• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kiegészítő tűszelep Tropica Nano 95g rendszerhez

Van értelme?

  • Igen

    Votes: 1 100.0%
  • Nem

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    1
kemény CO2 csövet használtam az összekötéshez. A tűszelep elzárásakor eldurrant. Újabb próba, tűszelep picit kinyit, lassan próbálom leszabályozni az átáramlást. Az összekötő cső újból eldurrant. Mit tehetnék?
UP! Senki?
 
Én 2 éve használom a tropica-s reduktort 1 kilós palackon mágneskapcsolóval és minden rendben. Nem az a baj nálad, hogy a reduktor szelepe nagyon nyitva van, ezért túl nagyra tud nőni a nyomás a reduktor és a második tűszelep között?
Köszi.
Ez valószínűsíthető, igen. De én azt hittem, hogy a CO2 cső kibír ekkora nyomást - ami nem tudom mekkora :) A palackban 900 psi ~= 60 bar nyomás van, ezt mutatja a manométer, de a kimenőt ugyebár nem tudom.
Most sikerült beállítanom úgy, hogy a reduktoron levő szabályzóval beállítottam egy nagyon picit magasabb nyomást (mint amit szeretnék) és a tűszeleppel csak nagyon keveset kellett tovább csökkentenem. Így bírja. De pont az lenne a cél, hogy jobban kinyithassam a csapot, mert az nagyon érzékeny. Szinte egy kisebb légmozgástól elállítódik :)
Sokan kötnek a reduktor után mágnesszelepet is (bár ezt nem ajánlja a gyártó), ott vajon miért nem durran szét a cső?
https://akvakertesz.hu/threads/tropica-system-nano-co2-szett.2798/page-5#post-180649
 
Köszi.
Ez valószínűsíthető, igen. De én azt hittem, hogy a CO2 cső kibír ekkora nyomást - ami nem tudom mekkora :) A palackban 900 psi ~= 60 bar nyomás van, ezt mutatja a manométer, de a kimenőt ugyebár nem tudom.
Most sikerült beállítanom úgy, hogy a reduktoron levő szabályzóval beállítottam egy nagyon picit magasabb nyomást (mint amit szeretnék) és a tűszeleppel csak nagyon keveset kellett tovább csökkentenem. Így bírja. De pont az lenne a cél, hogy jobban kinyithassam a csapot, mert az nagyon érzékeny. Szinte egy kisebb légmozgástól elállítódik :)
Sokan kötnek a reduktor után mágnesszelepet is (bár ezt nem ajánlja a gyártó), ott vajon miért nem durran szét a cső?
https://akvakertesz.hu/threads/tropica-system-nano-co2-szett.2798/page-5#post-180649
Amit javasoltam volna azt már megtetted. Nálam valamiért nem annyira érzékeny a szelep, simán be tudom állítani a kívánt szintet (buibuszám nem számolható) és azt tartja is. Mondjuk azt is hozzáteszem, hogy "igazi" rendszerem nem volt még. Nem tudom, hogy egy normális szelepnek mennyire finom a szabályozása.
 
Back
Oldal tetejére