• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kisszsu akváriuma

kisszsu

Kertész szaki
Május óta olvasom a fórumot, azóta próbáltam minden technikai dolgot beszerezni, hogy egyszer majd nekem is szép növényes akváriumom legyen. Igaz az még messze van de addig is gyűjtöm az információkat.

Az akvárium
60*30*30 54l-es kb. 45l víz
Világítás: 2*24 w (nagy nehezen rávettem a férjem, hogy kevés a tetőben lévő 18w, ezért megcsinálta úgy, hogy most 2 db T5-ös cső van bent, viszont a cserének ára van, mert így kevesebb vizet tudok önteni, alacsonyabb a vízoszlop. De már mutattam neki, patzu íves armatúráját és majd megcsinálja :cool: ). Köszönöm patzu!
DSC00142.jpg
Fekete fóliával lett leragasztva az üveg ahol nincs víz, úgy nem látszik, hogy milyen csúnya.
Szűrés: Eheim Classic 2215
Co2: 2kg palack. reduktor, nyomáscsökkentő, mágnes szelep dazs buborékszámláló, diffúzor.
Tápozás: macro és micro EI szerint, + easy carbo
Vízcsere: heti 50%
Aljzat: Sera floredepot, bazalt. (aljzat le lesz cserélve, de csak jövőre).
Dekoráció: vasúti bazalt (szintén majd lecserélve)
Növények: Rotala rotundifolia, Cryptocoryne wendtii 'Tropica”, Monosolenium tenerum. Pogostemon helferi, Riccia fluitans, Vesicularia dubyana 'Christmas, Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)
Állatok: Neonhal 4, ékfoltos razbóra 4, corydoras 2, törpe szívóharcsa 6, red sherry-, amano garnéla sok.
Az akvárium szeptember 24.-én indult ezzel a felállással.
Alga nincs (kopp, kopp) a növények hihetetlen gyorsan nőnek, jövő héten a wendítii –vel is kezdenem kell valamit, a mohák és kezelésre várnak..
IMG_0040.jpg

IMG_0041.jpg

IMG_0044.jpg

IMG_0250.jpg

IMG_0323.jpg

Szeretném megköszönni a fórum minden tagjának a hozzá szólását, nagyon sokat segítettetek nekem. :roll:

A fényképezésemen még csiszolnom kell, próbálkozom. :roll:
 
Grat Kiszsu! Előnyére változott (sokat) az aki. Kezd növényes formája lenni. ;)
A közeli képeket figyelve jól is érzik magukat. Csak így tovább. Amíg nem cseréled az aljzatot, figyeld a növények növekedését. Melyik milyen irányba milyen gyorsan gyarapszik. Figyeld, hogy melyik mutat jól egymás mellett stb.
A mostani köveid kicsik. Pillanatokon belül belepik majd a növények és semmi nem fog látszani belőlük. Majd érdemes idővel nagyobbakat beletenni.
Üdv a növényfejek közt! Jó helyen jársz ;)
 
Tényleg jó kis bubizós képeket tettél be. Kis formanyírás után már most is pofás az aki.

Gratu a fejlődéshez. ;)
 
Szia
Tényleg jó az akid, nekem is nagyon tetszik. :D
Nem feltétlenül baj ám az sem most hogy alacsonyabb a vízszint. Legalábbis optikailag szerintem jót tett a képeknek. Mert nyúlik így az aki és nagyobbnak néz ki mint 54 liter.
Gratula hozzá.
Szia
 
Köszönöm a hozzá szólásokat, próbálok mindent megtenni, hogy a növények jól érezzék magukat, lecserélem a kisebb köveket nagyobbakra, had nőjenek csak. Figyelek mindent és olvasok tovább, köszi még egyszer. :oops:
 
Látva a bemutatkozásnál linkelt képet, ez bizony nagyon hangulatos lett :eek: Gratulálok hozzá, nagyon tetszik a rotala erdőd és a mohád. Csak így tovább ;)
 
Egy kis változás történt szerény kis akváriumomban, a Cryptocoryne wendtii-nek kb.2/3 részét kivettem 4 hete, mert már nagyon nagy volt, de megint ritkításra vár :)
Ha tudom, hogy a Pogostemon helferi majd 3 hónap alatt ennyit nő akkor 1 csomag helyet csak 1/2 csomagot rendelek vagy csak egy bokrocskát :roll:. Fokozatosan ültettem őket széjjel , de most már majd ritkítani fogom ha nagyon beindul.
IMG_05041.jpg
IMG_05161.jpg
Amúgy észre vettem, hogy az árnyékos helyen szépen felfelé nő és sötétebbzöld, a megvilágítotton meg inkább elterül és világos zöld.
 
nagyon szép, a helferi nálam most kezdett el nőni, de lassan, nem tudom mi van vele, pedig tropicás, mindent megkap. De most legalább nő.
Az aki nagyon szép, csak így tovább. Grat
 
Akit igazán megérint ez a növényes irányvonal, mindenkinél hihetetlen változások tapasztalhatók az elsőnek belinkelt akvárium és a folytonos fejlődés eredménye között.
Szerintem Te is ezen az úton jársz, és látszik, hogy a növények is jól érzik magukat. Gratulálok! ;)
 
kisszsu said:
Fokozatosan ültettem őket széjjel ...

Akkor ez a titka,mert én szétszedtem őket,olyan picik voltak,hogy alig tudtam megfogni őket a csipesszel.Az Akadamában nehezen "álltak" meg.Nagyon szép kis szőnyeget sikerült létrehozni.Gratulálok!
 
Bámulatos milyen tempós lett nálad a Pogostemon helferi és emelett szép egészséges. Grat, hangulatos ;)
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz, tényleg szépek a növénykék, gratu!
 
Köszönöm a hozzászólásokat, próbálok mindent megtenni, hogy a növényeim jól érezzék magukat. ;)
 
tibicuk said:
kisszsu said:
Fokozatosan ültettem őket széjjel ...

Akkor ez a titka,mert én szétszedtem őket,olyan picik voltak,hogy alig tudtam megfogni őket a csipesszel.Az Akadamában nehezen "álltak" meg.Nagyon szép kis szőnyeget sikerült létrehozni.Gratulálok!

Mikor elkezdtem ültetni akkor 4 felé szedtem, és úgy raktam az akiba. Az elején nagyon csenevész volt, de életre kapott.
 
Az aki nagyon szép, a pogo szőnyeg pedig egyenesen gyönyörű, nálam nem igazán nő, de viszont szép zöld, egészséges :roll:
 
Egyetlen hibát látok csak. A poang fotel az akváriummal szemben kellene hogy legyen, rálátással a nyugtató akira ;)
 
Back
Oldal tetejére