• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kinek mennyibe?

T-boy

Nézelődő
Sziasztok érdekelne, kinek mennyibe került a teljes co2 szett milyen fajta és hogy mennyire vált be.


Nekem kezdetben sera co2 tabletta volt.... tudom magában semmit sem ér, de az a kezdet volt.
Ferplast co2 Eheim Classic 12.000-Ft
A belső reaktort lecseréltem egy külső sera active 500-asra 7000-Ft az élesztős palack maradt.
4-5 napig bírja az élesztő, nem lehet elzárni, este böfög.






Ha off szóljatok és mutassatok valami jót!
 
De akkor leírom az én példámat is... tanulságos.

Szóval nagynyomású rendszert szerettem volna anno. Hát vettem egy AM szettet. Talán 50 rugó volt. hamar rájöttem, hogy a szettben lévő palack 250grammos nem lesz elég csak rövid ideig. Hát vettem egy másik AM palackot kb 27 rugóért....

Eltört a belső reaktor.... eltört a bubiszámláló. A reduktor kivégzett pár palackomat... a végén a vissszafolyásgátló is megadta magát.

Ekkor jött a GA korszak és vettem egy összelegózott szettet 50 rugó körül. Később még lecseréltem a 2kg-os palackot 5kg-os palackra a kényelem miatt és még pár finomságra költöttem.

De az első kört ami 75 ropi volt meg tudtam volna spórolni. Természetesen csak a palackot tudtam pénzzé tenni korábban az eredeti szettből azt is bagóért.
Nah valahogy így lehet 150-200-at költeni csak CO2-re...... ahelyett, hogy elsőre jót vettem volna megfelelő méretezéssel. :angel:
 
Nekem így állt össze a rendszerem!
- 5kg palack 10.000 /ezt ki kell fogni/
- papilon reduktor 21.500 /ezen nem spórolnék/
- difi, visszafolyásgátló pár ezres
- bubiszámlálóm a mai napig nincs a difit lehet használni bubiszámlálóként
- mágnesszelepet most vettem egy hónapja 1,5 évig nem használtam induláshoz nem kötelező /most, h már megvan nem tudnék nélküle élni :)/
- co2 cső helyett jó a levegő is kezdésnek

Persze jó kezdésnek egyből mindent megvenni de sztem ha reduktor,palack,difi,visszafolyásgátló megvan akkor már lehet tövig nyomni a gázt.

Sztem az élesztőset el lehet felejteni!Én is harcoltam vele egy darabig de a vége úgyis palackos.
 
Ahogy én látom ezt a kérdést:
Kezdetben élesztőztem :) Iszonyú macera eleinte, működik, de nem hosszú távra. Persze ha az alábbiak meghaladják a keretet, el lehet vele játszani hosszú távon is. Saját példámat látva ami miatt el is kellett adnom a szettet...
Papillon reduktor - nyomáscsökkentő szelep
20 500,00 Ft
Aqua Medic Mágnesszelep
13 100,00 Ft
GreenWorks CO2 cső - átlátszó (méterre)
1 400,00 Ft
Papillon visszafolyásgátló szelep (helyette két db tetra CV4, olcsóbb jobb)
1 950,00 Ft
Papillon buborékszámláló (GA üveg ~ugyanennyi és még szép is)
3 490,00 Ft
Green Aqua Japán Diffúzor - Kicsi
3 190,00 Ft
GA CO2 palack - 2kg
22 000,00 Ft
Szerintem a fenti lista az alap, enélkül nem érdemes nekiállni. Nem összeszedni nehéz a cuccokat, mert némi türelemmel, és lemondással sima ügy /mondom ezt átlag alatt kereső, de dolgozó emberként/. Ami gondot okozhat inkább az az aki havi fenntartási költsége. Több táp, több fény, palackcsere.... Ha ez nem gond, akkor bele kell vágni!
 
Hali!

Nos nekem a Ruwal reduktor tűszeleppel,visszafolyásgátlóval , 2 órával (külön kellett venni rá az órákat)19.000 Ft. /sztem korrekt ár/

Az AM. 350 g. palack 10.000 Ft.(köszi Viktor! :) )

A Ruwal mágnesszelep 11.900 Ft.

ADA visszafolyásgátló 2000.Ft.

Dazs buborékszámláló 2500 Ft. körül volt (már nem emlékszem)

A Wave kerámia diffi 1800.Ft.

