• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Klinikai

Joci01.14

VIP kertész
Sziasztok!

Úgy gondoltam hogy indítók egy naplót ennek az akváriumnak, hátha közösen megoldást találunk a képeken látható problémákra.
20200303_131544.jpg
20200303_131546.jpg

Így süt rá a nap az ablakból, ajtóból:
20200225_144118.jpg
Szerintetek ez szintű extra fény okozhatja a problémát?

Előre is köszönöm a segítséget.
 
A vízcsere 10% nagyon kevésnek tűnik, a GA tápok EI rendszerűek folyamatos magas tápanyag szinteket tartanak, amit a vízcserékkel tudsz kordában tartani minimum 30% de inkább az 50% vízcsere javasolt az EI tápoknál.
 
Sziasztok! :)

Amióta elkezdtem dolgozni, világossá vált számomra, hogy az időmből otthoni akváriumra nem fogja futni. Helyette ezt a munkahelyemen lévő akváriumot igyekszem minél szebbé tenni.
Az eddigi tapasztalataim szerint kívánta az akvárium a több tápot. Heti 2*6 ml-t kap Green Aqua Micro+macro-ből és 5-6 ml Easycarbot is löttyintek bele. Egy jó hónap után kezdett visszahúzódni a zöld pontalga az akvárium üvegéről és a növények leveléről is. Hetente cserélek kb 10 liternyi vizet, mert többre se időm, se elég vödröm nincs, de a nagy szűrőnek köszönhetően így is működik a rendszer. Havonta 1* kell törölnöm az üvegről a pontalgát.

Kettő vitorlás 12 db vöröskarcsú díszmárna és egy anci lakja jelenleg az akváriumot. Tervben van egy hím anci beszerzése a leányzó mellé, hogy sok kis ancival árasszák el a medencét, amik reményeim szerint majd lenyalják az algát a levelekről. Szeretnék még 2 db vitorlást a meglévők mellé beszerezni.

A múlt hétvégén megcsináltam a skimmer felfüggesztését, ugyanis elfáradtak a régi tapadókorongjai, viszont nem voltam hajlandó pénzt kiadni újakra azért, hogy 1 év múlva újra vehessek hozzá.

Így született meg az a megoldás, amit csak holnap tudok megmutatni, mert úgy emlékeztem, hogy lefotóztam, de úgy tűnik mégsem. :unsure:

Egyelőre ennyi.

Köszi, hogy benéztél. :)
 
Back
Oldal tetejére