• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

E növények beazonosításában szeretnék segítséget kérni, a telefonommal jobb fotót sajnos nem tudok készíteni.
A tálca amin vannak 30 cm hosszú és 25 cm széles.
27586048334_2bfd965fe7_b.jpg

IMG_20160708_194632 by balazs zsoldos, on Flickr

IMG_20160708_194609 by balazs zsoldos, on Flickr
IMG_20160708_194601 by balazs zsoldos, on Flickr

Nekem inkább Crypto pontederifolia-nak tűnik...
 
Üdv növényfejek,

Valaki segítene megerősíteni vagy kijavítani hogy a lenti növény az forrásmoha?
Sikerült tavaly hirtelen felindulásból vennem, persze név nélkül. szépen nő azóta is most kötöztem újra azért nem látszik de vagy 15cm hosszúra nő és elágazik a szára.
View attachment 15532P1180983 by Zsolt, on Flickr

Köszi,

Zsolt

Fontinalis antipyretica, forrásmoha. Van egy változata, ami 22 fok fölött is simán megvan (konkrétan 28-ban is él és virul), és növekszik.
 
Nem vízinövény, sajnos sok helyen árulnak ilyeneket: Fittonia verschaffeltii
Ez egy érdekes növény! :) Most kísérletezek én is pár fajjal. A Fittonia valóban nem vízinövényként van katalogizálva, de van akinél már hónapok óta van akváriumban és nemhogy tönkremenne, hanem szépen fejlődik is! új leveleket hoz és gyökeret eresztetett. :D
 
Az a baj,hogy berakják az akváriumba az olyan növényeket amik terráriumba,paludáriumba valók,az eladó pedig nem tudja mit is árul. Most hétvégén nekem is sikerült ismét belenyúlni egy ilyenbe. Kékszakállnak hívják amit vettem. Persze ezt már otthon derítettem ki.
 
Vagy tudja mit árul és nem törődik vele..!?
Ill. tudja mit árul és azt tapasztalja, hogy némely nem vízi növény vígan elvan és jól érzi magát víz alatt is! :D
Én pont igy vettem a fittoniát, mert a boltos ismerős javasolta, próbáljam ki én is kísérlet képpen..
Eddig bejött, gyökerezik és hajt! ;)
Szóval nehéz mesgyét húzni ha nem kimondott biotop akváriumot épít az ember!?!
Az a baj,hogy berakják az akváriumba az olyan növényeket amik terráriumba,paludáriumba valók,az eladó pedig nem tudja mit is árul. Most hétvégén nekem is sikerült ismét belenyúlni egy ilyenbe. Kékszakállnak hívják amit vettem. Persze ezt már otthon derítettem ki.
 
Vagy tudja mit árul és nem törődik vele..!?
Ill. tudja mit árul és azt tapasztalja, hogy némely nem vízi növény vígan elvan és jól érzi magát víz alatt is! :D
Én pont igy vettem a fittoniát, mert a boltos ismerős javasolta, próbáljam ki én is kísérlet képpen..
Eddig bejött, gyökerezik és hajt! ;)
Szóval nehéz mesgyét húzni ha nem kimondott biotop akváriumot épít az ember!?!

Szvsz etikátlan víz alattiként olyan növényt árulni, aminek esélye sincs, hogy hosszú távon megmaradjon. Persze, ha ezt megmondják, akkor mindjárt más a helyzet.

Nem tudom, biotóp akvárium hogyan jön ide.
 
Szvsz etikátlan víz alattiként olyan növényt árulni, aminek esélye sincs, hogy hosszú távon megmaradjon. Persze, ha ezt megmondják, akkor mindjárt más a helyzet.

Nem tudom, biotóp akvárium hogyan jön ide.

Nem tudom az etika hogy jön ide?! Az egy más fórum témája lenne.. Bár kicsit sem szeretném védeni a boltokat, nem tisztem.
A növényről van, szó hogy képes alkalmazkodni a viz alatti élethez is egy nem vízinövényként számontartott növény!
 
Az a baj,hogy berakják az akváriumba az olyan növényeket amik terráriumba,paludáriumba valók,az eladó pedig nem tudja mit is árul. Most hétvégén nekem is sikerült ismét belenyúlni egy ilyenbe. Kékszakállnak hívják amit vettem. Persze ezt már otthon derítettem ki.

