• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

Classification hardness dGH/°dH hardness
Soft 0-3.37
Moderately hard 3.38-6.74
Hard 6.75–10.11
Very hard >10.57

Nem, nem ezt írtam, hanem azt, hogy a vízinövények jelentős részének nincs szüksége extrém lágy vízre. A srác 100% RO-val szeretné üzemeltetni az akváriumát. És még azt írtam, hogy növények nagy hányada közepesen kemény vagy kemény vízben is szépen tud fejlődni.

Budapest nagy részén (vízmű szerint) összkeménység ~150 mg/l CaO. Végig mehetünk a tropica listáján, de ha tippelnem kellene, akkor mondjuk 95 - 5 arányban jól tarthatóak a növények ebben a vízben, ha csak a keménységet nézzük (CO2 adagolása ér :) ).

Egyébként azon sem csodálkoznék, ha több növény kerülne elő, ami az extra lágy vizet kevésbé szereti.

Az, hogy kinek mi a kompromisszum, relatív. Egy panelházban, ahol a fürdőben a mosógép sem fér el normálisan, lehet, hogy az RO beüzemelése körülményes.

Dennerle listájáról van vélemény? Ha jól látom, az első növényforgalmazó, ahol vízkeménységet feltüntetik.
Bocsánat, nem akarok vitaindító lenni. De ne legyen már ez a téma is full off, mint nemrég a lowtech topik.
@tyukas nem azt mondta, hogy 100% RO-val szeretné üzemeltetni, hanem hogy most az van (állatok beköltözése előtt).
Pont ezért ide írt, mert szeretne visszakeményíteni. Az RO meg már adott, ez szerintem egyértelmű volt:
100% RO vizet használok.
A membrán vadi úgyhogy az elhasználódás nem áll fent. Az RO készülékből kijövő víz TDS-e 9-es.
Amikor feltöltöttem az akváriumot, ment bele kb 40 liter csapvíz mert hajnal 3 óra volt és nem volt már energiám az RO vízre várni.
 
Utoljára módosított:
Bocsánat, nem akarok vitaindító lenni. De ne legyen már ez a téma is full off, mint nemrég a lowtech topik.
@tyukas nem azt mondta, hogy 100% RO-val szeretné üzemeltetni, hanem hogy most az van (állatok beköltözése előtt).
Pont ezért ide írt, mert szeretne visszakeményíteni. Az RO meg már adott, ez szerintem egyértelmű volt:

Ok, töröltem a hozzászólást, bár nem látom, miért off topic.
 
Ok, töröltem a hozzászólást, bár nem látom, miért off topic.
Nem volt az (még), csak ahogy látom elkezdődött egy "vita" arról (a góréval :) ), hogy milyen keménységű víz jó a növényeknek...
 
Csapvizem szörnyen kemény, levízkövesedtek a valisneria levelei, ha leviszem a olyan 10nk és 8-10 karbonát keménység köré, akkor szerintetek visszaoldódik a vízbe a leveleken lévő kicsapódás?
 
Csapvizem szörnyen kemény, levízkövesedtek a valisneria levelei, ha leviszem a olyan 10nk és 8-10 karbonát keménység köré, akkor szerintetek visszaoldódik a vízbe a leveleken lévő kicsapódás?

Tudnál küldeni képet?

Én ilyet még nem láttam, pedig itt extra kemény (CaO 250 mg/l) a víz.

Nálam csak az akvárium tetején a vízszintnél szokott kiválni, emiatt sajnos csak fedett akváriumot tudok használni.

Kép:

vallesneria_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Tudnál küldeni képet?

Én ilyet még nem láttam, pedig itt extra kemény (CaO 250 mg/l) a víz.

Nálam csak az akvárium tetején a vízszintnél szokott kiválni, emiatt sajnos csak fedett akváriumot tudok használni.

Kép:

View attachment 17096

Nem sajnos mert annyi zavart hogy levakartam, most kiváncsi vagyok mi lesz azzal a két három levéllel. Én Pécsen lakom itt marha kemény a víz sok a fúrt karszt kút.
 
