• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Khlórisz kertje

A tető végül kis réssel üzemel?
A fotón látható réssel megy. Heti egyszer permetezem meg. A gond, hogy a víz a talajon gyűlik össze és az alsó növény nem imádja annyira. Ezért fogok alá pár cm orchidea keveréket tenni. A buce, a mohák és a cryptok imádják a mocsaras környezetet. Eddig tápot nem adtam nekik, de lassan adok majd azt is. Mivel a fény harmat gyenge, ezért a növekedés is lassú. Úton van egy másik lámpa kínából, majd kipróbálom azt is. Meglátjuk melyik erősebb. Ilyet rendeltem:

C26EA676-B58B-403E-B7DE-DFE8DBFED751.jpeg
 
Kicsit átkonfiguráltam a dolgokat. A fa tetején levő Masdevallia minuta bokrot kettéosztottam, mert gyönyörűen gyarapodott és letettem a felét, a lenti Masdevallia zahlbrucknerit pedig feltettem a fenti növény alá, hogy kevesebb vizet kapjon. A Masdevallia zahlbrucknerinek biztos jobb lesz. Ha a minuta nem érzi jól magát alul, kiveszem és teszek a helyére valami bucét.

D96B1D84-57A9-41FC-8AD3-D3897E695292.jpeg
 
Utoljára módosított:
Kicsit átkonfiguráltam a dolgokat. A fa tetején levő Masdevallia minuta bokrot kettéosztottam, mert gyönyörűen gyarapodott és letettem a felét, a lenti Masdevallia zahlbrucknerit pedig feltettem a fenti növény alá, hogy kevesebb vizet kapjon. A Masdevallia zahlbrucknerinek biztos jobb lesz. Ha a minuta nem érzi jól magát alul, kiveszem és teszek a helyére valami bucét.

View attachment 146516
Ahogy láttom, a mohádnak egy kicsit melege van, vagy csak a múlt napok kiszáradás nyomai.
 
Back
Oldal tetejére