• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Igen, onnan. :D Legalábbis máshonnan nem jött növény. Jelenleg egy szép rotalán lakik. Nem alga, de ahogy fentebb olvasom, sokan átokként tekintenek rá is.
Szeretem a kihívásokat. Biztos ő is megrendszabályozható, csak idő és kellő türelem kell hozzá.
Vízfelszín közelében, a sárga virágait kinövesztve baromi jól mutatna. Csak ez a mocsaras környezet nem tetszik, de a cél érdekében mindent... :ROFLMAO:
Az a vicc, hogy az összeset átigazoltam hozzád, nálam egy garnéla kaksi méretű sem maradt.
 
Mit ragadozhat?
Gondolom, azt, amit a tesója, mikroszkópikus élőlényeket. A nagyobb zsákocskák talán a pár napos garnikat és halivadékokat is elkaphatják.

Az a vicc, hogy az összeset átigazoltam hozzád, nálam egy garnéla kaksi méretű sem maradt.
Amint lesz egy nagyobb darab, visszapostázom. :D Ez félek még túl pici ahhoz, hogy túlélje, és már kezd elég meleg lenni.
 
Sikerült a felszín fölé vinni és virágzásra bírni, vagy maradt a háló a víz alatt? Nézegettem még a kezdetek kezdetén, de megijesztett a ragadozó mivolta.

Örültem, ha nem látom... néha azt hittem hogy ha most tuti kiszedtem mindet, de 1-2 hét múlva mindenhol elkezdett nőni újra. Víz fölé vinni nem tudom hogy lehetne, esteleg ha fára kötöznéd az gyorsítaná a dolgot.
 
Örültem, ha nem látom... néha azt hittem hogy ha most tuti kiszedtem mindet, de 1-2 hét múlva mindenhol elkezdett nőni újra. Víz fölé vinni nem tudom hogy lehetne, esteleg ha fára kötöznéd az gyorsítaná a dolgot.
Megpróbálom, amint megtalálom, ugyanis valaki elráncigálta a helyéről, és már nincs a rotalán. :ROFLMAO:
Ne viccelj, ahogyan a többiek írták - hamvaiból is feltámad - remélem ismét megjelenik.
Ha mégsem, majd beszélünk. (y)
 
Bő 30 éve volt szerencsém a Hortobágyi Nemzeti Park fokozottan védett területén - Kunkápolnási mocsár - egy napot eltölteni, Dr. Kovács Gábor természetvédelmi őr szakvezetésével.
Mindamellett, hogy tartalmas, élményekben gazdag napunk volt egy lelkes, hivatásának élő szakember kíséretében, aki megmutatta ennek a növénynek az ott fellelhető változatát:
Utricularia vulgaris - közönséges rence
Ezidáig nem gondoltam, hogy ennek a növénynek egyik változatával találkozom a saját akváriumomban.
 
Valószínűleg nem ez, de a GA-nál jelenleg is kapható az egyik fajtája. Mutatós, de hamar benövi a felszínt, nekem meg nem lenne szívem hetente gyilkolni az állományt. :D
Én Azolla Pinnata-ra tippeltem, de ez nem kapható nálunk.
Egy kis érdekesség az Azolla családról, nagy mértékben köszönhetjük nekik az embernek megfelelő klímát (bocsánat, angol):
Esetleg megoldás lehet neked is, amit mi csináltunk: úszónövény ovi levegőcsőből és lefűrészelt fecsitető (pont akkora, hogy össze tudod kötni a levegőztető cső két végét) damillal összekötve, az meg befűzve a lámpa lába alá, hogy vízcserénél lehessen rá engedni.
uszo.jpg
 
Köszi az ötletet. Valamit ki kell majd találnom az úszónövényekre mindenképpen, a fluitansok annyira könnyűek, hogy a legkisebb áramlás mellett is képesek lemerülni, ha rossz helyen akadnak be. :(
 
megvárjuk vele azért @Szmóki -t is.
ha az akkor elméletileg nem szereti a víz alatti létet.
Nem Rhodobyrum giganteum, az méretben nagyobb, illetve nem hinném, hogy egy fél világon átívelő növénycsempészeti ügy részletei kerültek napvilágra (Ázsiában, pl Indiában fordul elő vadon, erdei patakok partján). Valami mohológus kellene, de ez szárazföldi lombosmoha lesz. A másik növény úgy tűnik, mintha emersre nött volna, nekem csak tipphez elég, amit látok, a tipp pedig Shinnersia rivularis(?).
 
Nem Rhodobyrum giganteum, az méretben nagyobb, illetve nem hinném, hogy egy fél világon átívelő növénycsempészeti ügy részletei kerültek napvilágra (Ázsiában, pl Indiában fordul elő vadon, erdei patakok partján). Valami mohológus kellene, de ez szárazföldi lombosmoha lesz. A másik növény úgy tűnik, mintha emersre nött volna, nekem csak tipphez elég, amit látok, a tipp pedig Shinnersia rivularis(?).
mikor tippeltem nem volt róla szó hogy hazai növény ;)
 
mikor tippeltem nem volt róla szó hogy hazai növény ;)
Arról még most sincs (legalábbis nem látom). Csak következtettem, abból, hogy erdőben szedett (és nem gondolnám, hogy pl Keralából most ért haza a hobbitárs, zsebében ezzel. Vagy akár Kínából, Sri Lankáról, vagy egyéb helyről, ahol előfordul.)
Szóval jogos a Tiéd is! (Csak talán kevésbé valószínű.)
 
Arról még most sincs (legalábbis nem látom). Csak következtettem, abból, hogy erdőben szedett (és nem gondolnám, hogy pl Keralából most ért haza a hobbitárs, zsebében ezzel. Vagy akár Kínából, Sri Lankáról, vagy egyéb helyről, ahol előfordul.)
Szóval jogos a Tiéd is! (Csak talán kevésbé valószínű.)
miért csak svájcban szedi össze a hülye magyar a mohákat? :D
Egyébként én is gondolkoztam bedobjam-e a nevet, de ki tudja ki hol és mit szed össze... ;)
 
Back
Oldal tetejére