• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
Arra gondoltam nyitok egy topicot, aminek a célja növények (egyértelmű) meghatározása lenne.


Kezdetnek mindjárt egy kérdés: Szerintetek az alábbi képeken (a buborékviharban:)) látható növény
a) Ammania gracilis
b) Nesaea crassicaulis
c) Nesaea pedicellata
d) valamilyen egyéb faj?

IM000011-1.jpg

IM000010.jpg
 
A megfelelő válasz, az "a", azaz Ammannia gracilis. Valahol mintha már láttam volna ezt a növényt. ;)
 
Levinen said:
A megfelelő válasz, az "a", azaz Ammannia gracilis. Valahol mintha már láttam volna ezt a növényt. ;)
Én is erre gondolok, csak nem vagyok benne teljesen biztos, mivel a két másik faj is eléggé hasonlít hozzá. Egyébként a Vadonban vettem.
 
Nos nekem is van egy számomra ismeretlen növényem... nem nagy növény olyan 5 centi lehet max. csak azért írom le mert a képről nem lehet érzékelni a méretet. :) algás szegény... szégyenlem is :D:D

111.JPG


ezen a képen jobblent a fán van: http://www.recon08.extra.hu/100_7107.jpg
 
köszi kezdo az anubiasra én is gondoltam :)
Anubias Barteri Var Nana lesz az. Nálam hihetetlen lassan nő pedig nagyon mutatós a fákon.
 
13e0df4d33f75e93af943ea6158e4ee5.jpg



Eusteralis stellata
Nagyon tetszik.Szep bokros noveny.
Van rola tapasztalatotok?
Egyaltaln lehet kapni, mert nem nagyon lattam?
 
sanyi said:
13e0df4d33f75e93af943ea6158e4ee5.jpg



Eusteralis stellata
Nagyon tetszik.Szep bokros noveny.
Van rola tapasztalatotok?
Egyaltaln lehet kapni, mert nem nagyon lattam?

Szia Sanyi

Nekem már volt ez a növényem és elmondhatom róla, hogy nagyon nehéz a tartása. Óriási a fényigénye, a co2 adagolásról nem is beszélve. Bár egy alacsonyabb akváriumban megoldható lenne viszonylag könnyen a megfelelő fény biztosítása, de elég gyorsan nő és magasra. Egy több száz literes, magas akváriumba való növény, ahol lehetőség szerint HQI izzóval kell világítani. Könnyen fel tud kopaszodni és csak a víz felszíne alatt nem sokkal található csúcshajtásai maradnak szépek, átlagos körülmények között.
 
Szia Levi!

Koszi a valaszt!
Akkor lehet inkabb egy kis rotala bokor nevelesen gondolkodom inkabb.
Ha rendesen visszanyirod, akkor az is hasonlo.
 
Hello Mindenki!
Lenne két növényem amit nem sikerült beazonosítanom pedig sok csomó mindent végignéztem! Hozzáértők segítsetek!! Köszönöm!
3570401977_77ac2a3d13.jpg

3571250616_f0d928a795.jpg

3570437159_fd4ee89365.jpg

Az utolsó növény a szárán hoz gyökereket, így szaporítható netán?
 
Sziasztok!

Eleocharis parvulat szeretnek telepiteni eloteri novenynek,
es valahol azt olvasom rola, hogy kozepes fenyigenyu, vhol meg azt hogy eros-intenziv.
Nektek mik a tapasztalaitok rola?
Olyat is olvastam, hogy az eloteri novenyek szamara is inkabb
fontosabb a megfelelo co2 szint,mint a feny.

Es a 2 fajta(acicularis, parvula) kozt milyen kulonbsegek vannak?
 
Tapasztalatom szerint, közepes fényerőnél is megél. Nem fogja gyepszerűen benőni az előteret, de nem is pusztul el.
Ha szőnyeget szeretnél belőle előtérben, a fény és a CO2 egyaránt nagyon fontos.
A parvula sokkal kisebb és a földre ledől, míg az acicularis egyenes marad. :cool:
 
Nigro said:
Ha szőnyeget szeretnél belőle előtérben, a fény és a CO2 egyaránt nagyon fontos.

