• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Nem tudjátok véletlenül, a képen lévő 3 növény nevét? Köszönöm.

S7305162ff_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


S7305167_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
ezek milyen növények?

Ikeás növények. :D Ha kiittad a vizet és elültetted a növényeket, még mindig van egy frankó shake-s poharad ;)

(Nehéz így dobozból megállapítani...)
 
Akvarizálásom kezdetén én is vásároltam az IKEA-ban "vizinövényt", Hemigraphis colorata és Ophiopogon japonicus került a kosárba :lol: .
 
Hát... De ez csak max 20 cm magas és nagyon kemény, v keresztmetszetű levele van. Az elmúlt 2 hétben nem produkált semmi látványosat, talán a gyökereit növeszti (Nagyon vastag gyökerei vannak, hajszálgyökerek alig). :)
 
Kálmost Acorus calamus kerti tóban jól mutat, van törpe Acorus gramineus, szokták akváriumban is tartani mindkettőt. Nagyon lassan nő.
 
Molly said:
Igeeen! Valószínűleg ez az! Köszi szépen! :wave:
Itt megtalálod őket, továbbá más kétéltű (tavi, mocsári) növényeket.

Tomi said:
Kálmost Acorus calamus kerti tóban jól mutat, van törpe Acorus gramineus, szokták akváriumban is tartani mindkettőt.
Mert a vásárlók többsége nem ért hozzá és bízik az eladóban. A kereskedő szintén nem ért hozzá és/vagy nem érdekli.
 
Azért a képeken látható kissé homályos fű-erdőtől kinézetben némileg eltért az általam vásárolt pár szál, halvány gaz. Még, ha tudom a nevét sem biztos, hogy ráismerek. (Az eladó meg tényleg nem ért hozzá, csak igyekszik a válogatásnál, hogy a kereskedő ne sózzon rá mocsári növényeket. De meg kell becsülni, mert 2 kerületben ez az egyetlen hely ahol viszonylag normális a halállomány és van növény.)
 
Back
Oldal tetejére