• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

lacee13

Tapasztalt kertész
A kérdés vajon ki ő??????
116665.jpg
 
garni_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Igaz nem egy jó kép de meg tudná valaki mondani milyen garnéla ez?
Szentgyo?
 
Hát valóban nem a legjobb kép :) Az alakjából ítélve valamilyen Caridina lesz, esetleg babaulti? Csak annak meg túl átlátszó, esetleg egy jobb kép lendítene a dolgon ;)
 
szentgyo said:
Hát valóban nem a legjobb kép :) Az alakjából ítélve valamilyen Caridina lesz, esetleg babaulti? Csak annak meg túl átlátszó, esetleg egy jobb kép lendítene a dolgon ;)

Tényleg nem túl jó a kép. Nem 100%, de én ezt Amano garnélának nézem.
 
Végül is az üzletben Amanot kértem, ez a leg kissebb a többi között, viszont furcsálottam a barna csíkot a hátán, a nagyobbaknál ilyet nem vettem észre vagy nem feltünő.
De megpróbálok jobb képet csinálni, elnézést a rossz minőségért.
 
Cecska said:
Végül is az üzletben Amanot kértem, ez a leg kissebb a többi között, viszont furcsálottam a barna csíkot a hátán, a nagyobbaknál ilyet nem vettem észre vagy nem feltünő.
De megpróbálok jobb képet csinálni, elnézést a rossz minőségért.

Az Amano garnélának fégig fut a csík a hátán!
 
Akkor megvan kis Amano garnéla.
Köszönöm, és bocs a tudatlanságomért. ;)
 
Képtelen vagyok ennél jobb képet csinálni, de talán látszik így is a példány.
4319382854_cc487e3b44.jpg

S ez pedig a kicsikből az egyik.
4319382750_7ec26fff05_o.jpg

Ezek vajon milyenek?
 
Ezek alapján a képek alapján nem egyszerű megmondani :)

Viszont annyi látszik, hogy nem Amano.
 
Mintha kicsit kékes lenne,úgyhogy az én tippem: Neocaridina cf. zhangjiajiensis var. blue.
De ez egy hím,úgy látom,ezért nem mondanám biztosra, Szentgyo biztos többet tud majd mondani.
 
Első ránézésre nekem is Blue pearl nek tűnik, de ha szerencséd van, akkor lehet hogy a "Tüpfel garnéla", szívesen megnézék több képet róla, esetleg a többiről is.
 
szentgyo said:
Első ránézésre nekem is Blue pearl nek tűnik, de ha szerencséd van, akkor lehet hogy a "Tüpfel garnéla", szívesen megnézék több képet róla, esetleg a többiről is.

Ezen ne muljon :D

6817841_65689175cfe77652dc3f1a398bd75603_m.jpg

6817851_8524794a9168af8293f2c86b70603b36_m.jpg

5-en vannak, és amig nem tudom milyen extra igényeik leszenk nem akarom nagyon növelni a létszámot, de ha azt mondod, hogy nem egy bonyolult társaság akkor valszeg veszek még 5-7 db-ot. A többiek nem ennyire fotógének mit ez az 1. :lol:
Kösz a segítséget.
 
Hát ezek a képek nem túl sokat segítettek, sőt. Valahogy a kékes szín a múlté lett :) Ezek alapján nem tudom megmondani, hogy milyen garnéla ez.
 
Lőtem még párat hátha így jóbban felismerhetőek.
6819091_81d6d74ce28707b591cde4babc11fd2a_m.jpg

6819091_81d6d74ce28707b591cde4babc11fd2a_m.jpg

6819079_3bd9a93386e7c4357b09acd5625aecf1_m.jpg

A kékes színt szerinten a WB beállitás okozta. Élőben inkább halványzöld szinűek.
 
No ezzel se jutottunk előre! :roll:
Mekkorák?Valószínűleg, még nem kifejlettek, vagy vad színváltozatok, de reméljük inkább az előző és akkor még színesedni fognak talán. Lehetnek Heteropoda-k vagy Babaultik, de bármi valójában ezen a ponton.Bocs.
 
Back
Oldal tetejére