• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

Sziasztok!
Január közepén hoztam a GA-ból 3 amanót, 5 RC-t és 5 blue jellyt. Mind egy szálig eltűntek az első 2 hétben, már azt hittem, hogy mind megszökött. Aztán elkezdtek feltűnni néha, főleg a napkelte és a napnyugta idején. Az utóbbi 2 hétben csak 1 kéket és 1 pirosat láttam néha felbukkanni elvétve, az amanók pedig köszönik, jól vannak. Ami viszont fejtörést okozott az az, hogy kb. 1 hete Megjelent egy csomó (10-15), többnyire fekete! 1centis kis garnéla, 1-2 más árnyalatú is, mint például vöröses fekete és egy narancsos fekete példány. Tegnap már 5 millis kis halvány barna garnéla-fiókákat is találtam.
Vajon ki szaporodhatott kivel?
 
Sziasztok!
Január közepén hoztam a GA-ból 3 amanót, 5 RC-t és 5 blue jellyt. Mind egy szálig eltűntek az első 2 hétben, már azt hittem, hogy mind megszökött. Aztán elkezdtek feltűnni néha, főleg a napkelte és a napnyugta idején. Az utóbbi 2 hétben csak 1 kéket és 1 pirosat láttam néha felbukkanni elvétve, az amanók pedig köszönik, jól vannak. Ami viszont fejtörést okozott az az, hogy kb. 1 hete Megjelent egy csomó (10-15), többnyire fekete! 1centis kis garnéla, 1-2 más árnyalatú is, mint például vöröses fekete és egy narancsos fekete példány. Tegnap már 5 millis kis halvány barna garnéla-fiókákat is találtam.
Vajon ki szaporodhatott kivel?
Szia ! Ha jól olvastam, 2 fajta Neocaridina is van nálad az akiba, ha igen, ezek keverednek, és így, pár ilyen olyan színű is lesz köztük, de így egy idő után, az összes kis garnéla vad színű lesz.
 
Szia ! Ha jól olvastam, 2 fajta Neocaridina is van nálad az akiba, ha igen, ezek keverednek, és így, pár ilyen olyan színű is lesz köztük, de így egy idő után, az összes kis garnéla vad színű lesz.
Sebaj, Vad kóbor garnélák fognak lófrálni nálam. Én annak örülök, hogy bármi történt is, de előjöttek és takarítanak. Nem fajtiszta nevelde volt a cél, nem is terveztem szaporulatot. De minden példánynak örülök, 140L-ben elférne még úgy 100-150 vad garnéla.
Majd áthanyigálok néhányat a kicsi 54L-be is.
 
Sebaj, Vad kóbor garnélák fognak lófrálni nálam. Én annak is örülök, hogy bármi történt is, de előjöttek és takarítanak. Nem fajtiszta nevelde volt a cél, nem is terveztem szaporulatot. De minden példánynak örülök, 140L-ben elférne még úgy 100-150 vad garnéla.
Majd áthanyigálok néhányat a kicsi 54L-be is.
Ott elfér 300 is :)
 
Ez milyen garnéla? Ugyanilyenem van, csak piros ez a csík a hátukon, és átlátszóba megy át. Amúgy max másfél centisek, beleértve a petés nőstényemet.
Szia ! Ami a képet illeti, azok szerintem , Legyező garnéla más néven, Sepregető garnéla, Atyopsis moluccensis .
 
Szia ! Ami a képet illeti, azok szerintem , Legyező garnéla más néven, Sepregető garnéla, Atyopsis moluccensis .

Vaku nélkül sötétedés után úgy, hogy mögöttem van a lámpa művészet mobillal képet csinálni róla, ennél jobb képem nincs.

20180406_193510.jpg

Akkor ez tuti legyező? Direkt félprofilból fényképeztem, hogy látsszon a piros háta és a színátmenet az oldalán átlátszóba.
 
Akkor ez tuti legyező? Direkt félprofilból fényképeztem, hogy látsszon a piros háta és a színátmenet az oldalán átlátszóba.

Ők Red Cherryk. A legyező garnélának tényleg legyezője van a kis csipeszek helyett, és méretre is nagyobbak ha jól tudom.
 
Back
Oldal tetejére