• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kicsi kocka, nagy élvezet

Azt a betyáros mindenét, nagyon "pörgetem" a naplóm. Az 5. oldalon találtam meg :eek:

"Varietas delectat" A változatosság gyönyörködtet

Ez így igaz. Kellene valami más. Megyünk Pécsre a gyerekeket meglátogatni, visszaút során M0 balra le, irány Törökbálint. Green Aqua, mert látni kell.

Zárás előtt fél órával érkeztem. Az üzletben rácsodálkoztam a rendezett polcokra, szép akváriumokra (y)
Kevés időm volt nézelődni, mert mellém toppant egy fiatalember @keymaker Balázs személyében és nekem szegezte a váratlan kérdést:
- miben segíthetek?
Na persze. Egyelőre azt sem tudtam mit szeretnék, nemhogy konkrét választ adjak erre az egyszerű kérdésre (n)

A türelem csodákra képes. Jött a segítség: - mi az ami van, mennyire szeretnél mást?
Tőmondatokban elmondtam a rendelkezésre álló technikai hátteret, valamint közöltem, hogy fa mindenképp kell egy kevés kővel megbolondítva.
Az udvaron kb. 5 perc leforgása alatt Balázs összedobta a komplett berendezést :happy:

Balázs: - szeretnél még valamit?
Én: - köszönöm, nem.
Balázs: - növényed van?
Én: - tényleg, azt is szeretnék :whistle:

Növények zacsiba, irány a pénztár @viktorlantos verte a gépet, én fizettem, és megelégedett vigyorral az orcámon távoztam :D
Így jött létre jelen napló első képén szereplő formáció.

Urak, köszi, ez jó kör volt!
 
Utoljára módosított:
Lassan véget ér a március is, ekkorra terveztem az átépítést. Hát ez sem jön össze.
Már nagyon viszket a csipeszem :LOL:
Talán a húsvéti hosszú hétvégén lesz lehetőségem megvalósítani a terveket.
 
A tervezett építésig több hét van, de szeretném vázolni az elképzelést, hogy a közösség által megfogalmazott észrevételeket legyen idő kielemezni.
Amit kiemelnék: - nem a hazai és külföldi versenyekre szánom az akváriumot. A család örömére készül, az általatok leírtak segítségével szeretnék egy fenntartható, egészséges ökoszisztémát alkotni.

Idézzük fel a technikai adatokat:
Akvárium: 30-as kocka 27 liter
Szűrés: Eheim 2322, ülepítőben egy marék kerámiagyűrű, töltet ADA Bio Rio 2 liter, perlon. Üveg ki- és beömlők
Világítás: 2 db Eheim AquaLigh LED 7W, 6500K, 3100Lux
CO2: tropica system nano set 95g
 
A növények kivételével minden megvan. Alább a lista, lehet bogarászni, észrevételeket szívesen veszek, mit láttok ami még kellhet:

Talajemeléshez: zúzott lávakő
Táptalaj: Dennerle nano deponit mix 1kg
Általános talaj: Dennerle scapers soil általános növénytalaj 8l
Folyékony növénytáp: Green Aqua excel növény wellnesscsomag 250ml
Fa: Red Moor
Kő: Bazalt
Vízkezelő: SaltyShrimp GH+ vízkeménység növelő
 
Szia Lehel!

Köszönöm az érdeklődést.
Sajnos a tavasz nem az akvárium fellendülését hozta számunkra, hanem küzdelmes hónapok sorát :(

Stroke - akut agyi érkatasztrófa, mely a nejemet sújtotta.
Nem tudok erre mit mondani.
Kitartást és mielőbbi gyógyulást neki! Amennyire csak lehet!!!
 
Szia Misi!
Nagyon megdöbbentett a hír.Mielőbbi felépülést kívánok a feleségednek!És kitartást az egész családodnak.
Lehel
 
Back
Oldal tetejére