• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Szia Levi!

Es hogyan van ez megoldva?
Nem kell foldbe ultetni a microsumot?
Vagy a faba van vajva egy kis ureg a gyokerenek, amiben vmi tapoldat van?
 
sanyi said:
Szia Levi!

Es hogyan van ez megoldva?
Nem kell foldbe ultetni a microsumot?
Vagy a faba van vajva egy kis ureg a gyokerenek, amiben vmi tapoldat van?

A Microsorium is azon növények egyike, melynek gyökerét nem szabad elásni, hanem fára, vagy kőre kell ültetni. Az a lényeg, hogy "léggyökereket" ereszt és a vízből veszi fel a tápanyagokat. Lehet kötözni is, de be lehet ágak közé is szorítani.
 
Kérdezném, a zőld hosszú levelű növény mi lehet? Nagyon szépen nől, és hosszú vékony levelei ugy visszahajlanak mint a szomorúfűz ágai...

hpim0639o.jpg
 
Ez egy vizi hortenzia...(Nomaphila stricta) Nő mint a gaz ...nekem van keskeny mint a képenlátható, és széles levelű verzió is ..na de nem itt teszek leírást..annak is meg van a helye ;) ;) ;)
 
Ez egy sima Microsorium lesz. Akkor szoktak így kinézni, mikor kevés a fény, és a tápanyag az akváriumban. Ha jó helye lesz, rendbe fog jönni.
 
Luna said:
Ez egy sima Microsorium lesz.
Biztos? Szerintem annyira nem hasnolít a M.-ra, de ha te azt mondod, akkor hiszek neked.
A levelei nagyon kicsik.

Köszi a gyors választ!
 
peti44 said:
Luna said:
Ez egy sima Microsorium lesz.
Biztos? Szerintem annyira nem hasnolít a M.-ra, de ha te azt mondod, akkor hiszek neked.
A levelei nagyon kicsik.

Köszi a gyors választ!

Biztos, hogy Micro van a képen. Azért ilyen kicsik a leveleik, mert anyatövek leveleiről lehettek leválasztva a növénykék és még fiatalok.
 
Levinen said:
peti44 said:
Luna said:
Ez egy sima Microsorium lesz.
Biztos? Szerintem annyira nem hasnolít a M.-ra, de ha te azt mondod, akkor hiszek neked.
A levelei nagyon kicsik.

Köszi a gyors választ!

Biztos, hogy Micro van a képen. Azért ilyen kicsik a leveleik, mert anyatövek leveleiről lehettek leválasztva a növénykék és még fiatalok.
Köszi Levi!
 
Nekem is van itthon ilyenem. Levinek is igaza van, anyatőről is lehet leszedni ekkora levélkéket. De az is előfordul, hogy ennyire megsatnyulnak. Nálam eldobta a nagyobb leveleit, és csak ilyen piciket hozott egy időben, most már szépen helyre jött.
 
Back
Oldal tetejére