• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Khlórisz kertje

Én már rendeltem ugróvillásokat. A trópusi ászka és trópusi ugróvillás ami neked kellhet. Télen nem tudom hogy megy a szállítás, meg Pesten kívül, de elég profinak tűnnek, valószínűleg megoldják. Ha érdekel elküldöm pm-ben honnan rendeltem.

Régóta érdekelnek ezek az apró orchideák, neked van valami tapasztalatod velük? Főleg az érdekelne hogy bírják ha nincs meg a megfelelő hőingadozás a nappal és éjszaka között, és hogy telelnek át egy terráriumban. A legtöbb fajnál a virágzáshoz szükséges lehet a hőmérséklet különbség, pihenő időszak nélkül meg erősen rövidülhet az életük.
 
Tapasztalatlan vagyok velük. Eddig csak sima orchideákkal volt dolgom. Igaz azokból egy időben volt vagy 20 cserép. Győztük őket átültetgetni, meg elajándékozni. Nálunk az orchideák szinte egész évben virágoztak.

elindítottam a virágok nélkül. Vagy sikerül ez a joghurtos dolog, vagy nem. Mohám van még elég, ha bepenészedne. Lámpa alá majd fabrikálok valami jobb alátétet. Üvegfedél alá kis zsebkendő darabokat vágtam egyenlőre.

9970DA3C-012F-4193-99C4-EBA97B402230.jpeg
 
Tapasztalatlan vagyok velük. Eddig csak sima orchideákkal volt dolgom. Igaz azokból egy időben volt vagy 20 cserép. Győztük őket átültetgetni, meg elajándékozni. Nálunk az orchideák szinte egész évben virágoztak.

elindítottam a virágok nélkül. Vagy sikerül ez a joghurtos dolog, vagy nem. Mohám van még elég, ha bepenészedne. Lámpa alá majd fabrikálok valami jobb alátétet. Üvegfedél alá kis zsebkendő darabokat vágtam egyenlőre.

View attachment 98118
kiváncsian várom... nekem soha nem sikerült a joghurtos dolog.
Ellenben ha csak dobtam egy pamacs mohát a fára az szépen elkezdett nőni mindenfele.
 
Elég komolyan begombásodott. Hétvégén le is vettem róla a fedőt. Szerintetek újramohásítsam az orchideák megérkezése előtt, vagy hagyjam dolgozni az időközben vett ugróvillásokat? Mennyira hatékony gombaeltűntetők ezek a rovarok?
 
Van egy nagyobb adag felesleges jávai mohám. Ha még mindig szükséged lenne rá, a blue dream-ek mellé csapom azt is. ;)
 
Van egy nagyobb adag felesleges jávai mohám. Ha még mindig szükséged lenne rá, a blue dream-ek mellé csapom azt is. ;)
Hát szerintem egyenlőre nem kell több. Azért köszönöm. :)
Ebben az új v2-ben csak rá van rakosgatva a jávai a fadarabra?
Hát kb igen. A feljebb levő részeknél csaltam annyit, hogy egy harmatnyi pillanatragasztót tettem oda. Szerencsére annyira be volt száradva a tubus, hogy nem is tudtam volna többet nyomni, de nem is lett volna szükség többre.
 
Na megvolt az átadás. Végülis feleségem kapta, mivel korábban azzal cukkoltam, hogy ha nem viselkedik jól kap egy wabi kusát. Mivel határozottan visszautasította ezt az ötletemet és kilátásba helyezte szerény személyem wabi kusával együtt a házból való kivágásomat, ezért nem volt más választásom, mint neki adni karácsonyra.
65B28EAE-B2AB-49B5-A416-80F59FA23C11.jpeg

FD70E2A1-AA4E-4DAC-82CB-A2E631D74F20.jpeg
Aztán ma a kérésének megfelelően a hálószobába az ágya melletti polcon került elhelyezésre. :love:

A talp vagy feketére lesz festve, vagy kap majd másik lámpát.
 
@Bálint Nagy erről kérhetünk nejedtől egy rövid beszámolót? Hová fejlődött egy hónap alatt? Húsvétra újat kap?😂
Holnap lövök egy képet. Alapvetően semmi különös nincs vele. Az alsó orchideával vannak gondok. Túlságosan a földön van és minden 3-4x öntözés után olyan mintha kicsit berohadna és besárgul 2 levele. Hozok haza orchidea földet és megemelem, hogy kevésbé érintkezzen a földdel. Egyébként gyönyörű. Igazi dísze a hálószobának.
 
Back
Oldal tetejére