• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

nagyjani

Nézelődő
Hali.
Ezt a garnélt vettem nemrég (bal). Azt volt fölé írva hogy "zöld garnéla" :geek:
Kiv vagyok az-e. Nekem inkább koszos-szürke garnélának tűnik :lol:

üdv

nagyjani

Nézelődő
Szia.
Meg kell vallanom ez nagyon rossz kép. Az aljzat fekete bazalt (vagymi). Szal képzeld oda hogy sötétebb. Viszont akkor meg a garnél nem látszott volna. :) Ja és 390 ft volt, annyi mint ami a redcherry ára is. :silent:
üdv

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Ez egy N. heteropoda lesz, vmi "hagyományos" színváltozat. A heteropoda nem 100% (bár vsz az), viszont biztos, hogy Neocaridina.

fodraszpeter

Tapasztalt kertész
1932482_754246571254505_595262820_n.jpg

Ez egy vegyes aki,olyan igazi "mindent bele" tigrisekkel,pár rc-vel és a cseresznyék vadas ivadékaival, de erre a két csíkos-narancsos jószágra nem tudok rájönni( cseresznyének vettem őket,kb.5-6darabot egy kicsi boltban még pár hónapja).A csíkjaik függőlegesek,nem olyanok,mint a többi rc-n.Van ötletetek?

Beni

VIP kertész
Köszönöm, rád mindig számíthat az ember Beni. Vann még egy pár egészen sötét bordó szinű is esetleg az is egy másik kategóriás rc lehet?
A szelektált RC-k több kategóriára oszlanak, amiket nagyon nehéz elkülöníteni. A legismertebb köztük a sakura, aminek teli, erős piros a teste, és a lábai is, a hímeknek is erős színe van, de a lábak nem színesek. Aztán van a bloody mary sakura, ami nem csak piros, hanem vörös/bordó színű mindene, és a hímek is teljesen fedett vörösek. Ezeken belül pedig még mindig van low- és high-grade is, amit már végképp nehéz kategorizálni. És akkor még ott van az is, hogy már születésükkor vörösek-e, vagy csak később színesednek...
Mivel a képen egy fedett piros, piroslábú nőstény van, ezért szerintem sakurának nevezhető. A színe a fotó alapján "csak" piros, nem vörös, nem erős, így low-grade sakurának nevezném.

jannus333

Kertész szaki
A szelektált RC-k több kategóriára oszlanak, amiket nagyon nehéz elkülöníteni. A legismertebb köztük a sakura, aminek teli, erős piros a teste, és a lábai is, a hímeknek is erős színe van, de a lábak nem színesek. Aztán van a bloody mary sakura, ami nem csak piros, hanem vörös/bordó színű mindene, és a hímek is teljesen fedett vörösek. Ezeken belül pedig még mindig van low- és high-grade is, amit már végképp nehéz kategorizálni. És akkor még ott van az is, hogy már születésükkor vörösek-e, vagy csak később színesednek...
Mivel a képen egy fedett piros, piroslábú nőstény van, ezért szerintem sakurának nevezhető. A színe a fotó alapján "csak" piros, nem vörös, nem erős, így low-grade sakurának nevezném.
Erre a "rang sorra" voltam kíváncsi.... teljeskőrű válaszod köszönöm. Holnap megpróbálom lefotózni a bordóbbakat, esetleg azokat is kommentálnád?

Beni

VIP kertész
Erre a "rang sorra" voltam kíváncsi.... teljeskőrű válaszod köszönöm. Holnap megpróbálom lefotózni a bordóbbakat, esetleg azokat is kommentálnád?
Nem vagyok szaktekintély, ne az Én szavamra adj ilyen témakörben. Szentgyot kérdezd meg, Ő biztosan sokkal korrektebben tudna segíteni.

jannus333

Kertész szaki
Nem vagyok szaktekintély, ne az Én szavamra adj ilyen témakörben. Szentgyot kérdezd meg, Ő biztosan sokkal korrektebben tudna segíteni.
Számomra teljesen kielégítő a szaktudásod. Szentgyot is szivesen meghalgatom természetesen.

Oldal tetejére