A CO2 cső valami 400 Ft.

Digitális időkapcsoló 1200. Ft

=48.800 Ft. Apránként vettem, most számoltam össze először..jézusom ez baromi sok. :crazy:
 
Én is leírnám a CO2 rendszerem evolúciós folyamatát, ami sokkal előbb indul mint az "akvakertész" pályafutásom. Szóval, még mielőtt hallottam volna az ADA-ról, vagy találkoztam volna Nigro blogjában a növényes akvarisztikával, már gyepet szerettem volna látni a bettám alatt. Ekkor jött mindenféle élesztős megoldás, ami a moháknál nagyon bevált. 1-2W-tal világítva és 1-2 csep növénytáppal is úgy bubizott a jávai-moha hogy csak csuda...
Szóval az élesztős megoldást eleinte napi(!) kutyulgatás mellett sikerrel használtam.

Minden reggel, grammra és milliliterre pontosan kimértem a mennyiségeket, majd egy pipettával egy kis aquatanos tubusba injektáltam a keveréket, ahol 10-15 perc után tökéletesen beindult a gáz termelődése és bírta 16-18 órán át, de előfordult, hogy 2 napig is (annak ellenére, hogy igyekeztem pontosan mérni a mennyiségeket)...

Jó volt, de belefáradtam így elővettem egy 0.75l-es palackot és egy 0.5l-es "bubiszámlálót" is kötöttem rá. Így már egy hétig is bírta, de persze minden este leszedtem a porlasztóról és elzártam(majdnem teljesen) a kis műanyag tűszelepet, majd reggel ismét rá a porlasztóra és megnyit. Ez is működött, de azért ez sem volt annyira precíz ráadásul szüttyögni kellett vele minden hétvégén.

Megláttam itt a fórumon, hogy valaki szódásszifonnal próbálkozik. Egy kedves kollégával rengeteget priviztünk, hogy tökéjre fejlesszük a technikát és bebizonyítsuk, hogy igen is TUD MŰKÖDNI! (ő volt az agy, én meg a kéz)
Megcsináltuk... tökéletesen működött, pontosan, precízen és ha megnézitek a naplómat láthatjátok, hogy szép eredményeket elértem vele (szerintem :roll: )
Összességében 7.000HUF körül volt az ára, és havonta 800HUF körül volt hozzá a patron.

Eztán jött egy ötlet, miszerint nagypatronokkal folytassam a DIY-t. Jelenleg is ezt használom. Én sem bíztam benne, de pontos, precíz és kényelmes.
a következőkből áll:
- UP! Aqua regulator + mágnesszelep
- 290g szódagép patron
- közdarab/összekötő elem a reduktor és a patron közé
- üveg buborékszámláló, üveg visszacsapószelep
- UP!Aqua super inline atomizer
- CO2 nyomásstabil cső

Nem részletezem, de ez összesen kb. 26.000HUF-ba került tokkal-vonóval. A patron - mint írtam is - kb. 3 hónapig bírta a 40l-es akváriumnál - akkor még - ista reaktorral. Ez annyit jelent, hogy 3 havonta 1000HUF-ba került a csere. Használtam 150g-mos patronnal is, annak a cseréje 560HUF, sűrűbben kell cserélni, viszont sok ez helyen megtehető (pl. intersparban is).
Nálam fontos szempont volt a helytakarékosság és az, hogy szinte bárhol cserélni tudjam.

A reduktorral kapcsolatban nem voltam bizakodó, de végül nagyon bevált... nem is akartam elhinni, de baromi pontos és megbízható annak ellenére, hogy a kínai ipar remeke.
 
Hát én az első Co2 szettemmel jól is jártam meg nem is....
AM reduktor+350g-os palack + valamilyen budi számláló és valami hihetetlenül gagyi reaktor 17.000ft...mind ezt egy 160L es aksihoz...nem is kell mondanom hogy meddig volt elég a palack....nem is tudtam használni sokáig, töltetni meg pláne...kár volt belekezdeni, gondoltam...aztán kicsit jobban utánajárva a dolognak és tanulva az esetből vettem egy 10kg os Linde palackot 15.000ft ért, reduktorom már volt-ezzel kivételesen jól jártam, mert újonnan 27 ezer Ft-és vettem még Dazs üveg diffit 3500ft ért....csövet tudtam szerezni egy üzemből..nagynyomású Co2 hoz van :) bubi9 számláló nem köll, arra jó maga a diffi...szóval aránylag olcsón megúsztam a dolgot..
Palack, 10kg-os.........15.000FT
Reduktor, Aqua Medic..17.000FT
Üveg diffuzor,Dazs........3500FT
A Co2 NON_STOP üzemel , ezért nem kellett vegyek mágnesszelepet és visszafolyásgátlót...bár utóbbit muszáj lesz..de az is 1500ft csak...szóval aránylag "olcsó" a Co2 felszerelésem.. ;)
 
Sziasztok!

