• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

sziasztok!
milyen állat ez? mérete kb 2-3mm, dekor fán futkosott

IMG_7807_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


elképzelhető, hogy amano ivadék?

köszi:
xmacx
 
sziasztok!
milyen állat ez? mérete kb 2-3mm, dekor fán futkosott
Olyasmi mint egy szúnyog lárva,vagy valamilyen víz alatt kikelő lény.
De van egy erre alkalmasabb topik is hátha ott előbb találsz olyat akinek már volt ilyen háziállata :D
De ahogy @malor kolléga is írta ez tuti nem garnéla ;)
 
Mekkora volt egyébként? Jobb ha nem kíméled és végzel vele, mert ha szitakötő lárva, az még a halakra is veszélyes. Aztán lehet az szúnyoglárva is, ha elég picike.
 
tavasszal vettem Babaulti green-ként az alábbi garnélákat.
Mivel azóta keményen el is szaporodtak szeretném megtudni hogy pontosan milyen garnélák is. Szerintem valami babaulti lehet, de hogy pontosan milyen azt nem tudom.
Elég vadasnak tűnik az állomány már kékek és pirosas árnyalatosak is születtek.
A színük is ki tud fakulni ha épp stresszelnek.
P1090252 | Flickr - Photo Sharing!
P1090208 | Flickr - Photo Sharing!
P1090200 | Flickr - Photo Sharing!
P1090185 | Flickr - Photo Sharing!

Ezek pedig a leszelektált állományból néhányan (kissé gyengébb képek a fényhiány miatt):
P1090146 | Flickr - Photo Sharing!
P1090125 | Flickr - Photo Sharing!
P1090117 | Flickr - Photo Sharing!

Szerintetek teljesen esélytelen belőlük bármit kihozni? A fenti sötét vonalat vinném a hátukon a csíkkal.

Köszi a hozzászólást! :)
 
tavasszal vettem Babaulti green-ként az alábbi garnélákat.
Mivel azóta keményen el is szaporodtak szeretném megtudni hogy pontosan milyen garnélák is. Szerintem valami babaulti lehet, de hogy pontosan milyen azt nem tudom.
Elég vadasnak tűnik az állomány már kékek és pirosas árnyalatosak is születtek.
A színük is ki tud fakulni ha épp stresszelnek.
P1090252 | Flickr - Photo Sharing!
P1090208 | Flickr - Photo Sharing!
P1090200 | Flickr - Photo Sharing!
P1090185 | Flickr - Photo Sharing!

Ezek pedig a leszelektált állományból néhányan (kissé gyengébb képek a fényhiány miatt):
P1090146 | Flickr - Photo Sharing!
P1090125 | Flickr - Photo Sharing!
P1090117 | Flickr - Photo Sharing!

Szerintetek teljesen esélytelen belőlük bármit kihozni? A fenti sötét vonalat vinném a hátukon a csíkkal.

Köszi a hozzászólást! :)

Szia,

Ezek valami Neocaridina mix ek, biztosan nem babaulti változat.
 
sziasztok!
egy olyan kretén kérdésem lenne, hogy mi a jó ég a különbség a full blue rili és a blue jelly között?
mind a kettő N. heteropoda, az előbbire davidi-t írnak újabban, de külsőre szinte megegyeznek (a rilinek állítólag vannak piros pöttyei is, de képeken nem mindenhol látok rajtuk).
nekem is van 10 db ilyen neonkék csodám, de egyszerűen nem tudom, hogy akkor mik is ezek pontosan. nagyon kicsik, a petés nőstény is sokkal kisebb, mint pl. egy RC.
sokszor látom, hogy keverik a nevet, valahol egy garnélafajtaként mindkét névvel illetik...
akkormostmivan? :confused:
 
sziasztok!
egy olyan kretén kérdésem lenne, hogy mi a jó ég a különbség a full blue rili és a blue jelly között?
mind a kettő N. heteropoda, az előbbire davidi-t írnak újabban, de külsőre szinte megegyeznek (a rilinek állítólag vannak piros pöttyei is, de képeken nem mindenhol látok rajtuk).
nekem is van 10 db ilyen neonkék csodám, de egyszerűen nem tudom, hogy akkor mik is ezek pontosan. nagyon kicsik, a petés nőstény is sokkal kisebb, mint pl. egy RC.
sokszor látom, hogy keverik a nevet, valahol egy garnélafajtaként mindkét névvel illetik...
akkormostmivan? :confused:

Semmi különbség nincs ;) A blue jelly egy berögzült hibás elnevezése a full blue rilinek. Az igazi blue jelly garnéla egy taiwan bee változat, de a kereskedők sajnos ezzel a névvel kezdték el árulni a full blue riliket.
 
Semmi különbség nincs ;) A blue jelly egy berögzült hibás elnevezése a full blue rilinek. Az igazi blue jelly garnéla egy taiwan bee változat, de a kereskedők sajnos ezzel a névvel kezdték el árulni a full blue riliket.
Szuper, koszonom! Akkor ezek szerint nyugodtan vehetek blue jellyt, ha N. Heteropoda fajkent aruljak. Vicces mokas. :D
 
Szuper, koszonom! Akkor ezek szerint nyugodtan vehetek blue jellyt, ha N. Heteropoda fajkent aruljak. Vicces mokas. :D

Jaja, de arról ne is beszéljünk, hogy elég baj ha N. heteropoda néven árulják, ugyanis N. davidi a faj neve ;) Semmiképp sem hozzáértésről árulkodik ha hibás latin néven futtatják... (és a blue jelly megnevezést ne is említsük...)
 
Ahonnan en vettem a mutyurkeimet, ott mindket neven (rili es jelly) arultak, igaz, ok is azt mondtak, hogy ezek rilik, csak a honlapon van hibasan feltuntetve.
A neten sok helyen lattam mar, hogy heteropodanak irtak (ezek nagyon relevans garnela ismerteto oldalak egyebkent :D ). No mindegy, koszonom a segitseget.
Ui: megyek terrara, megnezem majd a kinalatod Szentgyo. Az oszire sajnos sikerult 5 elott 10 perccel beesnem, mar nem volt ott senki joforman, csak a pokosok. :D
 
Back
Oldal tetejére