• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Sziasztok!
Ez milyen növény lehet. Én valamilyen hygrofila fajra tippeltem de állítólag nem az. Helyi kereskedőnél vettem, név nélkül, kicsi pénzért. Köszi.
 

Attachments

  • IMG_20210428_072825.jpg
    IMG_20210428_072825.jpg
    206.7 KB · Megtekintések: 52
Én is azt néztem. Érdekes növény. Nincs valamilyen csoport ahol ez a fogazottság a jellemző?
Kovács Géza kép alapján ezt írta a növényről " Az látszik, hogy a levelei enyhén fogazottak, hármas levélörvei vannak, és levéltőről jól sarjadzik." Ez biztos segít annak aki ért hozzá. Én sajnos még nem.
 
Esetleg Pogostemon stellata? Ez a kép alapján nekem ugyanannak a növénynek tűnik. Picit zöldebb a Tiéd, de a többi szerintem stimmel.
Igen ő lesz az.Nagyon szépen köszönöm mindenkinek.Ez alapján találtam egy képet.Ehhez az van írva hogy pogostemon stellatus octopus. Egyszer láttam egy twinstar tesztet amiben octopus volt a kísérleti alany és az nem így nézet ki. A lényeg hogy leírás alapján igénytelen stem növény.Mégegyszer köszönöm.
 

Attachments

  • 1619702858568.png
    1619702858568.png
    159.6 KB · Megtekintések: 30
Igen szinte bizonyos, hogy ugyanez, vagy egy változata. A látható különbségek végülis eredhetnek a termesztési különbségekből,
emers-submers, fény, tápozás.
Amit én találtam képet ott le is írja hogy kertészetben nevelik emersként és csak az "üzletben" kezdik el submers életmódhoz szoktatni.
 
Igen ő lesz az.Nagyon szépen köszönöm mindenkinek.Ez alapján találtam egy képet.Ehhez az van írva hogy pogostemon stellatus octopus. Egyszer láttam egy twinstar tesztet amiben octopus volt a kísérleti alany és az nem így nézet ki. A lényeg hogy leírás alapján igénytelen stem növény.Mégegyszer köszönöm.

Igen, az Octopusnak vékonyabbak a levelei - olyat tartok én is - az 5let, hogy valamiféle Pogostemon lehet, innen jött, mert a levélállás, a szára tök olyan, mint az Octopusnak, csak maga a levél más.
 
Back
Oldal tetejére