Én frissen a múlt héten állítottam össze egyet.
A következőkből:
2 kg. palack töltve-14000Ft.
Reduktor+ménesszelep+tűszelep egyben (UP)-16000FT.
2m CO cső-1400Ft.
Diffúzor+bubiszámláló egyben-5000Ft.
 
Sziasztok,

2 hete állítottam össze:

Reduktor, mágnes szelep, visszafolyás gátló, bubi számláló, reaktor, tartós teszt - 48.000 Ft
5 kg-os Palack, havi bérlet 1.000 Ft, töltés 2.500 Ft, csere köv munkanap reggelén, otthon, ha bejelentem.
 
Sziasztok!
Az én rendszerem elég szolid, és kb. egy éve jól működik. Nekem így fest a lista.
Heg. Palack 10 kg: 18 000 Ft töltve
Kaiser reduktor zsír új dobozban 5 000 Ft
Festo mágnes szelep és tűszelep: 6 000 FT
Visszafolyásgátló: sajna nem emlékszem
Buborékszámláló: infúziós
Reaktor: Proci féle szerkezet kb. 2 000 Ft
Ez összesen 31 000 Ft de tuti 35-ön belül vagyok mindenestől! Palackcsere azonnal 8 000 Ft!

Üdv. Balázs
 
Sziasztok!

Az én rendszerem talán kicsit sokba volt, elég drágán sikerült palackot venni.De legalább sikerült mert alapban csak bérelni lehetne 100Ft+áfa/napért
Palack 10kilós "tömzsi" Messer palack, vadi új 20ezer+a töltet 11500 Ft
Papilon reduktor 21500 Ft
Mágnesszelep, ipari, de detto sera, nem is melegszik, max kézmeleg, és ami a lényeg, ez legalább ingyen volt :thumbup:
ADA visszafolyásgátló 1900Ft
Buborékszámláló 1500Ft (aukciós link moderálva)
33cetis üveg diffúzor 2600Ft (aukciós link moderálva)
Üveg diffúzor előtt vettem egy Sera basic settet, ebből vannak a CO álló cső, és a tartóstesz, ez 8000Ft (Átépítés után ezt valószínűleg eladom)
Összesen. 69ezer
De még szeretném lecserélni a tartóstesztet egy szép üvegre, az még +4000Ft
 
Ma olvasgattam a különböző fórumokat, felmentem a Green Aqua és az Aquadepo honlapjára és összeszámoltam mi is kellene egy jónak mondható CO2 szetthez:

Palack: ez valami horror áron van...vannak Pesten itt-ott hegesztéshez használt CO2 palackok, azok jobb áron vannak...
A lényeg, az 5 kg.os olyan 20-25 ezer Ft körül lenne (GA 2 kg-os ennyi)
Reduktor, nyomáscsökkentő tűszeleppel: kb. 20.000 Ft
Ez ugye már 45 ezer Ft körül van és még nincs meg minden....mert illene venni bubiszámlálót, co2 tartóstesztet (DC), és diffúzort is (jobb esetben reaktort)+visszafolyást gátló szelep+csövek...+ még mindehhez lehet venni mágnesszelepet és időkapcsolót is.

Szóval tokkal vonóval ez a cucc annyiba kerül mint az akvárium+bútor+fedél és világítás...

Hopplá....
Nekem ez jelenleg sok....sőt döbbenet sok....nem is értek sok embert, hogy miért utólag döbben meg, mennyit költött erre...persze ezek nélkül jó akváriumot fenntartani művészet...sajnos....néha nem is értem, mi ilyen drága ezekben...vagy túlárazottak talán?:(
 
Azon kell gondolkozni hogy mit er az az akvarium amit 30-40 ezerert arulnak szuressel vilagitassal... Nagyon sok embert huznak be ezzel aztan lehet cserelni mindent rajta utolag.

