• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Khlórisz kertje

Elcsábultam és vettem egy 20x20x35 cm-es dooa neo glass air üveget. Mivel akváriumot most nem szeretnék csinálni, ezért szüleimnek lesz belőle wabi karácsonyra. Nagyon megtetszett ez a layout, valami hasonlót fogok én is csinálni orchideákkal. Rendeltem is párat.

6E911F9A-CE2E-4125-9EE8-C3047E2844BF.jpeg

Kérdésem a következő lenne. Tudna-e esetleg valaki küldeni nekem felesleges nagyobb mennyiségű jávai mohát, illetőleg szükségem lenne olyan kis apró fehér rovarokra is, amik a talajt tisztán tartják. Természetesen fizetek érte, csak lövésem sincs hol lehet errefelé ilyet kapni.
 
Szerintem érdemes egy 20x20-as tetőt is rendelni hozzá, könnyítés lesz a szüleidnek a fenntartani.
Írtam már GA-ba hogy vágassanak nekem egy tetőt. A lámpa indításnak az a diy kínai lámpa lesz, amit tavaly csináltam nekik egy ajándék wabihoz (amibe azóta mini kerti “tó” van). Fényereje nagyon nincs, de jól néz ki. Tulajdonképpen nem is kell erősebb fény, mert az összes növény árnyékkedvelő amit tenni szeretnék bele. Ablakon beszűrődő fénnyel együtt talàn elég lesz.
Kiegészítőket nem veszek, mert úgyis én tartom majd rendbe. :)
 
Írtam már GA-ba hogy vágassanak nekem egy tetőt. A lámpa indításnak az a diy kínai lámpa lesz, amit tavaly csináltam nekik egy ajándék wabihoz (amibe azóta mini kerti “tó” van). Fényereje nagyon nincs, de jól néz ki. Tulajdonképpen nem is kell erősebb fény, mert az összes növény árnyékkedvelő amit tenni szeretnék bele. Ablakon beszűrődő fénnyel együtt talàn elég lesz.
Kiegészítőket nem veszek, mert úgyis én tartom majd rendbe. :)
Úgy tudom, hogy gyárilag jár hozzá tető. Jurijs vidijeiből ez derül ki.
 
Elcsábultam és vettem egy 20x20x35 cm-es dooa neo glass air üveget. Mivel akváriumot most nem szeretnék csinálni, ezért szüleimnek lesz belőle wabi karácsonyra. Nagyon megtetszett ez a layout, valami hasonlót fogok én is csinálni orchideákkal. Rendeltem is párat.

View attachment 97841

Kérdésem a következő lenne. Tudna-e esetleg valaki küldeni nekem felesleges nagyobb mennyiségű jávai mohát, illetőleg szükségem lenne olyan kis apró fehér rovarokra is, amik a talajt tisztán tartják. Természetesen fizetek érte, csak lövésem sincs hol lehet errefelé ilyet kapni.

Ha trópusi ugróvillásra gondolsz, én tudok adni.
 
Jó lesz az a fa szerintem. Nem tudom milyen aljzatot tervezel bele, én mindenképp magasabbra építeném hátul. Amik nagyon szépen mutatnának benne, a tervezett növénylistádon kívűl, azok a rotalák, igaz erősebb megvilágításnál az igazi. Hátulra H'ra, előre rotundifolia ami szuper lenne elő növénynek, és később felfutnának a fára is. A wallichii-it is hozzá keverhetnéd, igaz elég sokára szedi össze magát, de utána nagyon excluziv. A mohákkal nekem nincs jó tapasztalatom, nem vagyok a szakértője, nálam magas páratartalom mellett is kifehéredik, igaz elég erős a fényt használok, nyűgös, de ha működik akkor nagyon sokat hozzátesz az összképhez. Ha már leírtam, nem törlöm ki, maradj a saját elképzelésednél, akkor lesz igazán a Tiéd.
 
Holnap érkezik meg a növények egy része:

Taxiphyllum barbieri moha
Vesicularia dubyana 'Christmas' moha
Cryptocoryne x willisii
Bucephalandra lamandau mini red

Teszek még az Avarból bele Riccardia chamedryfoliát is.

Szerintetek a mohákat kötözzem, vagy joghurtos metódussal vigyem fel? Ugye a joghurtos módszert főként fissidensre és más hasonló mohákon alkalmazzák. Hajlok mind a kettőre.
A crytót és a bucét egyenlőre a növénynevelő üvegbe teszem emersen.
 
Szerintetek a mohákat kötözzem, vagy joghurtos metódussal vigyem fel? Ugye a joghurtos módszert főként fissidensre és más hasonló mohákon alkalmazzák. Hajlok mind a kettőre.
A crytót és a bucét egyenlőre a növénynevelő üvegbe teszem emersen.
Wabinál, nem szoktam ilyet csinálni. A mohákat csak vizesen szoktam rábigyeszteni a fára. De igaz hogy számít hogy mi féle fa.
 
Back
Oldal tetejére