• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

Ez ugye nem valami betegség jele, csak így vadasodik?
Csak red cherry-k vannak (meg pár amano), egy-kettőn látok ilyet, a fejétől a farkáig a háta közepén végig egy széles fehér csík.
Igazán jó fotót nem tudtam lőni, nem akart modellt állni...
20200524_145859.jpg
 
Ez ugye nem valami betegség jele, csak így vadasodik?
Csak red cherry-k vannak (meg pár amano), egy-kettőn látok ilyet, a fejétől a farkáig a háta közepén végig egy széles fehér csík.
Igazán jó fotót nem tudtam lőni, nem akart modellt állni...
Egy másik példány

20200524_150224.jpg
 
Ez ugye nem valami betegség jele, csak így vadasodik?
Csak red cherry-k vannak (meg pár amano), egy-kettőn látok ilyet, a fejétől a farkáig a háta közepén végig egy széles fehér csík.
Igazán jó fotót nem tudtam lőni, nem akart modellt állni...
Ez teljesen természetes.
Neocaridina shrimp can be selectively bred to have a light-colored stripe run along the back (and some shrimp show it at random). Like hue, whether you find this desirable or not has more to do with personal preference than grade. These "golden backs" still adhere to normal grading rules.
https://www.theshrimpfarm.com/posts/neocaridina/
 
Szerintem neocaridina blue
Köszönöm! A színéből azt sejtem hogy nem egy tenyész példány. Vagy valójában így néznek ki, csak a bolti fotókon élénkebbek? továbbra sem értek hozzá. Amúgy nekem tetszik, megtartom :)
Természetesen mára eltűnt a többi új garnélával együtt. pár nap/hét múlva ha megjelennek megnézem jobban, hogy mik kerültek be. reméljük több meglepetés nem lesz :ROFLMAO:
Tanúlság: ha nem is karanténol az ember, beeresztés előtt azért érdemes egy kisebb üvegben átnézni az új lakókat...
 
Köszönöm! A színéből azt sejtem hogy nem egy tenyész példány. De továbbra sem értek hozzá. Amúgy nekem tetszik, megtartom :)
Természetesen mára eltűnt a többi új garnélával együtt. pár nap/hét múlva ha megjelennek megnézem jobban, hogy mik kerültek be. reméljük több meglepetés nem lesz :ROFLMAO:
Tanúlság: ha nem is karanténol az ember, beeresztés előtt azért érdemes egy kisebb üvegben átnézni az új lakókat...
Én a múltkor egy amanda lazacot vittem haza a garnélákkal véletlen.😆
 
Én a múltkor egy amanda lazacot vittem haza a garnélákkal véletlen.😆
Ez azért már nagyobb tévedés :D

Túl gyorsan reagáltál, még beleszerkesztettem egy kérdést, na ezért nem érdemes szerkeszteni :D
Valójában így néznek ki a kékek, csak a bolti fotókon élénkebbek? vagy ez tényleg nem egy mintapéldány?
 
Ez azért már nagyobb tévedés :D

Túl gyorsan reagáltál, még beleszerkesztettem egy kérdést, na ezért nem érdemes szerkeszteni :D
Valójában így néznek ki a kékek, csak a bolti fotókon élénkebbek? vagy ez tényleg nem egy mintapéldány?
A hímek kisebbek, és kevésbé intenzív a színezetük. A stressz miatt is lehetnek halványabbak, de ez elmúlik. Sötét talajon jobban mutatnak, általában így fotózzák őket.
 
Ő milyen garnéla? nem merek tippelni, mert csak amanom volt eddig, ő meg szerintem nem az.
View attachment 147067
Amanokkal jött potyautasként, csak remélni merem hogy nem fizettem érte amano árat :ROFLMAO:
Most jutott eszembe, hogy itt kérdeztem anno, hogy mi lehet a potyautasom. Megvan még és ilyen szép lett :)
 

Attachments

  • IMG_20210726_190239.jpg
    IMG_20210726_190239.jpg
    321 KB · Megtekintések: 91
Back
Oldal tetejére