébb köd lenne benne, tegnap este volt 50%-os vízcsere, de mikor délután hazaértem ismét ugyanez a ködös látvány fogadott. Az akvárium már be van járódva szerintem, GA tápokat és carbot kap napi 10-10 millit, ezt bruttó 240 literre, nettóban a sok aljzat miatt 170 literre saccolom. Eheim 2080 szűri, ami januárban lett beüzemelve, Palackos CO rendszer, és DIY külső reaktor gondoskodik a CO-zásról, világítás 3x54watt 6500kelvin, reggel 10-től du 7-ig. Elképzelhető, hogy azért lehet ilyen a víz, mert az algásodást sikerült visszafordítanom, és az alga pusztulásának lehet ilyen mellékhatása? Sajnos víz értékeket nem tudom mondani, mert egyenlőre a technikára ment el a keret. Annyit tudok hogy itt Várpalotán elég kemény a víz, vízkezelőt nem használok, mivel nálunk elég minőségi víz folyik a csapból, palackozni is akarták, lehet, hogy azért nem ártana?
Köszi előre is a segítséget!

Üdv:Viktor
15523517_e2055bfd6933b48c2bd8cc3d7281713c_m.jpg
 
Ha csapvizet használsz akkor muszáj lenne a vízkezelő használata, mert bármilyen minőségi is a vizetek lehetnek benne olyan anyagok amik nem az akváriumokba valóak!! Változtattál-e valamit az akin?? Növény ültetés stb.???
 
Mostanában nem bolygattam meg az akváriumot, egyedül a DIY külső reaktoromba raktam krumplis zsákot, eredménye meg is lett eredménye meg is lett pozitív és sajnos negatív értelemben is, jobb lett a beoldás, és sajnos túl jó is, és ezt halállományom nagy része bánta, mivel 3 műszakban dolgozom, így nem tudtam időben közbelépni. Egyedül annyit szoktam csinálni, hogy mivel szerencsére már húzódik vissza az algám, így rá szoktam rásegíteni és kézzel le szoktam dörgölni amit tudok az anubias-aim leveleiről.
Gyanítom , hogy egy ideje már ilyen lehet a vizem, soha nem tűnt túl tisztának, de a mögötte lévő sárga fal miatt, na meg a sok alga is színezte a vizet, szóval annyira nem tűnt fel, csak most, hogy a hátfalra felragasztottam egy fekete fóliát. Akkor érdemes volna kipróbálni a vízkezelőt? Egyből beleöntsem, vagy inkább majd vízcserekor?
 
Vízkezelőt használj mindenképp, mert a csapvizet kötelező klórozni, az meg kinyírja a szűrőbacikat, tehát valószínűleg az algásodás is ennek az eredménye volt. Adagolj egy kis indítóbacit az akiba, szűrőbe. Jó bacikultúrával talán a ködösség is megszűnik, sok sikert!
 
Köszi a segítséget!
Nem, az algásodás más miatt volt, egyrészt gond volt a szűrővel, rosszul is raktam össze, emiatt nem volt kihasználva a teljes szűrőkapacítás, másrészt próbáltam kicsit spórolni a tápokkal, és emiatt feleztem az adagot, és két hetente cseréltem vizet, ráadásul még egyszer elfelejtettem visszadugni a szűrőt is, így majdnem egy napot állt, Szóval sok dolog összejött. Nálunk ez a kötelező klórozás nem divat, csak amikor csőtörés van, amúgy nem jellemző a fehér víz, és a klórszag. Első körben akkor beszerzek valami vízkezelőt, aztán meglátjuk, de nagyon szemezgetek a Seachem Purigennel is
 
A fotó alapján nem tudom eldönteni, hogy simán opálos a víz, vagy zöld algás.

Előbbi lehet egy szűrőtakarítás miatt esetleg amit említettél, hogy kikapcsoltad a szűrőt. Ilyenkor simán leopálosodik, ha valami nem okés. Általában megszűnik a jelenség amikor a szűrő megint toppon lesz. 1-2 nap.

