• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kezdetektől napjainkig, és a jövő zenéje

Szia!
Alakul szépen az akvárium. Érdekes, amit a neonokról írsz. Nálam vígan el vannak a garnikkal, (bár talán több a búvóhely.)
Ékfoltos razborát ajánlom. Szépek is meg együtt is mozognak, ízeltlábúakat nem bántanak.
Előre mit ültettél gyepnek?
Az igaz hogy szépen együtt mozognak, de nagyobbak mint a neonok és legalább akkora garnéla vadászok.
 
Csapathal nélkül egyenlőre elvagyok, de ha lesz akkor szerintem a Galaxy Razbóra mellett döntök. Bár félek, hogy ezek is szeretik a garnélákat, tehát egyenlőre nem sürgős nekem. (egy helyen beígértek egész rajnyit a leadott növény + garnéla adagokért)
 
nekem voltak Galaxy-k nem igazán érdeklődtek a garnélák iránt (még az ifjoncok iránt sem). Bár nálam túl félénkek maradtak ezek a halacskák, de egyébként nagyon szépek, szerettem őket. Sajnos a hasvízkór közbeszólt, úgyhogy már nincsenek meg :(
 
Friss képek az akváriumról! Visszaálltam a GA-s Wellnesscsomagra, rájöttem verhetetlen növény tápozásban. :LOL: Az RC kicsit sokan vannak, szegények kicsit legelésznek néha a növénykínálatból is de sebaj, mert kinővik.
SAM_2383.jpg
SAM_2387.jpg
SAM_2390.jpg
SAM_2396.jpg
SAM_2400.jpg
 
Beszereztem pár Süncsigát, a helenák mellé. Érdekes módon szent a béke közöttük. A süncsigák csodát tesznek az akváriumban. Vannak apró gondok de avatatlan szem elsőre nem látja. ;) Szerencsére a galaxy razbórák is megbékültek a helyükkel és már jól elvannak. Szóval egyenlőre minden okésm igyekszem tartani az állandót.
 
Végre meglett az új világításom is, a sokat vitatott Aquamorf kínálatából választottam az AM-LCH20-as (75cm) típust. Gondolkodtam a 40-esen is de az eladó beszélt le a drágábbról, mondván CO2 hiányában túl sok lenne a fény. Most látván a 20-as teljesítményét kb igaza volt, szuper lett a fényerő, és szemre kb 2x annyi a fény mint a neoncsövekkel (2x T8 18w) volt. A színhőmérséklet eléggé fehéres. Kíváncsi vagyok kb 1 hónap múlva milyen változás lesz. Közben beszereztem végre a Sachem Matrix-ot is, tehát a hétvégén 1 kosár tartalma is változni fog. Köv. hónap tartalma a Sera siporax beszerzése lesz. Így lassan kezd összeállni a kép amit elterveztem szerény akváriumom köré. De beszéljenek a képek is:
SAM_2496.jpg

SAM_2500.jpg
 
Köszönöm! Természetesen a képek kb 1 hónap múlva jönnek, a fejleményre magam is kíváncsi vagyok. :D A növény középen igazából jobb oldalról indult, de mivel nagyon szapora, adott egy kis koronát a növényeknek. Nem bántom mert a garnélák felmennek rá és onnan lopják etetéskor a kaját maguknak, mielőtt az elmerülne. A neve ha minden igaz, akkor Guadelupai tüskéshínár. garnélák mellé szokták adni szállításhoz. Ha tévednék kérlek javítsatok ki. Lassan kicsit ritkítanom is kellene az egészet, mert tényleg kezd elhanyagolt dzsungel lenni. ;)
 
