• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

Srácok ha van valami tapasztalat a dennerle cuccával kapcsolatban légyszi írjatok :) feleslegesen nem fizetnék én se többet ;)
 
Hali!
Kérdés: Bee shrimp mineral Gh+t használok a vízcserékhez.Van olyan,hogy megromlik?Nem találtam rajta lejárati dátumot.Olyan,mintha megázott volna,de ilyen biztos nem törtétn.
 
Hali!
Kérdés: Bee shrimp mineral Gh+t használok a vízcserékhez.Van olyan,hogy megromlik?Nem találtam rajta lejárati dátumot.Olyan,mintha megázott volna,de ilyen biztos nem törtétn.

Nem romlik meg. Viszont ha nincs rendesen lezárva vagy vizes mérővel nyúlsz bele akkor összeáll. Használható ugyanúgy.
 
Nem romlik meg. Viszont ha nincs rendesen lezárva vagy vizes mérővel nyúlsz bele akkor összeáll. Használható ugyanúgy.
Ezek közül egyik se fordult elő,de elég régi a cucc,szerintem 3 éve megvan.Szinte alig szoktam használni,csak az első pár hétben.
Köszi a gyors választ,megnyugodtam! :)
 
Ezek közül egyik se fordult elő,de elég régi a cucc,szerintem 3 éve megvan.Szinte alig szoktam használni,csak az első pár hétben.
Köszi a gyors választ,megnyugodtam! :)

Labor szerint nem tud megromlani ha megfelelően van tárolva.
 
Beszívja a levegőből a párát, nálam is kicsit darabosan.
 
Ha nagyon sok a pára és van a közelben szilikát zacsi bármilyen tech cucc csomagolásából akkor be kell tenni a dobozba. Az is segít.
 
Ha nagyon sok a pára és van a közelben szilikát zacsi bármilyen tech cucc csomagolásából akkor be kell tenni a dobozba. Az is segít.
Nekem már massza lett. Betehetem a szilikát zacsit a por mellé? Próbáltam már sütőben szárítani, de nem lett túl jó.
 
@Evereka @viktorlantos
Dennerle Osmose ReMineral+ keménység (GH/KH) növelő -ről tudnátok mondani véleményt? eddig a salty gh/kh+ -t használtam, de ahogy nézem a dennerle terméke kifizetődőbb :)
köszi
 
Utoljára módosított moderátor által:
@Evereka @viktorlantos
Dennerle Osmose ReMineral+ keménység (GH/KH) növelő -ről tudnátok mondani véleményt? eddig a salty gh/kh+ -t használtam, de ahogy nézem a dennerle terméke kifizetődőbb :)
köszi
Sima növényes akváriumba szerintem tökéletes,de nekem a kis taiwanosba nem jött be ,mert volt egy kis malőr vele,mint utólag kiderült a Dennerlés emeli a kh-t is,az meg nekem nem jó a garnélák miatt.De a nagy akváriumba adagolom azért most is[emoji6]
 
Sima növényes akváriumba szerintem tökéletes,de nekem a kis taiwanosba nem jött be ,mert volt egy kis malőr vele,mint utólag kiderült a Dennerlés emeli a kh-t is,az meg nekem nem jó a garnélák miatt.De a nagy akváriumba adagolom azért most is[emoji6]
te csak sima gh-t használtál saltyből?? vagy a gh/kh + volt az?
 
Salty-ból a sima GH+-t ,majd vettem a Dennerlést ,de az meg átverés volt,mert a dobozán még GH+ volt ,utána kiderült emeli a KH-t is.
Jaaa értem :) akkor ha eddig a gh/kb+-t használtam salty-ból akkor dennerle is jó lesz nem? Igazából csak halak vannak garnéla nincs. Ezzel növelem a tds-t de nem mérek sose gh/kh-t se.
 
  • Like
Reactions: joe
Elfogyott a sóm, a nagy dilemma, hogy melyiket vegyem, maradjak a Bee Shrimp Mineral GH+-nál
http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-230g.html
vagy kipróbáljam a Seachem keménységnövelőjét, ami ugyan olcsóbb, és nagyobb mennyiség is, de lehet annyival több is kell belőle
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-equilibrium-600g.html
Semmi kényes garnélám nincs csak RC-k, de az RO víz miatt kell valami só. Kipróbáltam a bojlerből kiszedett porrá őrölt vízkövet, de a TDS mérő meg se mozdul, és lehet az Otto-im se bírják, párat azóta nem látok :(
 
Utoljára módosított:
Mivel érdekesnek találom a témát és nem találtam ilyen témát így nyitok ennek egyet mert mindenki számára érdekes lehet.
2:1 arányban tartalmaz kalciumot és magnéziumot a korall por.

Mi a véleményetek az ezzel való visszatápozáshoz?

1 gramm tartalmaz 1 gramm kalciumot és 500 mg magnéziumot.

Milyen mennyiséget adnátok full Ro -hoz? Hogy ideális szintet érjünk el az akváriumban.

Milyen mennyiséget adnátok adott csapvízhez vagy Ro/ csapvíz CA/MG szintjének tudatában, hogy ideális szintet lehessen tartani mindig?

Milyen keveréket készítenétek személy szerint?

Pro-Kontra érvek ellene és mellette.
 
Back
Oldal tetejére