• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Ködös" víz

Ezek gyárilag voltak benne.
  • Plusz sera siporax biológiai töltetet vettem bele (amennyi belefért a felső kosárba)
És köszönöm a gyors választ
Hát ezek sajna nem erösítik a biológiai szűrést! valami komolyabb biológiai szürőanyagra be kellene invesztálni! a baktérium kolónia tisztes szaporulatáért!
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-matrix-biologiai-szuroanyag-250-ml.html
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-haloban-100ml.html ez nem biológiai de a víz átlátszóságáért felelös
https://www.greenaqua.hu/hu/ada-bio-rio-biologiai-szuroanyag-1-liter.html
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-substrat-pro-biologiai-szuroanyag-1liter.html

vizcsere gyakoriság valamint baktériumot adagolsz valamit??
 
Szia, Baktériumot adagolsz? vízcsere milyen gyakran?


Igen adagoltam az elején 3 DB 50%-os vízcserénél sera nitrivec-et,plusz Aquatant a vízbe..
Két -három naponta cserélek vizet30%-ot


Köszönöm a gyors válaszod
 
Igen adagoltam az elején 3 DB 50%-os vízcserénél sera nitrivec-et,plusz Aquatant a vízbe..
Két -három naponta cserélek vizet30%-ot


Köszönöm a gyors válaszod
igazából minden vizcserénél szoktunk baktériumot adagolni!
de olvass vissza ebben a témában, van igen sok okos hozzászólás!
de a tudatosság eredményre vezet mindenképp!
nálam az elsö vizzel feltöltésnél volt egykis zavarosság de másnapra semmi nemlátszott belöle. napi vizcsere az elsö héten, nemkellett volna de megtettem, járatott szűrővel indítottam! mindennap bakérium elösegítöt adtam(ok) a vizhez meg ma is 2 hetes múlt az akvárium..
olvass sokat indíts naplót biztos sokan segítenek majd!
 
Értem..
A talaj ugye ada soil amazonia..te adnak hozzá tf macrot,easylife profitot?
 
Sziasztok!

Mitől lehet, hogy reggel villanykapcsoláskor még kristálytiszta a vizem, de ahogy haladunk a nap vége felé elkezd opálosodni. Másnap reggelre ismét teljesen tiszta.

Az akvárium főbb adatai:

300 liter, 2 db külső szűrő (2500 L/óra), 6x39w T5 csövek, CO2, EI tápozás. Vízcsere heti 30% visszasózott RO vízzel.
 
A jelenség a szokásos, de a különlegessége számomra,
hogy csak a technikát indítottam el.

Semmi nincs az akváriumban csak csapvíz, két szűrő töltettel, 23Cfok, CO2 és világítás kapcsol be-ki.
A szűrők nem voltak bejáratva. Három nappal az indulás után opálos lett a víz.

Effektíve nem számít, mert holnap leeresztem, de azért kíváncsi lennék a miértre.
 
A jelenség a szokásos, de a különlegessége számomra,
hogy csak a technikát indítottam el.

Semmi nincs az akváriumban csak csapvíz, két szűrő töltettel, 23Cfok, CO2 és világítás kapcsol be-ki.
A szűrők nem voltak bejáratva. Három nappal az indulás után opálos lett a víz.

Effektíve nem számít, mert holnap leeresztem, de azért kíváncsi lennék a miértre.
:D Kicsit hiányos a rendszered. Se talaj, se növény stb....:D
Egy üvegdobozban próbálunk kialakítani egy ökoszisztémát, ennek vannak feltételei és idő kell hozzá mire kialakul egy egyensúly. Hajrá!(y)
 
:D Kicsit hiányos a rendszered. Se talaj, se növény stb....:D
Egy üvegdobozban próbálunk kialakítani egy ökoszisztémát, ennek vannak feltételei és idő kell hozzá mire kialakul egy egyensúly. Hajrá!(y)

Manapság a minimál a divat, ez begyűrűzött ide is. ;)

De komolyra fordítva. Nincs semmi az akváriumban (aljzat, ammónia stb. ) mégis ködös a víz.
Kevés baci már biztos van benne, de az édes kevés lehet így "szüzén" bekapcsolva.
Nem is használom az indítva szót, mert tényleg csak fel lett kapcsolva a technika.

Egyébként megnyugtatva majd lesz benne hardscape is, csak összeigazítottam a technikát, hogy le legyen gond vele induláskor.
 