A technika draga. Ha ph vezerlot, dozispumpat, automata vizcserelot neznel, ezek sem a legolcsobb dolgok sajnos.

Az akvarisztika nehany aga keves penzbol is mukodtetheto. A co2 extra es a szett gyartoknak nem erdeke hogy novenyezesre alkalmas szetteket adjanak el. Mert akkor draga lenne es kevesebb kacatot tudnanak eladni. A co2 amit fent irtal abban kulonbozik a gyari aki szettol, hogy minden akvariumhoz hasznalhato es evek mulva is mukodni fog mint a svajci bicska ;)

Ha draga a cucc erdemes korbenezni a naplok kozott vagy a hac akvariumoknal mit lehet low tech akibol kihozni. Co2 nelkul is van elet ;) meg ha nem is olyan gazdagon zold ;)


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Üdv Mindenkinek!

Én is feliratkozom a listára,ahogy nézem eddig én usztam meg a legolcsóbban... :cool:
Én igaz mindent euroba fizettem,de a bolti árak itt is kb anyiba vannak mint otthon,sött néha még drágábbak is... :thumbdown:
Az árakat forintra átszámolva irom..
-10 kg palack bolhapiacrór egy Arabnál lealkudtam 1500 Ft s szerencsémre úgy 3/4-ig volt ( cseréje sörlerakatoknál úgy 10 000 Ft )
- UP-Aqua reductor mágnesszeleppel,s tüszelepel egybe szerelve, ingyen,mint egy "fantom cég nagy tervekkel" kértem egy sample-t a kinai gyártótól. :thumbup:
- TMC üveg bubiszámláló 3000 Ft
- Levi féle külsö DIY reactor csatlakozóstúl,csövezéssel együtt ugy 7500 Ft
- visszafolyásgátlók 2000 Ft
- CO2 csö 3000 Ft
Totál: 17 000 Ft
 
viktorlantos, én azt írtam, hogy "Szóval tokkal vonóval ez a cucc annyiba kerül mint az akvárium+bútor+fedél és világítás..."azaz szűrő, élőlények, aljzat, dekor stb. nélkül értettem a kb. 70 ezer Ft-ot...azért adnak 200 literes akváriumot (Pesten 100-150Ft/litere), tetőt világítással és bútort alá...és nem gagyi.

Nekem az a bajom, hogy az akváriumi élőlények mondjuk feléről beszélhetünk, amikor növényekről beszélünk (most ez csak egy feltevés) és azoknak a szükségletei közül egy alkotóelemről (mert ugye kell Co2+fény+tápanyagok)....

Magyarán egy töredék alkotóelem az akváriumon belül a CO2.....és mégis ilyen drága megoldani....mert ha olyan lenne az élővilág, hogy CO2 és semmi más nem kellene a szép, bubizó növényekhez, akkor azt mondanám, na jó, talán akkor ennyi összeg arány elfogadható...de így.....Green Aquaban egy 2 kg-os palack 20000 Ft felett van ?!?....miről beszélünk....ez nem átlagos fizetéshez mért árak....2 db Papillon tömítőgyűrű 1080FT !?!!....már elnézést kérek, de ez vicc...nem tudom mennyiért szerzik be, de hogy 540 Ft legyen egy olyan gumigyűrű, aminek az előállítási költsége egy 20as lehet ....szóval nekem az a bajom, hogy azt érzem, hogy mivel tudott dolog mi kell nagyon a szép akváriumhoz, ezt az árazásban kihasználják a gyártók és az eladók.

Heggesztős cuccokból maximum a palackot merném megvenni...A Vaspálya utcában van 21 ezerért 5 kg-os palack...de....állítólag sokan panaszkodnak, hogy 3-4 kg van benne, meg semmi hitelesítés stb. ...olyan "fekete" szaga van az egésznek....a hegesztős mágnesszelep és társai meg valljuk be hegesztéshez lett megalkotva....itt az Akvakertészen is bőven van negatív tapasztalat....

Vennék én egy szép komplett szettet a GA-ban...na de az árak.....

Szóval szerintem egy összerakott dolog lesz, de szerintem 50nél olcsóbban nem fogom megúszni (Pappilon reduktor tűszeleppel maga 23ezer Ft).
 