Kicsit régen posztoltam már valamit is ide az akváriumról. Elég sokat alakítottam rajta a legutolsó ismert állapothoz képest, többek közt nagyon erős ritkítást is végeztem. Kicsit sok volt a dzsungel+ a világítás is túl erős lett ahhoz képest amire számítottam. Valahol elvesztt az a kép is amit szerettem volna látni, szóval nem volt mit tenni, jött a gazolás. Közben a napokban átépítettem párom kis 10 literesét is, mert ott meg teljesen elvadult a táj. :ROFLMAO: Kicsit off is vagyok a márciusban elkezdett mmorpg miatt, sajna ahhoz is idő kell nem kevés, de igyekszem valami egyensúlyt megtartani. ;) Szóval ha sikerül jó képeket lőni a jelenlegi állapotokról, akkor jövök képekkel is. (közben a fejemben megjelent egy kép egy lehetséges újrarendezett 112 literesre (y))
 
nos sikerült képet készíteni párom 10 literes garnélás nanojáról. :)
SAM_2625.jpg


Ezt a fát nem tudtam otthagyni a boltba. Ennyit tudtam kihozni belőle 2 napja. :love:
 
Elkészült a kép az akváriumról napjainkban. :) A változás egyeseknek brutális lehet, de próbálok még mindig valami összképet kihozni ebből a scape-ből.

SAM_2664.jpg

Kinek, hogy tetszik. Ötleteket főleg növények terén szívesen fogadok.:D

(Bocsi de pont ma kaptak főt tököt a garnélák)
 
Szia tetszik mind a 2 akváriumod, szép a fejlődés. A led lámpával kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy nyitott lett az akváriumod mennyivel párolog jobban a víz?
 
A párolgás nyári melegben elég komoly volt, 1 hét alatt majdnem 5 liter víz. Most kapott egy polikarbonát tetőt, ez a fényt is visszafogja (túl sok lett low tech-hez), és a párolgást is csökkenti. Sajna egy galaxy razbóra így is megtalálta a rést és megszökött. :(
 
Kedves mindenki! Ezennel lezárom az akvarisztikai irányvonalat az életemben! Albérletbe költözés miatt (magánéleti szakadás után) sajnos ezt a hobbit fel kell adjam egy jó ideig. Az egész akvárium mindenestől (szekrény is beleértendő) eladóvá válik. Érdeklődést privátban várom a téma elég sürgős lenne. Mihelyt lesz kicsi időm a megfelelő topikba is kiteszem a hirdetést képpel együtt. Utolsó változás a szűrő cseréje volt, a jbl-t sikerült lecserélnem egy Eheim Professionel 3 – 350 (2073)-ra.
 
Kedves mindenki! Ezennel lezárom az akvarisztikai irányvonalat az életemben! Albérletbe költözés miatt (magánéleti szakadás után) sajnos ezt a hobbit fel kell adjam egy jó ideig. Az egész akvárium mindenestől (szekrény is beleértendő) eladóvá válik. Érdeklődést privátban várom a téma elég sürgős lenne. Mihelyt lesz kicsi időm a megfelelő topikba is kiteszem a hirdetést képpel együtt. Utolsó változás a szűrő cseréje volt, a jbl-t sikerült lecserélnem egy Eheim Professionel 3 – 350 (2073)-ra.
:( Sajnàlom, kívánom neked a legjobbakat az elkövetkező időszakban és remélem minél hamarabb újra hódolhatsz e szép hobbinak.
 
Jelentem akváriumom elkelt, ezennel a naplómat is befejezem! :cry: Sajnos a hobbinak nem mostanság fogok újfent hódolni. De bízok abban, hogy mire megint képbe kerülök, sok újdonság lesz a témában, új irányvonalakkal. Köszönöm azoknak akik szemmel kisértek ezalatt az 1 év alatt.
 
Bár én még csak most indultam el ebben a hobbiban, de biztos vagyok benne, hogy ha rendeződik az életed és kikötsz valami biztonságos, nyugodt helyen, akkor hamar visszatérsz, mert jól csináltad eddig. Legalább is én igy látom.
 
Az akvarium csupan minimalis valtoztatasokkal nalam folytatja, de nem lesz naplozva. El es virul benne minden, algamentesen.
 
Back
Oldal tetejére