Sziasztok.December 24.2029.indítottam az akváriumot.85 literes növényes és halas,talaj manado,tápok mikro makro,carbo-napi 4ml,K2SO4 10ml,de a K2SO4 csak egy pár napja.Ma úgy döntöttem hogy vasat is adagolok hozzá,és a Easy Life Fero-ra esett a választás.Az ajánlott heti adag 10ml hetente 100l vízhez,amikor beleöntöttem az akváriumba hamarosan beködösödött a víz és azóta is olyan kb 3 órája.Van valakinek ötlete mi történhetett.Köszönöm
 
Sziasztok.December 24.2029.indítottam az akváriumot.85 literes növényes és halas,talaj manado,tápok mikro makro,carbo-napi 4ml,K2SO4 10ml,de a K2SO4 csak egy pár napja.Ma úgy döntöttem hogy vasat is adagolok hozzá,és a Easy Life Fero-ra esett a választás.Az ajánlott heti adag 10ml hetente 100l vízhez,amikor beleöntöttem az akváriumba hamarosan beködösödött a víz és azóta is olyan kb 3 órája.Van valakinek ötlete mi történhetett.Köszönöm
Ha jól tudom vas túladagoláskor okozhat zavaros vizet. Legközelebb próbáld meg a heti adagot több napra lebontva adagolni.
 
Szia.Igazad volt sokat tisztult az akvárium víze 1-2 nap alatt,gondoltam megpróbálok egy 30%-os vízcserét ,úgy is esedékes volt és szép tiszta lett a víz.Azután felosztottam a vas adagolását napokra ahogy mondtad és azóta nincs baj.Mégegyszer köszönöm a tanácsot.
 
Sziasztok!

Április végén indult 112 literes akvám halak nélkül. 7 növény van benne, kisebb igénytelenek. Amennyire emlékszem mindig ilyen ködös volt a víz. Amennyire sikerült utánanéznem, szerintem infuzória. Koncentrált fénynél látszik közelről. Természetes fénynél vagy 1m-ről (vagy távolabbról) kristály tisztának tűnik a víz. Napi 7 óra világítás (Happet AquaLED 23w/74cm 8000K , 3000lm) Tápozás napi 40 csepp carbo, 14 csepp profito (tápozást 2 napja teljesen elhagytam), heti (megpróbálom ugyanezt 4 naponta) 20liter vízcsere (ilyenkor vízkezelő) +1x3liter utántöltés a párolgás miatt. 15neon,6páncélos,1anci,4platti,2pillangósügér,4 amano garnéla. Atman cf800 szűrő gyári szűrőkkel+matrix trop+porcelán gyűrű, ezt bővítettem még 1 réteg 3cmes tm30al+még perlon. 1 állatom nem hullott el mióta megy az akku, messziről (1m vagy távolabbról) tisztának tűnik, szemre a halak is jól érzik magukat, ettől függetlenül zavar ez a "köd/füst" a vízben.
Visszaolvastam, kinek mi oldotta meg a kérdést, Seachem Purigen, és/vagy seachem clarity beszerzésén agyalok. Holnap vagy holnapután elmegyek a zöld víz akvarisztikába (remélem nem reklám) és megkérdezem ők mit ajánlanak. Vagy hátha megmondják, hogy mit rontok el. Valami biztos elkerüli a figyelmemet, de önerőből nem jövök rá, hogy mi. Tanácsaitokat előre is köszönöm. Üdv
 
Sziasztok!

Április végén indult 112 literes akvám halak nélkül. 7 növény van benne, kisebb igénytelenek. Amennyire emlékszem mindig ilyen ködös volt a víz. Amennyire sikerült utánanéznem, szerintem infuzória. Koncentrált fénynél látszik közelről. Természetes fénynél vagy 1m-ről (vagy távolabbról) kristály tisztának tűnik a víz. Napi 7 óra világítás (Happet AquaLED 23w/74cm 8000K , 3000lm) Tápozás napi 40 csepp carbo, 14 csepp profito (tápozást 2 napja teljesen elhagytam), heti (megpróbálom ugyanezt 4 naponta) 20liter vízcsere (ilyenkor vízkezelő) +1x3liter utántöltés a párolgás miatt. 15neon,6páncélos,1anci,4platti,2pillangósügér,4 amano garnéla. Atman cf800 szűrő gyári szűrőkkel+matrix trop+porcelán gyűrű, ezt bővítettem még 1 réteg 3cmes tm30al+még perlon. 1 állatom nem hullott el mióta megy az akku, messziről (1m vagy távolabbról) tisztának tűnik, szemre a halak is jól érzik magukat, ettől függetlenül zavar ez a "köd/füst" a vízben.
Visszaolvastam, kinek mi oldotta meg a kérdést, Seachem Purigen, és/vagy seachem clarity beszerzésén agyalok. Holnap vagy holnapután elmegyek a zöld víz akvarisztikába (remélem nem reklám) és megkérdezem ők mit ajánlanak. Vagy hátha megmondják, hogy mit rontok el. Valami biztos elkerüli a figyelmemet, de önerőből nem jövök rá, hogy mi. Tanácsaitokat előre is köszönöm. Üdv
szia,
próbáld ki a purigent. nekem kristálytiszta lett tőle a vizem...
 
Back
Oldal tetejére