• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő Iwagumi-64l-ben

nyugi w-rig az a lényeg hogy nagyon jó az alapötlet és meg tudod valósítani következőleg is. kitartást hozzá ;)
 
Hello!
Csak annyit tennék hozzá: Egyszer már halottam ilyen történetet, hogy ereszt az aki.... A megrendelő visszavitte, megkérdezték hol ereszt? mennyire? mondták neki holnap jöhet érte. Az jól megtisztította a helyet ahol ereszt rakott oda egy gömböc ragasztót kicsit eligazította és kész a javítás. Üveges mesélte havernak az meg nekem. Állítólag kisebb csöpögös akváriumoknál rendszeresen ezt csinálja és senki nem vitte vissza mégegyszer.
Szóval ha a készítő messze van fbs meg közel... :) ,de azért a garancia biztosabb.
Amúgy én is javaslom a tiszta vizes próbát csurig töltve 24h állni hagyni, vagy legalább egy éjszakát, aztán reggelre ott a meglepetés :mrgreen: ha addig nem ereszt utánna kicsi az esélye.
Egyébként emlékszem mennyire vártam az első "nagyobb" akimat (112l) szóval részvét.
 
DLaci said:
Hello!
Csak annyit tennék hozzá: Egyszer már halottam ilyen történetet, hogy ereszt az aki.... A megrendelő visszavitte, megkérdezték hol ereszt? mennyire? mondták neki holnap jöhet érte. Az jól megtisztította a helyet ahol ereszt rakott oda egy gömböc ragasztót kicsit eligazította és kész a javítás. Üveges mesélte havernak az meg nekem. Állítólag kisebb csöpögös akváriumoknál rendszeresen ezt csinálja és senki nem vitte vissza mégegyszer.
Szóval ha a készítő messze van fbs meg közel... :) ,de azért a garancia biztosabb.
Amúgy én is javaslom a tiszta vizes próbát csurig töltve 24h állni hagyni, vagy legalább egy éjszakát, aztán reggelre ott a meglepetés :mrgreen: ha addig nem ereszt utánna kicsi az esélye.
Egyébként emlékszem mennyire vártam az első "nagyobb" akimat (112l) szóval részvét.

Köszi a bíztatást tényleg nagyon jól esik!! Újraépítem ez csak természetes!!!! Most megyek az üvegeshez :oops: ! Majd beszámolok!
 
maximas said:
nyugi w-rig az a lényeg hogy nagyon jó az alapötlet és meg tudod valósítani következőleg is. kitartást hozzá ;)


Köszi minden vígasztalást és bátorítást ÚJRAÉPITEM és kész!
 
viktorlantos said:
Nem tudom milyen jellegű a hiba, de nem írnám le az akváriumot. Sokminden javítható.

Szia Viktor!

Valami UV áttetsző ragasztással készült sztem nem kötött meg a ragasztó! Úgyhogy ezt már nem javíttatom elveszett a bizalom- újat kérek azért van a gari! De aki az újraépül sztem amint kész az új tank 48 VÍZPRÓBA aztán építkezés.

Nemsokára remélem tölthetem fel az új fotókat :lol: ! Most megyek az üvegeshez -beszámolok. Akkor sem adom fel!!!

UI.: Megint igazat kell adnom Key-nek az ide vonatkozó nézetei miatt-miszerint a minőségi kipróbált motyókat nem érdemes kiváltani kétes cuccokkal. Pedig nem gagyi céggel és nem gagyi alapanyagokból csináltattam, nem spóroltam vele-mégis befürödtem! Key :thumbup: !

Üdv w-rig!
 
w-rig said:
UI.: Megint igazat kell adnom Key-nek az ide vonatkozó nézetei miatt-miszerint a minőségi kipróbált motyókat nem érdemes kiváltani kétes cuccokkal. Pedig nem gagyi céggel és nem gagyi alapanyagokból csináltattam, nem spóroltam vele-mégis befürödtem! Key :thumbup: !
Köszi w-rig! Sajnálom ezt a mizériát... :(
 
Megjöttem az üvegestől. Részletek OFF-topicba írom le "Üvegesnél gyártatott aki" témába. Nem OFF-szét ezt a témát!
 
