• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kicsi vagy nagy? Melyik legyen?

Gál Zsolt

Új regisztrált
Sziasztok segítséget kérnék szerintetek melyik lenne kezdésnek a jobb választás?
30l vagy 190l ez a két akvárium van most a pici pihen üres halak miatt nagy üzemel. Ki melyiket választaná?
 
Mindkettőhöz van felszerelés?
Mennyit szánsz rá?
High-tech vagy Low-tech?
Milyen elrendezést gondoltál ki?
Kérdésre csak kérdéssel tudok sajnos válaszolni :D
 
Mondjuk úgy h megvan az alap ami kell egy akvárium hoz szűrő melegítő levegozteto.
Terv az h mindkettő negkapja majd a teknikat de egyenlőre nem tudom melyikkel kezdjem.
Low-tech az amit terveztem egy tropik layout módosítását guppy nak.
 
A nagyobb akváriummal könnyebb. Nehezebben borul fel benne a biológiai egyensúly.
Meg anyagilag földhöz ver, ha nem vagy felkészülve rá. :)

Ha jó méretet kellene a megfizethetőség és a könnyű fenntarthatóság szempontjából nézni, akkor 60-120 liter körülire tenném azt.
A 30 litereshez fel kell kötni a gatyeszt, hamar borul az egyensúly, nem lehet elhanyagolni.
A 170 litereshez meg ha venni kell cuccokat, a pénztárcát kell készíteni, mert már nem olcsók a felszerelések ehhez a mérethez.
 
Tisztában vagyok vele h 100 ezrek elmennek egy igencsak jó aksira igazabol nem sajnálom rá de ha lehet az aranykozeput felé hajlok. A nagy aksim áron alul vettem felszereléssel bútorral. Ezen igen én is gondolkoztam h kissé aksira benevezek vagyis kissebet csináltatok 65 magas és sztm elég lenne a 45
 
100*35*65
Egy 30w cső van benne natúr fehér
Szűrést egy juwel bio3 viszi
Ada aljzat adalék 60l re ez 3 szor
Jbl aquabasis plüss taptalaj 10l
Jbl monado alt novenytalaj 25l
Tropika 106 layout 57 l én így találtam meg
 
Utoljára módosított:
100*35*65
Egy 30w cső van benne natúr fehér
Szűrést egy juwel bio3 viszi
Ada aljzat adalék 60l re ez 3 szor
Jbl aquabasis plüss taptalaj 10l
Jbl monado alt novenytalaj 25l
Tropika 106 layout 57 l én így találtam meg

A világítás felejtős, a szűrő felejtős.
Kell egy Teta EX 1200 vagy hasonszőrű szűrő hozzá
Világítás 2* 39W minimum
A 65cm nagyon magas. Gyepnöényt max HQI ámpa alatt tudnál benne rendesen nevelni.
Így elméletileg megvan a lowtech vonal.

A 65 magasság annyira magas ebben az akvában, hogy guppi helyett inkább vitorlásokat tartanék vagy discost.

A 106.os layout ha megvannak a feltételek megoldható.
main.jpg
 
Köszönöm a válaszod hasonló volt az én elképzelésem is a nagyra egy külső szűrőt terveztem és világítás is alapvetően ilyesmi felállásu lenne.. Igen ez a layout a tervezet csak duplán egymásnak tükrözve. Másrészt igen én is gondolkoztam vitorlás gurami aksim láttam őket egyben bár nem tudom jó páros lenne
 
Back
Oldal tetejére