• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

De a red cherry-nek nem szokott lenni csík a hátán végig, vagy rosszul tudom?

Ha valamelyik felmenője olyan sakura, akinek van ilyen csík a hátán végig, akkor simán születhet olyan cherry, aki nem olyan fedett színű, de a csíkja megvan. Nálam is vannak ilyenek.
 
Igen, cherryk, van köztük ilyen is, meg olyan is, ugye, ők, a sakuráknál gyengébb színezetűek, és születik köztük ilyen pöttyös, meg olyan is. A legyezők, meg ugye, elég szép nagyra megnőnek . :)
 
Igen, cherryk, van köztük ilyen is, meg olyan is, ugye, ők, a sakuráknál gyengébb színezetűek, és születik köztük ilyen pöttyös, meg olyan is. A legyezők, meg ugye, elég szép nagyra megnőnek . :)
Itt egy másik, ennek valahogy nem tudom értelmezni a mintázatát. Elvileg ugyanahhoz a fajhoz tartozik mint az előző. Nekem valahogy bejönnek ezek az abnormálisak! :D

Remélem a csemeték is ilyesfélék lesznek, bár most a petés nőstény nem akart kamera elé állni.

20180406_195705.jpg
 
43092821545_9c1d5a0933_o.jpg
43092819235_8f7993c226_o.jpg

ykkf.jpg

Sziasztok
Úszkál nálam cca 80db sárgaság amit yellow king kongnak vettem,és úgy is tartok,de ma szembejött velem egy olyan ami olyan volt mint egy rili.de hogy még jobban összezavarodjak találtam egy olyat is amin meg fehér csík van mint egy taiwan been(persze csak rövid töredék,nem egy teljes öv).vélemény?
28Wvfed

43092821545_62d41c6559_k.jpg
Yellow king kong[/url] by Péter Kemény, on Flickr[/IMG]
28DXYvP
 
Utoljára módosított:
View attachment 61089
View attachment 61092

View attachment 61093

Sziasztok
Úszkál nálam cca 80db sárgaság amit yellow king kongnak vettem,és úgy is tartok,de ma szembejött velem egy olyan ami olyan volt mint egy rili.de hogy még jobban összezavarodjak találtam egy olyat is amin meg fehér csík van mint egy taiwan been(persze csak rövid töredék,nem egy teljes öv).vélemény?
28Wvfed

43092821545_62d41c6559_k.jpg
Yellow king kong[/url] by Péter Kemény, on Flickr[/IMG]
28DXYvP

Valaki?mindenki nyaral? :)
 
Valaki?mindenki nyaral? :)
A fejtor alapján nem zárnám ki a king-kongot... Engem még az a nagyon sötét is zavar... King-kongban láttam színhibásat, akár rilire hasonlító is lehet benne, szerintem. A fehér töredék is lehet ilyen. Engem sokkalta inkább az a narancssárgás ejt gondolkodóba... De a fejtor ott is taiwanos.
 
A fejtor alapján nem zárnám ki a king-kongot... Engem még az a nagyon sötét is zavar... King-kongban láttam színhibásat, akár rilire hasonlító is lehet benne, szerintem. A fehér töredék is lehet ilyen. Engem sokkalta inkább az a narancssárgás ejt gondolkodóba... De a fejtor ott is taiwanos.

Egyetértek. A garnéla formája alapján inkább Caridina, mint Neocaridina. A YKK esetében szoktak lenni olyanok, amiknél vannak áttetsző részek, ezeket szokták yellow kk skeleton garnélának hívni.

A narancsos tényleg érdekes
 
Egyetértek. A garnéla formája alapján inkább Caridina, mint Neocaridina. A YKK esetében szoktak lenni olyanok, amiknél vannak áttetsző részek, ezeket szokták yellow kk skeleton garnélának hívni.

A narancsos tényleg érdekes

Köszi mondenkinek a választ.ha narancsosnak látjátok az a fotóm hibája lehet,szép sárga mind.ami gyanúm még van hogy esetleg vegyesen lehetnek az akiban,mert tegnap láttam kettőt ami kifejezetten neonos citromszínű.át fogom telepíteni egy másik akiba amikben biztos vagyok.szentgyo tudnál ajánlani esetleg jó információforrást ahol utána tudnék olvasni a formai különbségeknek?
 
Köszi mondenkinek a választ.ha narancsosnak látjátok az a fotóm hibája lehet,szép sárga mind.ami gyanúm még van hogy esetleg vegyesen lehetnek az akiban,mert tegnap láttam kettőt ami kifejezetten neonos citromszínű.át fogom telepíteni egy másik akiba amikben biztos vagyok.szentgyo tudnál ajánlani esetleg jó információforrást ahol utána tudnék olvasni a formai különbségeknek?
szentgyogarnela.hu :D
 
Különben a Neocaridina davidik esetében kicsit "hosszúkásabb" a fejtor része, míg a caridina logemanni (YKK) esetében "kerekebb, tömzsibb", illetve a rostrum hossza is más - Neocaridinák esetében hosszabb, Cars/taiwan garnélák esetében rövidebb, de ez nem igaz minden esetben (pl bloody mary...)

Neocaridina_heteropoda_Yellow_Fire4.jpg

11QibKq.jpg
 
Tulajdonképpen megnyugodhatunk @ezsolt80 - ha a tényleg hozzáértők sem adnak csípőből egyértelmű beazonosítást akkor talán mégsem vagyunk annyira balekok
(ez nyil az itt felszedett információknak köszönhető
Különben a Neocaridina davidik esetében kicsit "hosszúkásabb" a fejtor része, míg a caridina logemanni (YKK) esetében "kerekebb, tömzsibb", illetve a rostrum hossza is más - Neocaridinák esetében hosszabb, Cars/taiwan garnélák esetében rövidebb, de ez nem igaz minden esetben (pl bloody mary...)

View attachment 61169

View attachment 61170

Na jó, de akkor most melyik-melyik?
:wideyed:
 
Tulajdonképpen megnyugodhatunk @ezsolt80 - ha a tényleg hozzáértők sem adnak csípőből egyértelmű beazonosítást akkor talán mégsem vagyunk annyira balekok
(ez nyil az itt felszedett információknak köszönhető


Na jó, de akkor most melyik-melyik?
:wideyed:

Szerintem ez elég egyértelmű volt, a fenti leírás és a két kép alapján elég szembetűnő a különbség ;)
 
Tulajdonképpen megnyugodhatunk @ezsolt80 - ha a tényleg hozzáértők sem adnak csípőből egyértelmű beazonosítást akkor talán mégsem vagyunk annyira balekok
(ez nyil az itt felszedett információknak köszönhető


Na jó, de akkor most melyik-melyik?
:wideyed:
hát a sárga! :ROFLMAO:

na ő tuti neocaridina. De hogy nem fogok melléjük yellow kingkong-ot venni egy akváriumba az tuti. Megkímélem magam a megkülönböztetéstől ;)
41637100782_9f9685c84f_c.jpgP1410878 by Zsolt, on Flickr

De a legegyszerűbb ha csíkot húzunk a neocaridina hátára és akkor könnyű eldönteni a dolgot...
40586121325_1e9967753f_c.jpgP1410711 by Zsolt, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére