• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kisnánai nyár

baropeter

Főkertész
Sziasztok!

A természetben járva-kelve, néha taláhat az ember valami használható dekorációs elemet. A nyáron pl. a Kisnána környékén sétálva a barátommal, találtunk néhány említésre méltó követ. Ezek alkotják ennek az akinak a hardscape-ét. Idő közben kiderült, hogy nevezek vele
a H.A.C.-ra, ezért örülök, hogy valami magyarosat sikerült összehozni. ;)

tech:
méret: 150l 70x50x50cm
világítás: 150w HQI 5500K
szűrés: sera fil900, 900l/h. project 700l/h
co2: nagynyomású palack
tápozás: E.I. szerint+vas
talaj: vitakraftos, sera fkordepot

növények: Hemianthus micanthemoides
Vesicularia dubyana
Echinodorus tenellus
Glossostigma elatinoides
Riccia fluitans
Eloicharis asicularis
Ludwigia arcuata
Hygrophila polysperma
Micranthenum umbrosum
Pogostemon stellata
Anubias barteri var. nana

halak: Megalamphodus sweglesi
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
Crossocheilus siamensis
Rasbora espei

rákok: Caridina japonica

mmm.jpg
dfhfg.jpg
 
Gratulálok, nagyon tetszik!
Jól harmonizálnak a kövek a növényekkel! ;)
 
Látszik, hogy a növények jól érzik magukat. Nagyon jó lett. Gratula.Talajfűtést használsz?
 
snoop85 said:
Látszik, hogy a növények jól érzik magukat. Nagyon jó lett. Gratula.Talajfűtést használsz?
Köszönöm!

Az elején ment, aztán kikapcsoltam. Az E.I. mellett már nem tudtam kordában tartani az algákat.
Miután kikapcsoltam ,elkezdett működni az E.I. módszer. Persze lehet, hogy másnál sikerül együtt is!
 
Nekem nagyon tetszik ez az akvárium. A sok buja változatos növénysereg nagyon egyedivé teszi. Olyan érzésem van mintha egy nyári virágzó mezőt látnék.
Nagyon nyugtató érzés lehet az aki elé letelepedni esténként -főleg ebben a mostani rossz időben- és kicsit visszagondolni a nyári forróságra. :D :cool:
Gratula...
 
peti44 said:
Már a kis képeken is tetszett az akvárium, de így nagyba még szebb. :)
Gratulálok!
Köszönöm szépen!
Én a kicsin nehezen találtam meg. :shock:
outro said:
Nekem nagyon tetszik ez az akvárium. A sok buja változatos növénysereg nagyon egyedivé teszi. Olyan érzésem van mintha egy nyári virágzó mezőt látnék.
Nagyon nyugtató érzés lehet az aki elé letelepedni esténként -főleg ebben a mostani rossz időben- és kicsit visszagondolni a nyári forróságra. :D :cool:
Gratula...
Köszi!
Egy idő után teljesen elvadult az aki, tényleg ősgyeppé kezdett válni, úgy, hogy kénytelen voltam újjat indítani.
De arról majd később! ;)
 
az elvadult időszakról nincs képed? kíváncsi lennék rá:)
Sajna elmulasztottam a lefényképezését, de emlékeim szerint túl sokat nem vesztettél, hogy nem láttad. :p
Szép dús növények!
A kövek is tetszenek!
Gratulálok!
Köszi szépen! A köveket egyébként imádtam válogatni, (természet, jó idő, és őrült választék :thumbup: ) és ami a fontos savazás nélkül is működtek.
 
Szia!

Nekem inkább a fás akik tetszenek,de ez "finom" kis darab lett. ;) Tetszik.
Egyébként milyen kövek vannak bent?
A Ricciaval mik a tapasztalataid? (Mennyire nehéz kordában tartani?)
 
Nekem inkább a fás akik tetszenek,de ez "finom" kis darab lett. Tetszik.
Egyébként milyen kövek vannak bent?
A Ricciaval mik a tapasztalataid? (Mennyire nehéz kordában tartani?)
Köszi! A kő andezit akar lenni, a ricciáról meg csak azt tudom mondani, hogy az állandó visszakötözésbe bele lehet :crazy: ,
de eleoacharis-sal vagy e. tenellus-sal együtt ültetve sokáig lent marad, mert ezek természetes kötözőként lent tartják.
 
Back
Oldal tetejére