Sziasztok!

Örömmel jelentem nekiálltam újra az akit összerakni :D ! Reggelre sztem lesznek képek!!

Üdv w-rig :wave: !
 
Sziasztok!

Az aki eredeti elképzelés szerint újra elkészült, 1 hete üresjáratban vizel töltve üzemel./fotókat töltök fel igaz nem változott semmi bár lehet megvárom az ültetést/-tehát a régi fotók a mérvadóak.Az EX1200 végzi a dolgát a Seaghem ammónia tesztem Safe színében jelzi :minden O.K.

Összeválogattam pár növényt az akiba de mielőtt megrendelném megosztom Veletek az elképzelésemet.
Annyi nyűgöm volt már az akival semmit se bízok a véletlenre!
-Tehát: HC.-t gyepnek. A két nagyobb kő környékére pár Tenellus-t és a bal oldalra a kő mögé (a kicsit elveszett területre) is ezt gondoltam vagy Marsilea hirsuta -is tetszene de csak a kő mögé. A háttérbe Vivparát szeretnék. A Blyxa sajna a lágy víz miatt kiesett :( :

Nos mi a véleményetek?

Üdv w-rig!
 
w-rig said:
Sziasztok!

Az aki eredeti elképzelés szerint újra elkészült, 1 hete üresjáratban vizel töltve üzemel./fotókat töltök fel igaz nem változott semmi bár lehet megvárom az ültetést/-tehát a régi fotók a mérvadóak.Az EX1200 végzi a dolgát a Seaghem ammónia tesztem Safe színében jelzi :minden O.K.

Összeválogattam pár növényt az akiba de mielőtt megrendelném megosztom Veletek az elképzelésemet.
Annyi nyűgöm volt már az akival semmit se bízok a véletlenre!
-Tehát: HC.-t gyepnek. A két nagyobb kő környékére pár Tenellus-t és a bal oldalra a kő mögé (a kicsit elveszett területre) is ezt gondoltam vagy Marsilea hirsuta -is tetszene de csak a kő mögé. A háttérbe Vivparát szeretnék. A Blyxa sajna a lágy víz miatt kiesett :( :

Nos mi a véleményetek?

Üdv w-rig!

Na végre elkészült a 2.0-ás verzió :) ezeket a növényeket nem rakhatod az akiba mert én is ezt néztem ki :twisted: :lol: Amúgy jó elképzelés, a vivipara nálam nagyon szép, főleg ha már jó sűrű, csak áramlás miatt elfeküdt a talajon... Amúgy sok sikert a továbbiakban :)
 
inadsz said:
w-rig said:
Sziasztok!

Az aki eredeti elképzelés szerint újra elkészült, 1 hete üresjáratban vizel töltve üzemel./fotókat töltök fel igaz nem változott semmi bár lehet megvárom az ültetést/-tehát a régi fotók a mérvadóak.Az EX1200 végzi a dolgát a Seaghem ammónia tesztem Safe színében jelzi :minden O.K.

Összeválogattam pár növényt az akiba de mielőtt megrendelném megosztom Veletek az elképzelésemet.
Annyi nyűgöm volt már az akival semmit se bízok a véletlenre!
-Tehát: HC.-t gyepnek. A két nagyobb kő környékére pár Tenellus-t és a bal oldalra a kő mögé (a kicsit elveszett területre) is ezt gondoltam vagy Marsilea hirsuta -is tetszene de csak a kő mögé. A háttérbe Vivparát szeretnék. A Blyxa sajna a lágy víz miatt kiesett :( :

Nos mi a véleményetek?

Üdv w-rig!