Tippmix46 said:
viktorlantos, én azt írtam, hogy "Szóval tokkal vonóval ez a cucc annyiba kerül mint az akvárium+bútor+fedél és világítás..."azaz szűrő, élőlények, aljzat, dekor stb. nélkül értettem a kb. 70 ezer Ft-ot...azért adnak 200 literes akváriumot (Pesten 100-150Ft/litere), tetőt világítással és bútort alá...és nem gagyi.

Most az üvegessel összerakott akváriumot hasonlítjuk a márka alatt gyártott termékekkel?
Ha egy MP scubaline vagy ferplast szettet írnál, nyilván nem 70 ezerről beszélgetnénk egy 200 literes esetén.

Tippmix46 said:
Nekem az a bajom, hogy az akváriumi élőlények mondjuk feléről beszélhetünk, amikor növényekről beszélünk (most ez csak egy feltevés) és azoknak a szükségletei közül egy alkotóelemről (mert ugye kell Co2+fény+tápanyagok)....

240 literes akváriumomhoz évekkel ezelőtt a legolcsóbb magyar termesztőtől vásárolt növényekből is elköltöttem 50-60 ezer forintot. Anno a blogomban még írtam is róla. Ha ezt az összeget hasonlítom (ami nem Tropica) egy szetthez, akkor máris nem fals a végeredmény.

De ahogy többen is írták és én is korábban, CO2 nélkül is lehet szép akváriumot készíteni. Ha sokallod én körbenéznék a helyedben milyen lehetőségeim vannak CO2 nélkül. Nem lehetetlen. Sőtt!

Tippmix46 said:
Magyarán egy töredék alkotóelem az akváriumon belül a CO2

Viszonyítás kérdése. Egy jó cuccokból összerakott rendszernél egy 200-as esetén egy jó szűrő ára a CO2 szett kb prof 3 2075.

Tippmix46 said:
Green Aquaban egy 2 kg-os palack 20000 Ft felett van

Egy akvarisztikai gyártótól vásárolt palack ennek a duplája is lehet. És akkor még nem beszéltünk az alu palackokról. Nem is adnak el belőle tömegével.

Tippmix46 said:
2 db Papillon tömítőgyűrű 1080FT

Az árakat mindig a gyártó határozza meg nem a GA. Gondolom a Papillon sem a gyűrűiből gazdagodik meg.
Nem ez a profiljuk, de ha adják hát gondolom úgy adják, hogy ez nekik megérje.

Tippmix46 said:
Vennék én egy szép komplett szettet a GA-ban...na de az árak.....

Árulhatnánk 5000 forintos hegesztős mágneszelepet és hasonló árú reduktort is. Miért nem tesszük? Mert az ár csak egy dolog. Persze a vevőnek fontos, de végeredményben sokkal fontosabb, hogy működő, hosszútávon használható megbízható rendszert adjunk el. Ha valami rossz max kicseréljük. Ha tömegesen rossz kidobjuk a kínálatból, mert csak árt a cégnek a sok csalódott vásárló.

Elmondjam mennyi probléma volt a papillon reduktorokkal az elmúlt 3 évben? 1, egyetlen egy problémás reduktor volt pedig több százat adtunk el.
Mágnesszelep? 2. Ebből az egyiket eláztatták. Szintén sok száz eladott darab után.

Anno a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy milyen gáz cuccok vannak. Ezekről is bloggoltunk korábban.

Szóval nem reklámozni akarom a jó termékeket, ezeknek nem kell reklám. Aki használja tudja miért jó.
Viszont sosem értem azt, hogy ha valamire nincs keret akkor miért állok le méltatlankodni. Egy tojás 60 forint. 3 éve 20 sem volt. A reduktor akkor is ennyi volt.
Az élet körülöttünk egyfolytában drágul az akvarisztika max a forint drasztikus mozdulása esetén, ami után vissza is korrigál. 3 éve ugyanennyi volt egy szűrő stb.

Nem kioktatni akarlak ne érts félre, ha kb. ennyi az összeg amit fent írtál és a helyedben lennék én elindulnék CO2 nélkül. És később ha úgy alakul meglépném a CO2 vásárlást. Az egész szettedből az egyetlen dolog ami értékálló az a CO2. A fórumon kb 1-2 nap alatt elkel bármilyen meghirdetett használt CO2 szett. Az akváriumod többi részét jó ha töredék áron el tudod majd passzolni.