Üdv.
Nemrég kezdtem Ozmó vizet használni. Eddig nem sóztam vissza a vizet. Tds mérőm nincs gh- t kh- t tudok mérni. Gh,kh 4.
A kérdésem: mikor kell a visszasózást elkezdeni és elég a Gh+ vagy Gh/kh + kell.
Köszönöm a segítséget.
 
Novenytapban minden benne van amire a novenyeknek szuksege van.

Hello. Hadd kérdezzem meg hogy ha GA mic,Mac -al tápozok akkor,hogy lehet hogy (én szerintem) calcium vagy Magnézium hiányosak a növényeim?
2. Kérdés: 100% Ro vizet használok Dennerle Bee salt Gh + al visszasózva, bár abból 100 literbe csak 1 adagolókanállal rakok és attól is felmegy a tds- em 200 köré. Ha többet rakok talán nem lesznek hiánytüneteim,de akkor elmegy a tds- em. Mi lenne a helyes út?


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Hello. Hadd kérdezzem meg hogy ha GA mic,Mac -al tápozok akkor,hogy lehet hogy (én szerintem) calcium vagy Magnézium hiányosak a növényeim?
2. Kérdés: 100% Ro vizet használok Dennerle Bee salt Gh + al visszasózva, bár abból 100 literbe csak 1 adagolókanállal rakok és attól is felmegy a tds- em 200 köré. Ha többet rakok talán nem lesznek hiánytüneteim,de akkor elmegy a tds- em. Mi lenne a helyes út?


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Szerintem rossz a diagnosztika. Kizárt a hiány.
Érdemes lenne többet tudni az akváriumról, az életkoráról, a növényekről stb.
 
Szerintem rossz a diagnosztika. Kizárt a hiány.
Érdemes lenne többet tudni az akváriumról, az életkoráról, a növényekről stb.

Pont ma nyírtak meg a rotalákat amiken igazán látszik,meg nem is akarom offolni a témát itt,de a "növények hiánytünetei " topikba írtam tegnap meg oda tettem is fel képeket. Ha esetleg megtudod szakérteni azt megköszönöm [emoji3]


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
2. Kérdés: 100% Ro vizet használok Dennerle Bee salt Gh + al visszasózva, bár abból 100 literbe csak 1 adagolókanállal rakok és attól is felmegy a tds- em 200 köré. Ha többet rakok talán nem lesznek hiánytüneteim,de akkor elmegy a tds- em. Mi lenne a helyes út?

Agyagos aljzatot használsz és "vastag" tápozást. Ezek eleve felnyomják a TDS-t 100ppm fölé.
Az adagolást érdemes ez alapján igazítani. Ha olyan köved van ami szintén bekavar, akkor hagyd el teljesen a GH+ adagolást.
 
Értem,köszönöm. Majd most jobban nekiállok kísérletezni vele.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Megoszlanak a vélemények, de egy általános középút, ami általában minden élőlénynek jó:
KH:3-5 GH:4-6 pH:6-7 TDS:100-150
Spec.garnéláknak eltérhet az igényük.
A bee garnéláknak mennyi az ideális keménység? 120 TDS?
 
Most pont 120 körül tartom a TDS-t, de volt amikor 70-80-ig lementem, később próbáltam 150 körül is. Nem tapasztaltam érdemi különbséget.
 
Ez a cucc is alkalmas az RO visszasózására ugye? Ez valami speciális só lenne, vagy default? Még nem vagyok tapasztalt e téren, inkább megkérdem.
aquatic-nature-remin-tropical.jpg
 
Attol függ mit szeretnél, emeli a gh-t, de a ph-t is, én csak ph emelésre használom, mert a gyantázott víz 4,5-ös. Ha elérem a megfelelö értéket, már csak a bee shrimp minerállal folytatom.
 
Utoljára módosított:
Attol függ mit szeretnél, emeli a gh-t, de a ph-t is, én csak ph emelésre használom, mert a gyantázott víz 4,5-ös. Ha elérem a megfelelö értéket, már csak a bee shrimp minerállal folytatom.
Én KH-t szeretnék emelni, de ez nem nagyon emeli. 180 literes akiba belenyomtam 20grammot, és a KH 1-el emelkedett csak, holott 3 at szeretnék emelni. Akkor nem ez lesz az én sóm.
 
Back
Oldal tetejére