• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Senkinek nincs ötlete? Szerintem tuti hogy nem HM, de akkor mi?
a levélméreten kívül pedig mindene hm-es.... de én sem mondanám rá....
Valami kistermetű rotalát inkább, zöldben, kicsit olyan, mint az sp pearl, bár sztem nem az... de lehet, hogy azok között a fényviszonyok között ilyenre nő, nincs vele saját tapasztalatom... a kép alapján azért úgy tűnik, nem a tűző napon nő...
 
Kedves Közösség! Mik lehetnek ezek a növények?
Szabadtéri kis állóvízből származnak, de szerintem emberi beavatkozásra kerültek oda.
Az alsóbbik növény leveleinek fonákja lilás inkább.

kIMG_20170311_160822.jpg kIMG_20170311_160944.jpg
 
Tudunk valamit az állóvízről? Hőfok leginkább...
Pár négyzetméternyi állóvíz a szabadban, fóliával takart mélyedésben, fűtés nélkül, elhagyott helyen erdőben. Mélysége max. 20-40 cm lehet, nyáron kiszárad, esős időben lehet csak benne víz. A fodros levelű a vízben volt, gyökere az iszapban, levelei a víz tetejének közelében (így is látszik milyen sekély a víz). A másik a víz mellett közvetlenül található, gyökerei a teljesen vizes iszapban.
 
Pár négyzetméternyi állóvíz a szabadban, fóliával takart mélyedésben, fűtés nélkül, elhagyott helyen erdőben. Mélysége max. 20-40 cm lehet, nyáron kiszárad, esős időben lehet csak benne víz. A fodros levelű a vízben volt, gyökere az iszapban, levelei a víz tetejének közelében (így is látszik milyen sekély a víz). A másik a víz mellett közvetlenül található, gyökerei a teljesen vizes iszapban.
Így látatlanból vaditató, esetleg dagonya, de azt nem szokták fóliázni... a cakkos levelű vmi boglárkaféle lehet, a másik valami nedvességkedvelő szárazföldi.. sokat segítene az erdőalkotó fafaj ismerete, de ha az is a kérdés, akváriumban életképesek-e klasszik vizinövény értelemben, akkor: nem. Az első pár hét múlva sanszos, h sárga virágot hajt, ha van rá alkalmad, érdemes megnézni, az is segít a határozásban. Ezek még mindkettőnél kora tavaszi hajtások, változhat levél, stb.
 
Sziasztok!

Habár nem akváriumi növényről van szó, de teszek egy próbát, hátha valaki be tudná nekem azonosítani.

Köszönöm!

20160515_172437.jpg
 
Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni ennek a növénynek a meghatározásában... a diszállat kereskedésben nem tudták megmondani hogy milyen... nagyon élénk világos színe van és nagyon tetszik..

Köszönöm.
 

Attachments

  • upload_2017-3-19_19-24-0.jpeg
    upload_2017-3-19_19-24-0.jpeg
    147.1 KB · Megtekintések: 2
Back
Oldal tetejére