• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

Pintér Norbert

Főkertész
Sziasztok!
Érdekelne ki milyen terméket használ "ha használ" vissza sózásra.
Most akarom ki iktatni a csapvizes víz kezelős megoldást .
160L-es "nettó" növényes halas garnis akváriumhoz akarom használni.
Eddig csapvízzel amikor csinálom a ph 7.5
 
nebaramy.jpg


Nagyon baba. Szépen gyorsan beállítja a keménységet. :D:D
Ja nekem valahol 6,4 alatt van a RO víz ph ja és a Mineral 6,8-7,0 környékére fel húzta király már amikor meg láttam az RO víz ph ját azt hittem ph+ is fog kelleni. :D
Amúgy az a 6,8-7,0 ph az jó?
 
tudatlanul és naivan teszem fel a kérdést: miért nem keversz/kevertek a RO-vízhez szellőztetett csapvizet, ezzel állítva be az ideális sókoncentrációt és keménységet?
 
tudatlanul és naivan teszem fel a kérdést: miért nem keversz/kevertek a RO-vízhez szellőztetett csapvizet, ezzel állítva be az ideális sókoncentrációt és keménységet?

Az RO-val arra törekszünk, hogy minden kémia anyagot eltávolítsunk a vízből, csapvízzel visszakeverve megint ugyan ott tartanánk, hogy fogalmunk sincs mit adtunk a vízhez.
a GH/KH porokkal tudjuk, hogy csak a keménységet növeljük és semmilyen más egyéb anyagot nem adunk hozzá.
 
tudatlanul és naivan teszem fel a kérdést: miért nem keversz/kevertek a RO-vízhez szellőztetett csapvizet, ezzel állítva be az ideális sókoncentrációt és keménységet?
Mert a csapvízben egyáltalán nem ideális anyagok is vannak. Ráadásul egyáltalán nem ideális összetételben.
Ezért sózunk vissza erre kifejezetten alkalmas termékekkel.
 
Erről az jut eszembe, hogy Filipevel beszélgetve a kiállításon náluk pl 1-es víz jön a csapból :)
És akkor csodálkozunk hogy arrafelé alapból más a növényezés.
 
Erről az jut eszembe, hogy Filipevel beszélgetve a kiállításon náluk pl 1-es víz jön a csapból :)
És akkor csodálkozunk hogy arrafelé alapból más a növényezés.

Ilyenkor úgy érzem,mintha hátrányos helyzetű lennék,mert másoknak nem kell az Ro-val is mókálnia,de azt mondják,jó helyre kell születni,vagy nősülni! :D
 
Ilyenkor úgy érzem,mintha hátrányos helyzetű lennék,mert másoknak nem kell az Ro-val is mókálnia,de azt mondják,jó helyre kell születni,vagy nősülni! :D

Ott más gondok vannak. Pl André (Aquabase) mesélte, hogy Braziloknál most a múlt héten épp 36 órás áramszünet volt..... óriási gebaszok vannak. Szal hiába a lágy víz, ha..... Mert hogy náluk is lágy víz jön a csapból.
 
Ott más gondok vannak. Pl André (Aquabase) mesélte, hogy Braziloknál most a múlt héten épp 36 órás áramszünet volt..... óriási gebaszok vannak. Szal hiába a lágy víz, ha..... Mert hogy náluk is lágy víz jön a csapból.

Persze,mert kell az áram a stadionok kivilágításához! :D
Van nekik szerintem még több problémájuk is,ha más nem,de a meleggel is küzdhetnek rendesen,gondolom..
 
Ilyenkor úgy érzem,mintha hátrányos helyzetű lennék,mert másoknak nem kell az Ro-val is mókálnia,de azt mondják,jó helyre kell születni,vagy nősülni! :D

Vannak vidékek, ahol nincs a házban fűtés - úgy értem, hogy télen sem megy 18-20°C alá a hőmérséklet -, és nem kell aggódniuk, hogy mi lesz, ha Putyin elzárja a gázt, vagy felmegy a tűzifa ára.

Ugyanezt a víz is, ahogy Viktor írja, lágy és ionokban szegény. Viszont akkor felmerül bennem a kérdés: azt a vizet isszák? :O
 
sziasztok SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelőből mennyit adjak 20liter ozmóhoz? honnan tudom megállapítani a jó arányt? :)
 
sziasztok SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelőből mennyit adjak 20liter ozmóhoz? honnan tudom megállapítani a jó arányt? :)

Valami konkrétumot azért mondhatnál, mert a fél kanáltól a 10 kanálig bármit lehet mondani és nem lesz rossz a válasz. Milyen keménységet vagy TDS-t akarsz elérni? Milyen állatoknak lesz? Ez a cserélt víz mennyisége?
 
van két akváriumom, az egyik csak növényes (30liter) kb 15 liter vízcsere a másikban sakura + amano van ebben kb 8 liter csere
 
Back
Oldal tetejére