Na végre elkészült a 2.0-ás verzió :) ezeket a növényeket nem rakhatod az akiba mert én is ezt néztem ki :twisted: :lol: Amúgy jó elképzelés, a vivipara nálam nagyon szép, főleg ha már jó sűrű, csak áramlás miatt elfeküdt a talajon... Amúgy sok sikert a továbbiakban :)

Inadsz!

Azonnal dobj egy fotót a viviparáról!! Mekkorára sikerült növesztened?
A Marsilea hirsuta-ról mi a véleményed?

Üdv w-rig!
 
Flickremen megtalálod, 2 cserepet vettem, abból egyet eladtam mert sok volt. Az M. hirsuta szerintem hasonló lehet mint nálam a hydrocotile, de majd kiderül, ezt kiirtani se lehet.
 
Sziasztok!

-megérkeztek 1 hete a növények igaz még a Vivipara hiányzik ,de tegnap fotós barátom ráért és azonnal kihasználtam a lehetőséget dobtam fel pár fotót az akiról.

Néhány mondat az akiról:
-Tápozás: napi adagolással: ADA-step 1 AdA Kálium ADA Eca
-világítás 2X35w 6500k compact még 1-hónapig aztán Hqli 150W 6500k
-Co2-nagynyomású rendszer
-vízcsere heti 75%
Ami még változni fog:-fűtés külső Hydor, világítás: fémhalogén , háttér: fekete fotokarton, szűrő ki-befolyócső üveg növények: +Vivipara , E. tenellus ritkitva lessz!

És akkor a képek ültetés utáni 1héttel:
http://picasaweb.google.hu/wellrig2009/IwagumiFeluton?feat=directlink

k%C3%A9p%20167k.jpg

k%C3%A9p%20149k.jpg

k%C3%A9p%20153k.jpg


Várom a véleményeteket :) !

Üdv:w-rig!
 
Szia!Nekem nagyon bejön a kis aki,meg van a saját kis hangulata és harmóniája!Ahogy fejlődik,kérjük az újabb képeket!Gratulálok hozzá!(ha megjön az új lámpád,csak óvatosan az indulással,mert nem annyira tűri jól egy aki,ha drasztikusan megemelkedik a Watt szám egyik pill. a másikra! :thumbup:
 
Sgábor said:
Szia!Nekem nagyon bejön a kis aki,meg van a saját kis hangulata és harmóniája!Ahogy fejlődik,kérjük az újabb képeket!Gratulálok hozzá!(ha megjön az új lámpád,csak óvatosan az indulással,mert nem annyira tűri jól egy aki,ha drasztikusan megemelkedik a Watt szám egyik pill. a másikra! :thumbup:


Szia !

Köszönöm a dícséretet igyekszem na :) !

A világítást majd az akitól való távolsággal fogom belőni és így a víz túlzott felmelegedését is elkerülőm! Az ADA lámpáját szeretném koppintani :twisted: /na ezért azthiszem még kapok az ADA fan-októl :lol: !
 
Szia!

Szép akvárium!Gratula!
Meglepődtem mikor olvastam,hogy 150W-os lámpát raksz fölé,de írtad a használatát ezért már nem adok tanácsot. :) Viszont a jobb oldali kisebb kövek nem fognak elveszni a HC rengetegben?
 
Blasio said:
Szia!

Szép akvárium!Gratula!
Meglepődtem mikor olvastam,hogy 150W-os lámpát raksz fölé,de írtad a használatát ezért már nem adok tanácsot. :) Viszont a jobb oldali kisebb kövek nem fognak elveszni a HC rengetegben?


Szia!

"jobb oldali kisebb kövek nem fognak elveszni a HC rengetegben?[/quote]"

Sajna igen bár az elején Viktor is figyelmeztetett rá. Bár hátrafelé jól meg van emelve az aljzat talán szemből nézve egyensúlyozni fogja. Én leginkább a növények és beültetésük miatt aggódtam nem vagyok egy művész lélek de első próbálkozásnak talán elmegy?
 
Back
Oldal tetejére