• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kicsi kocka, nagy élvezet

Valami nem stimm.
Az utolsó hsz. képei nem jelennek meg. Méret, formátum ua. mint az előzőek.
Mi lehet a probléma?
 
Valószínű én voltam ügyetlen, most felmentek a képek.

Amikor haza vittem az üveget a leányzó közölte: - Ez nagy!
Rövid eszmecsere árán sikerült meggyőznöm, hogy ez a méret kell a garnéláknak a kellemes családi élethez :rolleyes:
Kezdők lelkesedésével válogattuk össze a növényeket, mint látható a Tripartita kezelhetetlen mértékben nőtt - a nyíráshoz még nem voltam elég bátor - az Anubias pedig nagynak bizonyult.
A harangos CO2 sem igazán váltotta be a reményeimet. Hatékonyság és költség szempontjából sem volt jó döntés.

Garnélák terén az volt a kérés, hogy kék legyen.
Mivel ez a színváltozat nem volt fellelhető, így maradtak a sárgák. Szerencsére ezek is elnyerték a gazdi tetszését.
Természetesen kellett pár Oto is az élet felpezsdítéséhez.
 
Miután egyértelművé vált, hogy a harangos CO2 beoldása picivel több, mint nulla, így aktuálissá vált a nagynyomású rendszer beépítése.
Egy hét alatt kimagasló volt a változás a növények növekedése és egészségi állapota tekintetében.

UQClxiNR_VuCT5nK6FeJldg-I0ScNgYt4WMFdo5dM_83rL8FrTIqVxm-CFPal5eDe7OmTWUgkNyijSQ=w1440-h777


ICktIo77IbTDpVCOW3vvZvM7w-tvN05WZeUDXt5QxgIxTl1GfC2vz5Bslt9QvmQYehxZOnGOpfM4ATs=w1440-h777


hE4BxyImeiX2u1Fpth3XgJs6Y4U6gRCzLHaZRDyqd9f0S5Fvzn_Lc-_wx6Lasy97CyYC_30AKI1E-Y8=w1440-h777
 
Valamit elbénáztam. Ennek a naplónak a képek okozzák a vesztét o_O
Lehet a méreteimmel van probléma :p
 
Miután a CO2 megtette áldásos hatását a növények rohamos fejlődést mutattak.
A fa tetején volt egy hatalmas mohagombóc, amit egy kicsit feltuningoltam.
Kertművelés alkalmával a levágott növényekből 1-2cm csúcshajtásokat szurkáltam bele, mondván hátha lesz belőle valami érdekes.
Hát lett, és nagyon bejött a víz fölött lévő növénycsoda :snaphappy:
 
Szuper képek [emoji106] ,akkor Én is megvárom a virágzást a nano ban mert már nálam is szépen kijött [emoji4]
 
Köszi
A Tripartita és a Ludwigia is virágzott, de annyira picik, hogy csak az egyik fotó nagyításánál vettem észre.
Ez a kék - Lindernia - nagyon mutatós, mondhatni élvezhető méretű :D
 
Szép váza! Víz azért még fér bele? Jól ki van bélelve! :D

Köszönöm.
Víz az egy kevéske található benne, néha mellette is, szereti a laminált :eek:
Ez volt az első olyan akváriumunk, amelyik kifejezetten a növényes vonalat hivatott képviselni. (Na ez egy kicsit nagyképű volt.)
Nekünk tetszett, remélem itt is belefér az elfogadhatóak keretébe.
Alapvetően "csak" a fórumok böngészése volt ami segített, hogy mit és hogyan érdemes összerakni. Próbáltam úgy létrehozni, hogy nem sokat kérdeztem a mikéntekről, inkább rákerestem a fórumon és mindenre megtaláltam a megoldást.
 
Back
Oldal tetejére