• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

Ezt nem fogod tudni anélkül, hogy tudnád, hogy mennyi az eredeti vizek keménysége. De inkább a TDS értéke kéne. Sakura 200 körül, a növény 120 körül.
 
Dani? A crs garninak 130-150 körüli TDS kell nem ? És a fentebb említett vissza sózóból mennyit kell bele rakni ?
 
Neked kell kitapasztalni, fél kanál elég szokott lenni, de mérni kell a TDS-t.
 
Sziasztok!

Az a gyanum, hogy alacsony az akvariumunkban a KH/GH ertek: altalaban KH = 3 es GH = 4, a KH maximum 4-ig megy fel. (Ez a csapviz, szoval nem tudom csapviz keveressel modositani)
pH: 7.4-7.6 kozott szokott lenni. Ebbol kiszamolva a CO2 sem valami fenyes, szoval most olvasgatok a CO2 rendszerek utan.
Szerintetek kell novelnem a KH erteket valamilyen cucc adagolasaval? Ez gondolom nem a CO2 szintet novelne meg, hanem a pH erteket.

A tankban (140l brutto terfogat) egyebkent 12 neon, 3 guppi, 2 anci es 2 sepregeto garnela el, es a kovetkezo novenyek: http://e36fanatics.hu/ad/eheim140/IMG_20140615_191150.jpg
Rendszeresen adagolok easy carbot es profitot, neha ha tul alacsony a fosfat/nitrat szint akkor egy kis fosfo/nitro is kerul bele.

Elore is koszonom a valaszokat!
 
Hol élsz te, hogy ilyen lágy a víz? :D
Nemet/holland hatarnal.. ennek a lagy viznek orulok :), csak nem tudom nem tul lagy-e? Vagy hagyjam a fenebe, meg mindig jobb, mintha 15-os lenne a GH/KH?
(De ha csak valami nem tul draga port kell vizcsereknel beszornom es akkor tokeletes lesz a vizkemenyseg akkor az gondolom megerne a faradozast.)
 
Sziasztok!

Az a gyanum, hogy alacsony az akvariumunkban a KH/GH ertek: altalaban KH = 3 es GH = 4, a KH maximum 4-ig megy fel. (Ez a csapviz, szoval nem tudom csapviz keveressel modositani)
pH: 7.4-7.6 kozott szokott lenni. Ebbol kiszamolva a CO2 sem valami fenyes, szoval most olvasgatok a CO2 rendszerek utan.
Szerintetek kell novelnem a KH erteket valamilyen cucc adagolasaval? Ez gondolom nem a CO2 szintet novelne meg, hanem a pH erteket.

A tankban (140l brutto terfogat) egyebkent 12 neon, 3 guppi, 2 anci es 2 sepregeto garnela el, es a kovetkezo novenyek: http://e36fanatics.hu/ad/eheim140/IMG_20140615_191150.jpg
Rendszeresen adagolok easy carbot es profitot, neha ha tul alacsony a fosfat/nitrat szint akkor egy kis fosfo/nitro is kerul bele.

Elore is koszonom a valaszokat!

Szerintem nem vészes. Nekem 3-4 között mozog a KH visszakeményítés után... :D
 
Nálam is ennyi kb. a keménység csak az talaj és a CO2 lejjebb nyomja a pH-t.
 
Na a pH-ra meg CO2-re meg most fogok ragyurni egy CO2 rendszerrel. Azt hittem meguszhatom es eleg az easy carboval buveszkedni, de nem szepek a novenyek sajnos.
 
Sziasztok!
Sima tigris garnikat tartok,30% csapvíz/70% RO víz keverékében.GH+szal kicsit visszasózom.A problémám az,hogy a a ph 8 felett van(gondolom a csapvíz húzza vissza).Van aktív talaj,szivacsszűrő.
CRS-CBS aksiban full RO vizet használok,ez optimális a garniknak(6-6,5 ph),de a tigriseknek ez nagyon alacsony lenne.Jó megoldás lenne az,ha GH/KH+szal sóznám vissza a full RO-t?Az mennyire módosítaná a ph-t?Sajnos havonta van 1-2 elhullásom...és nem tudom az okát.
 
Mi a különbség a SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelő - 85 g most csak 3 400,00 Ft - Green Aqua Green Aqua és a Dennerle Osmose ReMineral+ keménység (GH/KH) növelő 250 g most csak 3 690,00 Ft - Green Aqua Green Aqua sók között? CBS-ekhez jó mind a kettő? Illetve a Dennerle esetén olvastam mi van benne, de a másikban mi van, van benne Ca és Mg, vagy kell mellé külön adagolni?
A növények tápozását mennyire befolyásolja, ha porokból szeretném keverni?
 
Mi a különbség a SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelő - 85 g most csak 3 400,00 Ft - Green Aqua Green Aqua és a Dennerle Osmose ReMineral+ keménység (GH/KH) növelő 250 g most csak 3 690,00 Ft - Green Aqua Green Aqua sók között? CBS-ekhez jó mind a kettő? Illetve a Dennerle esetén olvastam mi van benne, de a másikban mi van, van benne Ca és Mg, vagy kell mellé külön adagolni?
A növények tápozását mennyire befolyásolja, ha porokból szeretném keverni?
Szerintem CBS-eknek tökéletes a SaltyShrimp Mineral GH+ is.nálam jól működik,szaporodnak,élénkek.
 
Szerintem CBS-eknek tökéletes a SaltyShrimp Mineral GH+ is.nálam jól működik,szaporodnak,élénkek.
Ez rendben, én is most a saltyt használom a cbs-eknél, csak a gh/kh+-t, de a növényeknek elég-e vele a Ca és Mg, ha csak ezt teszek az RO vízbe. A Dennerle legalább ráírta, mi van benne :) Használja ezt valaki garnélás növényesben? :)
 
Ez rendben, én is most a saltyt használom a cbs-eknél, csak a gh/kh+-t, de a növényeknek elég-e vele a Ca és Mg, ha csak ezt teszek az RO vízbe. A Dennerle legalább ráírta, mi van benne :) Használja ezt valaki garnélás növényesben? :)
Én Evelinében eddig Salty GH+-t használtam,de mivel múltkor nem volt ebből a porból vettem helyette Dennerlést.Tomi és Balázs Péter megvitatták gyorsan,és azt mondták nyugodtan mehet a taiwanokhoz is;)
 
Én Evelinében eddig Salty GH+-t használtam,de mivel múltkor nem volt ebből a porból vettem helyette Dennerlést.Tomi és Balázs Péter megvitatták gyorsan,és azt mondták nyugodtan mehet a taiwanokhoz is;)
Várom majd a tapasztalatokat ;)
 
Ez rendben, én is most a saltyt használom a cbs-eknél, csak a gh/kh+-t, de a növényeknek elég-e vele a Ca és Mg, ha csak ezt teszek az RO vízbe. A Dennerle legalább ráírta, mi van benne :) Használja ezt valaki garnélás növényesben? :)

Én használtan GH/KH+-t a nagy akváriumba, nem láttam semmi különbséget a sima GH+-hoz képest.
 
Back
Oldal tetejére