Lehet 50-ből, vagy kevesebből is kijössz majd, csak nem ezekkel az elemekkel.
 
k_zoltanka said:
UP-Aqua reductor mágnesszeleppel,s tüszelepel egybe szerelve, ingyen,mint egy "fantom cég nagy tervekkel" kértem egy sample-t a kinai gyártótól.

pff a magyar leleményesség ;)
ezek után már csak az a mókás, hogy sok esetben valódi nagy cégek sem kapnak mintákat :roll: ;) :thumbup:
 
Én már sokszor szívtam meg az életben, hogy sajnáltam valamire a pénzt és gagyit vettem.
Álltalában fél vagy harmad áron mindig lehet olyat venni ami látszólag olyan mint a profi, de aztán semeddig sem tart.
Na ekkor lehet újra vásárolni. Ilyenkor már általában nem boldog az ember, hiszen messze több pénzt költ mint amit szeretett volna.
Az én elméletem pont ezért az, hogy inkább ne legyen, majd lesz akkor, ha meglesz rá a pénz.

A CO2 szett vásárlása előtt egyébként én is sokat tájékozódtam, hogy min is lehetne sokat spórolni.

1. Használt palack
Ha valaki talál ilyet, azon tényleg sokat lehet fogni. Akinek elfér a 10 kilós palack, az főnyeremény. 10 kilóst szinte mindig találni használtan.
Nekem 2 kg-os fér csak el. Három hét sikertelen vadászat után feladtam, újat vettem.

2. Reduktor + tűszelep
Ezen is sokat lehet fogni, de nem biztos, hogy érdemes. Itt a fórumon számos olyan bejegyzést olvastam, hogy sokáig minden oké, szépen beállítható a CO2 mennyisége.
Aztán amikor kezd kifogyni a palack szépen felszökik az adagolási mennyiség. Volt olyan akinek a teljes hal állománya odalett.
Na ilyet biztosan nem szeretnék, ezért vettem végül is akvarisztikait. Nem is bántam meg. A palack kifogyásakor nem is volt semmi probléma.
Egyébként osztottam szoroztam és kiderült, hogy közel 50e FT a rák és hal állomány értéke az akimban. Kérdés: van értelme kockáztatni 10-15e Ft-ot :?:

Végül pár szó a GA mellett.
Én először a boltban voltam. A hely magáért beszél és talán pont ezért azt gondoltam, hogy emiatt borzasztóan drága.
Ezt sokszor ellenőriztem a beszerzések elött a neten, de mindig koppantam. Szerencsére mindig pozitívan csalódtam bennük.
Egy tény, nem árulnak olcsó termékeket, mivel nem árulnak gagyit. De amit árulnak, az egyáltalán nincs túlárazva. Máshol sem találtam sosem olcsóbban ugyanazt a terméket, tehát : Teljesen korrekt kereskedői haszonnal dolgoznak.
 
Soha nem értettem a méltatlankodókat..még akkor sem ha a saját szemszögükből igazuk is van.
Senki nem mondta, hogy kötelező a GA-nál vásárolni.Én is drágának találtam, ezért körülnéztem a "piacon" vagyis az üzletekben mert én is akvarisztikai cuccot akartam venni, nem mertem hegesztős cuccot venni. És találtam is, jóval olcsóbban, és ugyanolyan megbízhatót mint amit Ők árultak.Mégsem álltam neki méltatlankodni, hogy bezzeg én találtam olcsóbban....Ha ennyiért adják, hát ennyiért..
Hirdetik a Porsche-t is, mégsem mennek oda az emberek reklamálni, hogy miért ilyen drága.Mindennek megvan az oka nyilván.Az is lehet (célzás nélkül mondom !) hogy a nyerészkedés.Nem kell ott vásárolni.Van ahol a nevet fizeted meg, én melózni járok Versace meg Diesel cuccokban (sokat kaptam) semmivel sem különb mint a Auchan cuccok, nem is adnék érte pluszban egy ruppót se...

Mindezt semlegesen írom, nem tisztem a GA védelme, de nem is szorulnak rá.
Én is sok mindent felháborítónak tartok,a 12 tonnás prés O gyűrűjéért 25.000 Ft-ért (!!) a palacsintasütőt 40.000 -ért, a Billerbeck gyerektakarót 25.000 -ért elkérni,és egyik sem különb mint a normál cuccok.Sajna megvettük őket,de most nem fogom a palávert ütni a cégeknél mert én vagyok a hunyó mert nem néztem körül a vételnél.
 
Back
Oldal tetejére