• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Én rendszeresen levágom a sérült vagy algás leveleit és azt vettem észre hogy így egy idő után nem nőnek akkorára a levelei mint eredetileg.
Attól tartok, nem ettől függ a mérete, hanem a fajtájától. A tegnap 2cm széles levél, mára >3cm. A hossza minimum 4cm-el hosszabb, mint tegnap.
 
Azt hittem ez mar eldolt. Betolok par kepet a ceges magarahagyott akvariumarol. Volt benne 4 fele moha, rengeteg cripto, rotalak, par ludvigia. Mivel kind dolgozok a varosban az irodaba ritkan van idom bemenni karbantartani, igy a bentlevok vegzik a melot az aksin. A gyokere annyira felemesztette a talajt, hogy kihuzni nemlehet, jonne az egesz aljzat. A mohan kivul minden kidoglott ami gyokeres. 35cm magas az uveg, es 112 literes az akva. Ezt a 3 kepet a keresemre kuldte az egyik irodasunk 3 perce. View attachment 47132View attachment 47133View attachment 47134

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Nem, öt perccel ez előtt, még nem dőlt el. Így "kicsinek" nagyon tetszik a világos zöld levele, barna erezettel.
Viszont @Etele intelme, és a te fényképeid végképp meggyőztek. Fel se kínálom senkinek, ingyen se. Megy a kukába !
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Istenigazából a kérdésem nem egy növényre ha nem egy tengerpartról (Florida) származó “fafélére”vonatkozna, amit egy ismerősöm hozott nekem, tudván, hogy épp akváriumot építek. Szerintetek ez vmi korallféle csak lejött a külseje? Be szeretném tenni az akváriumba mert ilyen vékonyka ágakat nem tudtam szerezni redmoorból és ebből egész piciket is kaptam. Próbáltam a neten utána nézni de nem sikerült:-(
Köszi
Henrik Mester jól mondja, ha korall, ecetre pezseg a mészváz miatt. (Annyi még, a korallról nem jön le a külseje, a polipok pusztulnak ki az általuk felépített vázból, ami idővel kifakulhat, ahogyan minden élő eltávozik belőle). Habitusra egyébként nem korall jellegű (a nemeskorallokra (Corallium sp.) hajaz kicsit, de sztem nem az lesz).
 
Bevégeztetett. :( View attachment 47165 A gyökere kb. három héttel az ültetés után, 30cm-nél hosszabb volt.
Hiányozni fog.
Wabi-kusában én kipróbálnám;)
Volt lándzsalevelű echinodorusom az előző setupban. Jó nagy dögök voltak, pedig csak az akva két legfölső sarkát kapták meg. Szerencsére raktam alájuk szúnyoghálót, így amikor bontottam, csak elvágtam a háló alatt a gyökerüket és nem jött fel az egész talaj.
 
Wabi-kusában én kipróbálnám;)
Volt lándzsalevelű echinodorusom az előző setupban. Jó nagy dögök voltak, pedig csak az akva két legfölső sarkát kapták meg. Szerencsére raktam alájuk szúnyoghálót, így amikor bontottam, csak elvágtam a háló alatt a gyökerüket és nem jött fel az egész talaj.
Ez egy gyonyoru akva.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Henrik Mester jól mondja, ha korall, ecetre pezseg a mészváz miatt. (Annyi még, a korallról nem jön le a külseje, a polipok pusztulnak ki az általuk felépített vázból, ami idővel kifakulhat, ahogyan minden élő eltávozik belőle). Habitusra egyébként nem korall jellegű (a nemeskorallokra (Corallium sp.) hajaz kicsit, de sztem nem az lesz).
Sajnos ami a fotón van az pezseg, de vannak amik nem. Valszeg megkockáztatom és egy egy agat beleteszek az akiba, lesz ami ;) de elobb áztatom kicsit. Egyébként lesüllyed az összes a víz aljára.
 
Back
Oldal tetejére