• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kezdő baklövéseim, 125 l

Elnézést, hogy beleszólok, de az anubiasok - ha jól olvastam - ajándék növények és még márciusban kerültek be hozzád. A hiedelmekkel ellentétben kényes kis növényekről beszélünk. Nem szeretik, ha változnak a körülmények és hónapokig tarthat mire megszokják a helyüket. Ha az új helyükön relatíve sok hatás éri őket - mert mondjuk mindig valamit változtatnak benne - akkor az csak elhúzhatja a beszoktatási időt. Nálad meg mintha hónapról hónapra valami történne, amit az anubias tutira rosszul tolerál.

Nem szeretik a meleget sem és a túlsagosan oxigényszegény vizet sem igazán, a jó fényt viszont annál inkább meghálálják.

Amíg nem hoz új hajtást, új gyökereket addig nem érzi jól magát az anubias. Szóval a helyedben nem szórnék be semmi plusz dolgot a vízbe, hanem stabilizálnám a körülményeket. Ha nagyon csúnyák a levelei, akkor nyírd tar kopaszra, hogy csak a rizómája maradjon. Aztán lehet türelmesen várni.

Az anubiast nem lehet elpusztítani, mindent kibír, csak olyankor vegetál, szenved.

Ez most csak egy ötlet, tipp :)
 
Utoljára módosított:
Elnézést, hogy beleszólok, de az anubiasok - ha jól olvastam - ajándék növények és még márciusban kerültek be hozzád. A hiedelmekkel ellentétben kényes kis növényekről beszélünk. Nem szeretik, ha változnak a körülmények és hónapokig tarthat mire megszokják a helyüket. Ha az új helyükön relatíve sok hatás éri őket - mert mondjuk mindig valamit változtatnak benne - akkor az csak elhúzhatja a beszoktatási időt. Nálad meg mintha hónapról hónapra valami történne, amit az anubias tutira rosszul tolerál.

Nem szeretik a meleget sem és a túlsagosan oxigényszegény vizet sem igazán, a jó fényt viszont annál inkább meghálálják.

Amíg nem hoz új hajtást, új gyökereket addig nem érzi jól magát az anubias. Szóval a helyedben nem szórnék be semmi plusz dolgot a vízbe, hanem stabilizálnám a körülményeket. Ha nagyon csúnyák a levelei, akkor nyírd tar kopaszra, hogy csak a rizómája maradjon. Aztán lehet türelmesen várni.

Az anubiast nem lehet elpusztítani, mindent kibír, csak olyankor vegetál, szenved.

Ez most csak egy ötlet, tipp :)
Köszönöm szépen! A csúnyáját mindenképpen leszedem, aztán meglátjuk.
Az anubiasok itt GA - s zselések talán egy vagy két kivétellel és novemberben kerültek be. A kicsi akváriumban ajándékok és márciusiak, de ott is csak egy darabbal van baj.
 
Jó régen írtam. Sűrű volt a nyár és a szeptember, de nem tűntem el. Az akvárium szépen ketyeg, remélem összeszedi magát a nyár után. Sajnos a meleg nem tett jót a garneláknak. A növényzettel nincs különösebb baj. Az anubiasok többsége rendbe jött. Kivettem jobbról egy kisebb red moort és a rajta lévő trident bekerült a többi microsorum mellé a háttérbe. Erre főleg azért volt szükség, mert leárnyékolta a bacopat, ami így nagyon szenvedett. A SMAdrián féle nagy levelű zöld (a nevét sose tudom) középre került, hogy jobban elférjen a ludwigia. Az ültetés óta mind a régi, mind az új levelei foltokban lyukadnak. Szerintem kezd kimerülni a táptalaj, dugtam le tropica kapszulákat. Kíváncsi leszek...
Kapott a szűrő végre üvegeket, de ez most még nem érvényesül annyira, mert bejáratás miatt egy másik szűrő is megy a gyári eheim csövekkel.
Luigiéktól érkezett ide 7 törpe Cory és 4 palacsinta algázó.
Az új lámpa sajnos még nem készült el, a lábait le kell gyártani és utána összerakni.
Ja és érkezett egy Eheim Skim 350 is.
Képeket majd próbálok tölteni, de ez a tetű iPhone nem képes a Google fotókból csatolni...
 
