• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

Hali.
Ezt a garnélt vettem nemrég (bal). Azt volt fölé írva hogy "zöld garnéla" :geek:
Kiv vagyok az-e. Nekem inkább koszos-szürke garnélának tűnik :lol:


üdv
 
Szia.
Meg kell vallanom ez nagyon rossz kép. Az aljzat fekete bazalt (vagymi). Szal képzeld oda hogy sötétebb. Viszont akkor meg a garnél nem látszott volna. :) Ja és 390 ft volt, annyi mint ami a redcherry ára is. :silent:
üdv
 
Ez egy N. heteropoda lesz, vmi "hagyományos" színváltozat. A heteropoda nem 100% (bár vsz az), viszont biztos, hogy Neocaridina.
 
1932482_754246571254505_595262820_n.jpg


Ez egy vegyes aki,olyan igazi "mindent bele" tigrisekkel,pár rc-vel és a cseresznyék vadas ivadékaival, de erre a két csíkos-narancsos jószágra nem tudok rájönni( cseresznyének vettem őket,kb.5-6darabot egy kicsi boltban még pár hónapja).A csíkjaik függőlegesek,nem olyanok,mint a többi rc-n.Van ötletetek?
 
Köszönöm, rád mindig számíthat az ember Beni. Vann még egy pár egészen sötét bordó szinű is esetleg az is egy másik kategóriás rc lehet?
A szelektált RC-k több kategóriára oszlanak, amiket nagyon nehéz elkülöníteni. A legismertebb köztük a sakura, aminek teli, erős piros a teste, és a lábai is, a hímeknek is erős színe van, de a lábak nem színesek. Aztán van a bloody mary sakura, ami nem csak piros, hanem vörös/bordó színű mindene, és a hímek is teljesen fedett vörösek. Ezeken belül pedig még mindig van low- és high-grade is, amit már végképp nehéz kategorizálni. És akkor még ott van az is, hogy már születésükkor vörösek-e, vagy csak később színesednek...
Mivel a képen egy fedett piros, piroslábú nőstény van, ezért szerintem sakurának nevezhető. A színe a fotó alapján "csak" piros, nem vörös, nem erős, így low-grade sakurának nevezném.
 
A szelektált RC-k több kategóriára oszlanak, amiket nagyon nehéz elkülöníteni. A legismertebb köztük a sakura, aminek teli, erős piros a teste, és a lábai is, a hímeknek is erős színe van, de a lábak nem színesek. Aztán van a bloody mary sakura, ami nem csak piros, hanem vörös/bordó színű mindene, és a hímek is teljesen fedett vörösek. Ezeken belül pedig még mindig van low- és high-grade is, amit már végképp nehéz kategorizálni. És akkor még ott van az is, hogy már születésükkor vörösek-e, vagy csak később színesednek...
Mivel a képen egy fedett piros, piroslábú nőstény van, ezért szerintem sakurának nevezhető. A színe a fotó alapján "csak" piros, nem vörös, nem erős, így low-grade sakurának nevezném.
Erre a "rang sorra" voltam kíváncsi.... teljeskőrű válaszod köszönöm. Holnap megpróbálom lefotózni a bordóbbakat, esetleg azokat is kommentálnád?
 
Erre a "rang sorra" voltam kíváncsi.... teljeskőrű válaszod köszönöm. Holnap megpróbálom lefotózni a bordóbbakat, esetleg azokat is kommentálnád?
Nem vagyok szaktekintély, ne az Én szavamra adj ilyen témakörben. Szentgyot kérdezd meg, Ő biztosan sokkal korrektebben tudna segíteni.
 
Nem vagyok szaktekintély, ne az Én szavamra adj ilyen témakörben. Szentgyot kérdezd meg, Ő biztosan sokkal korrektebben tudna segíteni.
Számomra teljesen kielégítő a szaktudásod. Szentgyot is szivesen meghalgatom természetesen.
 
Back
Oldal tetejére