• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Nem Rhodobyrum giganteum, az méretben nagyobb, illetve nem hinném, hogy egy fél világon átívelő növénycsempészeti ügy részletei kerültek napvilágra (Ázsiában, pl Indiában fordul elő vadon, erdei patakok partján). Valami mohológus kellene, de ez szárazföldi lombosmoha lesz. A másik növény úgy tűnik, mintha emersre nött volna, nekem csak tipphez elég, amit látok, a tipp pedig Shinnersia rivularis(?).
Köszi @Szmóki . Én is utána kezdem keresgélni, miután Zsolt írta hogy mi lehet. Én is úgy voltam vele, hogy megvárjuk a válaszodat, mert hogy ez lehetetlen lenne, hogy itt a Magyarországi erdőkben, ilyet lehetne találni. Ez már csoda lenne, meg hogy pont én találnék ilyet.
A második növényre a tipped, szerintem az lehet, Shinnersia rivularis
itt van még róla 2 kép amit csináltam:
DSCF8754.JPG DSCF8756.JPG
 
Köszi @Szmóki . Én is utána kezdem keresgélni, miután Zsolt írta hogy mi lehet. Én is úgy voltam vele, hogy megvárjuk a válaszodat, mert hogy ez lehetetlen lenne, hogy itt a Magyarországi erdőkben, ilyet lehetne találni. Ez már csoda lenne, meg hogy pont én találnék ilyet.
A második növényre a tipped, szerintem az lehet, Shinnersia rivularis
itt van még róla 2 kép amit csináltam:
View attachment 59030 View attachment 59031
Köszi a képeket a Shinnersiáról (már biztos vagyok benne, így, hogy a virágja is látszik..:) )
A mohák világa eléggé széles, illetve még a Rhodobyrum se lenne lehetetlen, ha az életfeltételei meglennének. Harasztokig az elterjedésnek legtöbbször csak az élőhely szab korlátot, a spóra jellemzően előbb-utóbb bárhová odajut a szelek szárnyán.
 
@Szmóki te nem tudod pontosabban hogy mi ez?
ez meg valami riccardia lehet, ha nem tévedek.
View attachment 58876

Barnapl szerint

Az tuti hogy májmoha de nem riccardia hanem talán monosolenium tenerum vagy esetleg lomariopsis lineata. Teleki Béla fórumtársunknál van ilyen emersen de ő maga sem tudja miből lett de ebből a kettőből valamelyik lehet.

Szerinted mi lehet?
szerk. Ebből csak ez a 1 kép van, és szintén abban a erdőben lett le fotózva.
 
Ha túl magas a vasad, nem fogod tudni levinni semelyik növénnyel (amúgy mindegyik igényli, nem csak az Echindorus), mert a túl sok vas akadályozza a Foszfát és a Kálcium felvételt hiánytüneteket okozva. Az eleve túl sok tápanyagot, csak lágyvízzel történő hígítással tudod orvosolni.
 
@Szmóki barátom, van tipped mi ez? Valami mohával jött külföldről anno, szerintem mini bolbitis... De lehet nem. A növekedési üteme kb. nulla. :) Nagyon-nagyon lassú növény.

20180807_170559.jpg
 
@Szmóki barátom, van tipped mi ez? Valami mohával jött külföldről anno, szerintem mini bolbitis... De lehet nem. A növekedési üteme kb. nulla. :) Nagyon-nagyon lassú növény.

View attachment 60800
Bolbitsinek Bolbitis, de egyelőre biztosan csak azt lehet róla mondani, hogy melyik faj nem. :)
Attisék tippje jó is lehet, csak pont a lényeget hagyták le róla... :D (Itt hármas nómenklatúra van, heteroclitáéknál főleg, s az utolsó tag azonosít. Pl. B. heteroclita difformis, B. heteroclita heteroclita, B heteroclita cuspidata....)
Ha kicsit nagyobbra nő, lehet pontosítani rajta, s idővel fog is nőni, látszik rajta, jó érzi magát.
Lassúnak lassú, mint sok hasonló faj, ezért akvakertész körökben, de ezt inkább hagyjuk... :)
 
Sziasztok.
Szoval elerkeztem erre a pontra. Szeretnek megallapitani egy erdekes folyamatot az akvariumban.
Hasznallok kb 8 honapja, egy bizonyos gyokerezteto cuccot az akvariumomban, es elore szoltak, hogy bizonyos fejlodesi rendellenesseget is okozhat. Eddig nem volt gond. Elvileg a geneket modositja, maskepp ossza keszteti dolgokra. Van egy novenyem amin erdekes dolgot vettem eszre, miutan megtudtam, hogy ez a ket noveny valojaban egy. Emersz valtozatra sem gondolnek, mert a keretek kozt ujrainditasa ota bent van es zold. Joval tobb mint fel eve.
Tehat amit tudni szeretnek. Ez a noveny masnal is jelentkezett, ilyen formaban, vagy esetleg a hormon cucc hatasa lenne a felelos?
A noveny: ludvigia macradra mini.
Ami ugye igy nez ki:
IMG_20180909_135055_HDR.jpg
Es igy:
IMG_20180909_134304_HDR.jpg
Es egy akvariumban. Tehat feny, viz, tap, minden ugyan az.
 
Gondoltam en is ra. Talan adtam is mar par szalat ide oda, hogy talan az. Viszont megjelent 3-4 kulombozo hajtason is a ket szin, vagy noveny. A zold zold marad, a piros meg piros. Ami egy hajtasbol agazik el azokon is. :alien:
Elvileg a wellfare-éhez tartozik, milyen hajtást hoz. A vörös, vékony levél a "várt" forma, amit erős fény, elegendően bőséges táp (ami tudtommal Nálad megvan) és co2 hoz elő. Nem módosult genetikailag, ahhoz azért általában kevés egy gyökereztető cucc...
 
Nálam a rotala macrandra red mini :D viselkedett pont így, egy tégely zselés cuccban is kétféle változat volt, ami zöld volt eleve, az zöld is maradt rózsaszín hajtásvégekkel, nagyobb levéllel, ami piros, az hozta a piros formát, kisebb levelekkel. CO2 nélkül is megmaradt a pirossága - amíg volt elég fény.
Őö. Nekem is ez a noveny. Elirtam a nevet. :rolleyes:
 
Sziasztok!
Ma kihalásztam egy ilyet. Ez a max felbontás, jobb képet nem nagyon tudok. Valami elkorcsosult mohafajta? Karácsonymoha, fissi, riccardia van az akváriumban.
A szivacs méretszemléltetésnek van mellette.
43992766785_59ed8707f3_o.jpgDSC_0806 by Emese, on Flickr
44904960501_15d9078de2_o.jpgDSC_0801 by Emese, on Flickr
29968443297_c1b8e9a24e_o.jpgDSC_0802 by Emese, on Flickr

Tetszik, marad, csak nem tudom ki ő. :D
 
Back
Oldal tetejére