Itt is gondolkodom egy rescapen. De egyelőre kíváncsi vagyok mit tud az akvárium CO2 és normális fény mellett. Remélem jövő héten végre elkészül a lámpa és akkor összeszerelem a CO2 szettet is.
Dugdostam le egy csomó tápgolyót, mert úgy éreztem megakadt a növények fejlődése. Még egyszer ezer hála értük @Zuzmi!
A héten izgultam mi van a kis corykkal mert csak egyet láttam és két felnőtt panda megnyekkent. De szerencsére ma egyszerre ötöt láttam vonatozni, szóval nincs nagy gáz!
 
Kicsit több mint egy éves az akvárium! Nagyon sokat változott a kezdetekhez képest, rengeteget tanultam a hobbiról.
A tápgolyók segítettek valamit, a Ludwigia, Rotala és a Limnophila összeszedte magát. A Bacopa még nem indult be újra, de legalább nem is csúnyább.
Lámpa sajnos még nincs kész, valami nem stimmel a vezérléssel. Maga a lámpa test működik, nagyon durva fénye van. A többi részt viszont egy villamosmérnök barátom készíti és a jó munkához idő kell. Remélem megéri. Ez a fogja a ventillatorokat is vezérelni.
Átkerült ide 7 db tangerine tiger a nanoból, mert ott valami nagyon nem stimmel. Fogynak a jószágok...
Itt egyedül a Bacopa és egy másik növény nem az igazi, erről mellékeltem képet is. A tápozást emeltem, most 20-20 ml mic-mac megy hetente 1x. És 2 csipet kálium-foszfát por heti 1x.
Carbo elfogyott, váltottam excelre.
Alga szerencsére elkerül, minimális zöld pont képződik csak az üvegen.
Garnélák újra szaporodni kezdtek a nyári meleg után.

f2a068c7660de018f10231913b374069.jpg8119d2ddb237ccc42d5f910bd79bffb0.jpg
 
Jó régen jelentkeztem. Sajnos az élet nem teljesen úgy alakult, ahogy szerettem volna, picit magamba zuhantam. A hobbi azért nem állt le, működnek az akváriumok.
Itt a legnagyobb változás, hogy végre megkapta az akvárium a jól megérdemelt új lámpát és a CO2-t. Néhány nap alatt már látható volt a változás! Elképesztő színek és növekedés, szebb erősebb levelek és az a szép gyöngyözés, mondhatnám pezsgés! És az egyik tangerine tiger petés! Szóval azért örömök is vannak! 624ce499ae9b225c1a531ec28b5b03a1.jpg201ead5939c34197a776e3f20ae98a0a.jpg3b50f1009711defb94350e22da80e13e.jpg5d2c6e246d8788499ec15a6d62161ed2.jpg
 
Rendesen megnyírtam a stemeket és szép egészséges végeket visszaültettem. Most kicsit kopárabb az akvárium, de gyorsan nőnek szerencsére. Érkezett 8 db cory. Még egyszer köszönet érte @tsokee és @Luigi13. Illetve 16 db oto is erősítő Luigiéktól a csapatot. A jó fénynek és a CO2-nek megvan az előnye, de sajnos elkezdtem pontalgásodni azóta, de egyelőre nem vészes. Vettem egy doboz Rotala hra vietnamot is a GA-ban, mert olyan szép! Kíváncsi vagyok milyen lesz. Ha már ott voltam hoztam még 15 sünit is. @Zuzmi jó voltából egy szép wallichii mezőt is készítettem. Egyelőre ennyi! Szép napot! 7282472825
 
Azta 15 sor LED! DIY?
Igen, kicsit túlzásba estem. Nem mertem a DIY csoportba feltenni. Jó ez a Vtac szalag, szép színe van! Most 45%-on megy és durván pezsegnek a növények. 65%-ig vállalható szerintem a hőmérséklete, afölött már kellene valami hűtés. Wifis programozható a cucc, de ez még eléggé béta, nem minden működik, egy jóbarátom készítette a vezérlést. Ez irányítja a hűtőventillátorokat is, de azokat egyelőre nem szereltem fel.
 
Back
Oldal tetejére