Vagy tudja mit árul és nem törődik vele..!?
(...)
Én pont igy vettem a fittoniát, mert a boltos ismerős javasolta, próbáljam ki én is kísérlet képpen..
Eddig bejött, gyökerezik és hajt! ;)
Szóval nehéz mesgyét húzni ha nem kimondott biotop akváriumot épít az ember!?!

Szvsz etikátlan víz alattiként olyan növényt árulni, aminek esélye sincs, hogy hosszú távon megmaradjon. Persze, ha ezt megmondják, akkor mindjárt más a helyzet.

Nem tudom az etika hogy jön ide?! Az egy más fórum témája lenne.. Bár kicsit sem szeretném védeni a boltokat, nem tisztem.
A növényről van, szó hogy képes alkalmazkodni a viz alatti élethez is egy nem vízinövényként számontartott növény!

Szerintem a fórum témája az is, hogyan verik át a boltok a vásárlókat. Ha mégsem, majd egy moderátor törli az üzenetet. Jópár boltban láttam már nem víz alá való növényt víz alattiként árulni és az eladók nem jelezték. Lehet, hogy ez nem jellemző és csak én futottam bele. Ilyenkor el szoktam mondani az eladónak, hogy melyik növények nem víz alá valók, mivel lehet, hogy ők sem tudják. (Amit kétlek)

Szerintem ebben elég nehezen tudod védeni a boltokat.

Üdv!
 
Utoljára módosított:
Szerintem a fórum témája az is, hogyan verik át a boltok a vásárlókat. Ha mégsem, majd egy moderátor törli az üzenetet. Jópár boltban láttam már nem víz alá való növényt víz alattiként árulni és az eladók nem jelezték. Lehet, hogy ez nem jellemző és csak én futottam bele. Ilyenkor el szoktam mondani az eladónak, hogy melyik növények nem víz alá valók, mivel lehet, hogy ők sem tudják. (Amit kétlek)

Szerintem ebben elég nehezen tudod védeni a boltokat.

Üdv!
Remek...
 
Szvsz etikátlan víz alattiként olyan növényt árulni, aminek esélye sincs, hogy hosszú távon megmaradjon. Persze, ha ezt megmondják, akkor mindjárt más a helyzet.
@Z1234 ezzel én is egyet értek, ebben a kontextusban. :)
Vagy ha nem ért annyira hozzá az eladó aztán hupsz elnéztem és nem jót adtam neki. Hát megesik. Egy boltnak nem hinném, hogy hosszú távon megérné a hozzá nem értő vásárlókat átverni. Lehet, hogy visszamegy még 2-3x növényt venni, aztán az is kirohad és elmegy a kedve, majd feladja a hobbit. De ezt minden bolt maga dönti el.
Nekem volt olyan, hogy lelkesen tengeri akit ajánlott az eladó, én magyaráztam el neki, hogy édesvízi kell és amit ő mutogat az miért nem jó számomra. Tény, ha nem értek hozzá totál jóindulatból eladta volna nekem a tengerit. :) De láttam rajta, hogy neki még új a téma és érdekli, hát és szívesen segítettem. :)
 
Nem szeretnék offolni, frissként főleg, a termesztés egy másik téma lehetne (nem itt), de nem mindig olyan egyszerű éles határt húzni vizi és szárazföldi növény között, többször családon belül is vannak eltérések. De ezért is jó ez a topic, itt ki lehet deríteni, mi az és vízből, vagy inkább a partjáról való... :)
 
Gondolom a korlátozás miatt. :)
Bizonyos számú hozzászólás alatt nem tölthetsz fel képet.
Viszont ha valahova feltöltöd, onnan már tudod ide linkelni. Pl. flickr, vagy fb-on magadnak átküldöd üzenetben, majd az átküldött képre jobb klikk, kép címének másolása, majd az alapján ide beilleszted a "Kép" opció segítségével. :)
 
Gondolom a korlátozás miatt. :)
Bizonyos számú hozzászólás alatt nem tölthetsz fel képet.
Viszont ha valahova feltöltöd, onnan már tudod ide linkelni. Pl. flickr, vagy fb-on magadnak átküldöd üzenetben, majd az átküldött képre jobb klikk, kép címének másolása, majd az alapján ide beilleszted a "Kép" opció segítségével. :)
Így tettem pedig... :(
 
Back
Oldal tetejére