Ha zöld alga (zöld víz) akkor vízcserékkel lehet enyhíteni a szitut, de UV sokkal hatásosabb lenne. Esetleg egy 3 napos blackout.
 
A klórozás nem divat kérdése - a Ti vizetekben jellemzôen 3-4mg/l van, nyáron több - jogszabályok írják elô.

A "fehér" amit a vízben máshol látsz, az nem klór, hanem levegô. Ha kiáztatod ecetben a szerintem elvízkövesedett perlátort a csapról, nálatok is lesznek kicsapódó mikrobuborékok a vízben. Megjegyzem, így a klór is hamarabb elillan. Egyébként, ha klórt látnál az régen rossz lenne - akkora mennyiségben már emberre is veszélyes.

A vízkezelô nem rossz ötlet, nyilván nem kötelezô. Ha áll a vized egy éjszakát, napot a klór elhanyagolható lesz. Nálatok azért nehézfémek lehetnek benne, de nem paráznám túl. Másrészrôl meg a kezelôk relatív olcsók és csökkentik a kockázatot. Én használom ôket.
 
Sziasztok!

Sajnos most én is ilyen cipőben járok,egy hónappal az indítás után egy vízcserénél(tetra vízelőkészítőt és tebang levelet használok) behomályosodott a vízem(1hónapig gyönyörű tiszta volt),hetek óta nem akar tisztulni(azóta volt 2x50%-os csere),nem durva,de láthatóan homályos.Mit tehetek,mert már a betelepítés következett volna...?

Köszönöm előre is!
 
Úgy tűnik a plussz baci megoldotta a dolgot,nem cseréltem lassan két hete vízet és minden másnap adtam hozzá plussz bacikat és már szinte teljesen tiszta és éles,valamiért az egyensúly borulhatott fel.
 
Úgy tűnik a plussz baci megoldotta a dolgot,nem cseréltem lassan két hete vízet és minden másnap adtam hozzá plussz bacikat és már szinte teljesen tiszta és éles,valamiért az egyensúly borulhatott fel.
Lehet, hogy nekem is ezt kéne tennem, bár már elég sokat tisztult a vizem.
Te milyen bacit használsz?
 
Sera nitrivec-et használok,adagoltam minden 3.nap vízcsere nélkül és úgy tűnik bejött..
 
Nem vitás, hogy hasznos lehet a bacikultúra, de hogy anélkül és működött sok aksim az tuti.Szóval nem ezen múlik a dolog.
Lehet, hogy a tebang dolog miatt volt a gubanc, ahogy Attila felvetette, ezt nem tudom, de nekem nem csinált semmilyen extra dolgot a nitrivec és egyéb ilyen cuccos de enélkül is megvan az akvárium.Igaz ártani, nem árt.
 
Nem vitás, hogy hasznos lehet a bacikultúra, de hogy anélkül és működött sok aksim az tuti.Szóval nem ezen múlik a dolog.
Lehet, hogy a tebang dolog miatt volt a gubanc, ahogy Attila felvetette, ezt nem tudom, de nekem nem csinált semmilyen extra dolgot a nitrivec és egyéb ilyen cuccos de enélkül is megvan az akvárium.Igaz ártani, nem árt.

Gyanús,hogy esetleg hirtelen levihette a pht és ez nem tetszett a baciknak!?
 
Nálam is behomályosodott a víz. Három hete telepítettem az akváriumot, tegnap előttig szép tiszta volt a víz, tegnapra homályos lett. Pont az előtt tettem bele új halakat! Lehet, hogy volt a vízben valami amiben érkeztek a halak? Mi ilyenkor a teendő?
 
Nálam is behomályosodott a víz. Három hete telepítettem az akváriumot, tegnap előttig szép tiszta volt a víz, tegnapra homályos lett. Pont az előtt tettem bele új halakat! Lehet, hogy volt a vízben valami amiben érkeztek a halak? Mi ilyenkor a teendő?

Három hét után halak voltak benne? Bátor vagy...
 
Back
Oldal tetejére