Szoval akkor a gyari 0,5w/L vilagitas keves lesz.
Mennyi ido alatt kezd el noni, ha idealisak a korulmenyek?
Arra vagyok kivancsi, hogy mikor vehetem eszre, hogy vmi nem ok?
Gondolom lasabban novo fajta.

Felvetodott bennem, hogy egyaltalan van-e ertelme co2 rendszert beuzemelnem,
ha a megfelelo vilagitast nem tudom biztositani?
Nyerek-e rajta valamit?
Van-e vmi olyan eloteri noveny(Echinodorus tennellus ,Vesicularia stb..), ami kisebb feny, de megfelelo co2 mellett szepen fejlodik?
 
Nigro said:
Tapasztalatom szerint, közepes fényerőnél is megél. Nem fogja gyepszerűen benőni az előteret, de nem is pusztul el.
Ha szőnyeget szeretnél belőle előtérben, a fény és a CO2 egyaránt nagyon fontos.
A parvula sokkal kisebb és a földre ledől, míg az acicularis egyenes marad. :cool:

Érdekes, nálam pont fordítva van. Az acicularis sokkal görbébb leveleket hoz és szinte egyből visszakanyarodik a föld felé. A parvulám meg viszonylag egyenes leveleket hoz. Bár a különbség abból is adódhat, hogy a két fajt, különböző fény és co2 szintnél tartom. Az acicularisnál van kevesebb fény és co2, a parvulánál meg mind a kettőből viszonylag magas szint. De abban biztos vagyok, hogy hasonló körülmények között a parvula hozza az felfele álló, egyenes leveleket, az acicularis meg görbül, kevesebb fénynél meg vissza is fordul.
 
Levinen said:
Az acicularis sokkal görbébb leveleket hoz és szinte egyből visszakanyarodik a föld felé.
Az acicularisnál van kevesebb fény és co2, a parvulánál meg mind a kettőből viszonylag magas szint. .

Kevesebb co2 es feny hatasara is elerheto vele(acicularis) egy "gyep szeru" hatas?
 
sanyi said:
Nigro said:
Ha szőnyeget szeretnél belőle előtérben, a fény és a CO2 egyaránt nagyon fontos.

Szoval akkor a gyari 0,5w/L vilagitas keves lesz.
Mennyi ido alatt kezd el noni, ha idealisak a korulmenyek?
Arra vagyok kivancsi, hogy mikor vehetem eszre, hogy vmi nem ok?
Gondolom lasabban novo fajta.

Felvetodott bennem, hogy egyaltalan van-e ertelme co2 rendszert beuzemelnem,
ha a megfelelo vilagitast nem tudom biztositani?
Nyerek-e rajta valamit?
Van-e vmi olyan eloteri noveny(Echinodorus tennellus ,Vesicularia stb..), ami kisebb feny, de megfelelo co2 mellett szepen fejlodik?

Szia Sannyi

Ezeknek az aljzaton futtatható növényeknek azért van viszonylag nagy fényigénye, mert ők vannak a legmesszebb a fényforrástól és így a vízréteg az ő fényigényüket csapolja le a legjobban. Így nem is nagyon lehet mondani olyan növényt, ami "füvesítésre" alkalmas lehet és nincs relatíve nagy fényigénye. Egy viszonylag alacsony akváriumnál már ezzel nincs akkora gond és kevesebb wattal is lehet szépen nevelni.
Nekem 0,75w/l nél, 50cm magas akváriumnál már tartható volt az acicularis és elég sűrű szőnyeget képezett.
Ha baj van, azt nagyon hamar lehet látni a levelek algásodásán és elhalásán.
Jól látod, hogy csak úgy van értelme hosszú távon a co2 adagolásnak, ha a többi körülményt is magasabb szinten tudod tartani. Vagy minden, vagy semmi.
 
Back
Oldal tetejére